Izabrane kompozicije takmičiće se na festivalu Beovizija 2020, koji će biti održan krajem februara 2020, kroz dva polufinala i veliko finale
Konkurs za "Pesmu Evrovizije 2020" završen je 9. decembra, a 23. decembra otvorene su sve pošiljke koje su stigle na adresu Radio-televizije Srbije.
Radio-televizija Srbije saopštava da su izabrane 24 kompozicije koje će krajem februara učestvovati na festivalu Beovizija 2020, od kojih će pobednička predstavljati Srbiju na Pesmi Evrovizije 2020.
Konkurs za "Pesmu Evrovizije 2020" završen je 9. decembra, a 23. decembra otvorene su sve pošiljke koje su stigle na adresu Radio-televizije Srbije. Na konkurs se prijavilo 90 učesnika, a selekciona komisija koju su činili muzički urednici RTS preslušala je sve pristigle numere.
Foto: rts.rs/printscreen
Radovi izabrani na konkursu su:
1. Igor Simić - Ples za rastanak
muzika: Daniel Kajmakoski, Matej Đajkovski, Vladimir Danilović
tekst: Vladimir Danilović
22. Thea Devy - Sudnji dan
muzika: Pele Loriano, Beth Morris, Dom Scott
tekst: Petar Spirić, Aleksandra Lazarević Spirić
23. Biljana Đurđević - Raj
muzika: Tina Amvon
tekst: Tina Amvon
24. Aleksa Vučković - Samo mi kaži
muzika: Dimitrije Borčanin, Aleksa Vučković
tekst: Dimitrije Borčanin, Aleksa Vučković
Izabrane kompozicije takmičiće se na festivalu Beovizija 2020, koji će biti održan krajem februara 2020, kroz dva polufinala i veliko finale. Da podsetimo, prema uslovima konkursa kompozicija ne sme da traje duže od tri (3) minuta, mora da bude izvedena na jezicima koji su u službenoj upotrebi u Republici Srbiji, a izvođači ne smeju da budu mlađi od 16 godina.
Zemlje učesnice su Albanija, Australija, Austrija, Azerbejdžan, Belgija, Belorusija, Bugarska, Češka, Danska, Estonija, Finska, Francuska, Grčka, Gruzija, Hrvatska, Irska, Island, Italija, Izrael, Jermenija, Kipar, Letonija, Litvanija, Malta, Moldavija, Nemačka, Nizozemska, Norveška, Poljska, Portugalija, Rumunija, Rusija, San Marino, Severna Makedonija, Slovenija, Srbija, Španija, Švajcarska, Švedska, Ujedinjeno Kraljevstvo i Ukrajina.
Foto: rts.rs/printscreen
Zvanično je saopšteno i da će žrebanje za nastup u polufinalima biti održano 28. januara.
Žreb se inače sastoji iz dva dela. U prvom delu žreba članice "velike petorke" i domaćin saznaju u kom polufinalu glasaju i koje polufinale moraju da prenose. Zatim se vrši žreb polufinalista - koja zemlja učestvuje u kom polufinalu, iz šest tzv. šešira koji se sastavljaju na osnovu istorije glasanja.
Marija Šerifović žestoko je potkačila Madonu! Jedina srpska evrovizijska pobednica zgrožena je kako je kraljica popa pevala u revijalnom delu finala najvećeg evropskog muzičkog festivala
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
dajte mu šansu
pre 6 godina
unapred za Kurtića !!!!!!!!!!!!
dosta je nafrakanih kreštalica
Marija Šerifović žestoko je potkačila Madonu! Jedina srpska evrovizijska pobednica zgrožena je kako je kraljica popa pevala u revijalnom delu finala najvećeg evropskog muzičkog festivala
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Novinar "Frankfurtskih Vesti" Zoran Vicelarević napadnut je večeras na tribini "Proglasa" u tom gradu i to samo zato što je postavio pitanje koje se okupljenima nije svidelo.
U Frankfurtu se na tribini ProGlasa dogodio incident kada je napadnut novinar Frankfurtskih vesti - Zoran Vicelarević koji je postavio pitanje. Istovremeno, iza scene su pristalice ProGlasa delile promotivni materijal, dok na pitanja o finansiranju svojih aktivnosti nisu znali da odgovore.
U Frankfurtu se dogodio skandal kada je na tribini Proglasovca napadnut Zoran Vicelarević, novinar Frankfurtskih vesti, koji se javio da postavi pitanje.
Zamenik ministra u takozvanoj vladi Kosova, Nenad Vukmirović, izazvao je incident na biralištu tokom današnjeg glasanja na Kosovu i Metohiji, nasrnuvši na jednu članicu biračkog odbora.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
Asocijacija novinara Srbije najoštrije osuđuje kontinuirane napade koji se, preko medija poput N1, usmeravaju protiv dnevnog lista Informer i njegovog uredništva.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Psiholog Marija Milenković za Informer.rs upozorava na činjenicu da je porast porodičnog nasilja u kojem su muškarci žrtve, ali da to još uvek nije realna slika, jer se mnogi pripadnici jačeg pola srame da prijave zlostavljanje.
U Jermeniji je završeno glasanje na izborima za Narodnu skupštinu. Rezultati izbora direktno će pokazati da li zemlja izlazi iz ruske sfere uticaja i postaje kandidat za članstvo u EU, ili se vraća pod kontrolu Moskve. Pojačane policijske snage raspoređene su u centar Jerevana nakon zatvaranja biračkih mesta, pišu mediji.
Pet osoba je ranjeno i prebačeno u bolnicu kada je muškarac u rumunskom gradu Lupeniju otvorio vatru na automobil u kojem su se nalazili njegova bivša devojka i članovi njene porodice.
Američki predsednik Donald Tramp iznenada je prekinuo i napustio intervju za emisiju "Meet the Press" televizije NBC, nakon što ga je voditeljka Kristen Velker pritisla pitanjima o njegovim tvrdnjama da su unutarstranački izbori u Kaliforniji bili "namešteni".
Bivši švajcarski savezni tužilac Mihael Lauber uputio je ozbiljne kritike na račun vođenja krivičnog postupka nakon katastrofalnog požara u Kran-Montani, u kojem je život izgubila 41 osoba, dok je 115 ljudi povređeno.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Pevačica Tanja Savić otkrila je nepoznate detalje iz svog života i ispričala da je dadilja maltretirala njene sinove, kao i da se bori sa anksioznošću.
Bivši fudbaler Duško Tošić šokirao je javnost kada se spustio toliko nisko da odgovori na komentar u kojem je jedan korisnik Instagrama isprozivao majku njegove dece Jelenu Karleušu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar