PRINCEZA DAJANA NIJE HTELA NIŠTA DA NOSI OD BRENDA ŠANEL! Imala je svoj razlog - TAJNA SE KRILA U ISPREPLETENIM SLOVIMA!
Podeli vest
Modni uticaj princeze Dajane ni posle njene smrti ne jenjava, a celu priču vezanu za modnu kuću Šanel, pokrenuo je tim koji snima film "Spensers".
Naime, glumica Kristen Stjuart koja tumači lik princeze Dajane, trebala je da ponese crveni vintidž kaput modne kuće “Šanel”, a onda je cela priča za tajnu dva slova C izašla na videlo.
Posle više od sedam decenija provedenih u braku, kraljica Elizabeta ostala je bez svog voljenog muža, princa Filipa, koji je preminuo u 99. godini. Iako je bio u teškom zdravstvenom stanju, britanski mediji pišu da su kraljica i princ uživali u vremenu koje im je bilo preostalo
10.04.2021
11:38
O stilu princeze Dajane uvek se piše i govori, a posebno zbog filmova i serija koje se poslednjih meseci bave njenim likom i delom.
Često je promovisala britanske dizajnere, a obožavala je i odeću s inostranim potpisom, pa je rado nosila brendove kao što su “Versače” i “Moskino.” Kad je prošle nedelje na društvenim mrežama osvanula prva fotografija Kristen Strjuart u ulozi pokojne princeze Dajane, koju glumi u nadolazećem filmu “Spenser”, mnoge je obožavatelje lejdi Di privukao izbor kostima.
Na fotografiji Kristen nosi crveni vintidž kaput modne kuće “Šanel” i crni šešir s tilom, a taj stajling je omaž na onaj koji je princeza Dajana nosila na božićnoj misi 1993. godine, u doba kad je razmišljala o razvodu od princa Čarlsa.
Kristen Stjuart, koja u fimu glumi Dajanu u tom ključnom razdoblju, ambasadorka je modne kuće “Šanel,” pa ne čudi što je kostimografkinja filma “zavirila” u arhivu te slavne modne kuće kako bi pronašla crveni kaput upravo iz tog perioda.
Ipak, fanovi koji pomno prate sve u vezi pokojne princeze primetili su kako je “Šanel” neobičan izbor iz dva razloga – Dajanin kaput na misi nije bio “Šanel,” a ona je imala izuzetno komplikovan odnos s tom kućom i to iz ličnih razloga.
Iako su joj se dopadali modeli koje je dizajnirao legendarni Karl Lagerfild, nije joj se dopadao – logo.
U snimljenim intervjuima koji se mogu čuti u dokumentarcu “Diana: In Her Own Words”, koji su dostupni na Netfliksu, Dajana se, između ostalog, prisećala kako je jednog dana ugledala manžetne u obliku duplog slova C (logotop kuće Šanel) na rukavima svog supruga, princa Čarlsa.
“Pitala sam ga – To si dobio od Kamile, zar ne? On je odgovorio – Da, u čemu je problem? To je samo poklon od prijateljice. Oh, kako smo se tada posvađali. LJubomora, čista ljubomora. I bila je dobra ideja, to sa dva C, no ne tako pametna – ispričala je Dajana.
U isprepletenim slovima C, koje označavaju prva slova imena i prezimena Koko Šanel, Kamila i Čarls prepoznali su prva slova svojih imena, ali Dajani se to nije svidelo, i zato joj je brend Šanel bio – odbojan.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posle više od sedam decenija provedenih u braku, kraljica Elizabeta ostala je bez svog voljenog muža, princa Filipa, koji je preminuo u 99. godini. Iako je bio u teškom zdravstvenom stanju, britanski mediji pišu da su kraljica i princ uživali u vremenu koje im je bilo preostalo
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Stravičan slučaj maloletnog Vuka R. (13) iz Kraljeva, kog je fizički i verbalno zlostavljala grupa vršnjaka iz škole, bacavši na njega petarde i trerajući ga da ulazi u reku Ibar i viče: "Ja sam Ćaci", pokazuje šta je našem društvu u poslednjih godinu dana uradila blokaderdska fašistička ideologija.
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Zaposleni i učenici Tehničke škole "Ivan Sarić" iz Subotice potresnim rečima oprostili su se od svog učenika (15) čije telo je pronađeno u automobilu koji je bio u garaži porodične kuće.
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Komšije stradalih otvorile su dušu za Informer.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Najmanje 11 osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar