Dok je još pohađala srednju školu u Los Anđelesu, Diaz je potpisala ugovor sa modnom agencijom Elite Model Management. Neki od njenih prvih poslova bili su kao model kataloga za Kevin Klajn i Levis.
S novcem koji je zaradila, Diaz se uspela da se preseli u Pariz, kako bi se bavila modelingom. Tokom tog vremena bavila se i manekenstvom u Sidneju u Australiji, gde je dobila nastup u televizijskoj reklami za Coca-Colu.
Nakon gotovo pet godina kao model, Diaz se odlučila za glumački posao kada su se producenti filma "The Mask" obratili njenoj agenciji za modele tražeći nepoznatog talenta koji bi glumio uz Džima Kerija u filmu.
Tokom sledećih nekoliko godina, Diaz je postupno postala tražena glumica u Holivudu. Do 1998. bila je plaćena 2 miliona dolara za ulogu.
Godine 2000. za glavnu ulogu u akcijskoj komediji "Čarlijevi anđeli" plaćena je 12 miliona dolara, a plata joj je nastavila rasti.
Njena najveća plata bila je od "Loše učiteljice" (2011.) nakon što je pregovarala o svom ugovoru kako bi dobila deo zarade na ruke.
Foto: Printscreen You Tube Articular Capsule
Godine 2013. Diaz je postala umetnički direktor u Pour La Victoire i kupila deo u matičnoj firmi brenda obuće i dodataka.
Diaz je uvećala i svoje izvore prihoda na još jedan način, tako što je postala književnica.
Godine 2013. Diaz je napisala "Knjigu o telu: hranite se, pokrećite, razumite i volite svoje neverojatno telo", koju je napisala u saradnji sa Sandrom Bark. Dospela je na 2. mesto na listi bestselera The New York Timesa tri meseca nakon objavljivanja.
Godine 2020. Diaz je pokrenula marku organskog vina pod nazivom Avaline.
Sa svojom poslovnom partnerkom, suosnivačicom Who What Weara, Ketrin Pover, Diaz je 2020. pokrenula brend "čistog vina" Avaline, što je rekla Rolling Stoneu u intervjuu na kojem rade od 2018. i iste godine kada najavila povlačenje iz glume .
Diaz je ulagala u nekretnine od 2001. i trenutno poseduje više kuća.
U razgovoru za časopis Stella 2014. godine, Diaz je rekla da su joj roditelji odmalena usadili štedljivost pa kao rezultat toga, kao odrasla osoba, troši novac samo na ono što je bitno.
- Dolazim iz štedljive porodice pa neću tek tako baciti svoj novac - rekla je.
Foto: APfoto
- Volim biti blizu svoje porodice i prijatelja, pa trošim novac na avionske karte, gozbe, kupovinu tone namirnica i kuvanje ili odlazak na izvrstan obrok, znajući da ne brinem koliki je račun za troškove - rekla je.
Međutim, Diaz je uložila u nekretnine i poseduje brojne impresivne nekretnine u Njujorku i Los Anđelesu.
Takođe je ulagala u zdravstvena i biotehnološka startupa, uključujući Seed Health i Modernu akupunkturu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Luka Đorđević, koji je u emisiji „Utisak nedelje“ kod Olje Bećković predstavljen kao student Pravnog fakulteta, zapravo je stranački aktivista – poverenik Organizacije mladih Narodnog pokreta Srbije Miroslava Aleksića u Nišu!
Student Pravnog fakulteta u Nišu, Luka Đorđević, u emisiji Utisak nedelje na tajkunskoj Nova S, umislio je da je politička zvezda, a pred kamerama je pokazao da je elementarno nepismen.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, od 18. do 31. maja ove godine, sprovodiće VI centralnu akciju pojačane kontrole saobraćaja na putevima u Srbiji.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Od sutra, 18. maja, Ulica gospodara Vučića biće zatvorena za saobraćaj zbog radova na redovnom održavanju, a tokom izvođenja tih radova GSP linije 46 i 55 saobraćaće izmenjenom trasom.
Na današnji dan, 17. maja 1395. godine, u bici na Rovinama poginuo je Marko Mrnjavčević, u narodu poznatiji kao Kraljević Marko, ličnost koja već više od šest vekova živi istovremeno u istoriji i legendi.
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana za 10 osoba osumnjičenih za učešće u brutalnom ubistvu i prikrivanju likvidacije Aleksandra Nešovića Baje(48).
Policija je u popodnevnim časovima obaveštena o neobičnom i alarmantnom prizoru na jezeru Bečmenska bara, gde je oko 17.20 časova primećen automobil koji pluta prevrnut na krovu.
Šest osoba povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko podne, na auto-putu kod Begaljice, u smeru ka Beogradu, kada su se sudarila tri putnička vozila.
Glavni iranski pregovarač i predsednik parlamenta Mohamed Bager Kalibaf sastao se danas sa pakistanskim ministrom unutrašnjih poslova Mohsinom Nakvijem, koji je izrazio nadu u zaključenje pregovora između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.
Predsednik SAD Donald Tramp upozorio je Iran da "sat otkucava i da bi trebalo da požure, brzo, ili od njih neće ostati ništa", u objavi na platformi Truth Social.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je cilj američko-izraelskih napada na Iran da u toj zemlji “rašire nesigurnost davanjem podrške terorističkim grupama”, dodajući da u tome nisu uspeli.
Kompozitor Goran Ratković Rale kaže da je spreman da ispravi greške iz prošlosti prema bivšoj supruzi i ističe da Ana Nikolić nema nikakve veze sa tim.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar