• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: S. K./Tanjug

04.02.2025

15:37

Glumica Žilijet Binoš predsedavaće žirijem Kanskog festivala

EPA

Showbiz

Glumica Žilijet Binoš predsedavaće žirijem Kanskog festivala

Nagrađivana glumica Žilijet Binoš predsedavaće žirijem u ovogodišnjem izdanju Kanskog festivala, koje će se održati od 13. do 24. maja, sopštili su organizatori.

Šezdesetogodišnja Žilijet Binoš nasledila je rediteljku "Barbi" Gretu Gervig koja je predsedavala prošle godine, prenosi Mond.

Francuska glumica, koja je dobila nagradu Kanskog festivala za najbolju glumicu 2010. godine za film "Copie conforme" Iranca Abasa Kiarostamija, jedna je od najpoznatijih francuskih glumica na svetu.

Takođe, jedna je od retkih Francuskinja koja je osvojila Oskara i to za najbolju sporednu glumicu 1997. godine za film "Engleski pacijent".

Foto: EPA

Glumica Žilijet Binoš

Tokom karijere radila je sa Žan-Lik Godarom, Krištofom Kišlovskim, Dejvidom Kronenbergom i drugim rediteljima. "Radujem se što ću ove trenutke života podeliti sa članovima žirija i javnosti.

Godine 1985. prvi put sam se popela uz stepenice sa entuzijazmom i nesigurnošću mlade glumice. Nisam ni slutila da ću se 40 godina kasnije vratiti ovoj počasnoj ulozi predsednika žirija", rekla je Binoš. Sredinom aprila biće objavljen spisak filmova koji će se naći u takmičarskom delu.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…

05.06.2026

12:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Džet set