"PRE SVADBE, STIGAO MI JE PAKETIĆ OD SVEKRVE - kada smo ga muž i ja otvorili, ZANEMELI SMO! Mlada u OČAJU kada je ugledala OVO!
Nisu mogli da prećute!
23.08.2020
11:50
Lajfstajl
Tradicija po kojoj mladoženjin otac prvi bračnu noć provede sa novopečenom nevestom, postojao je još od 1878. godine, pa sve do povlačenja Otomanskog carstva s Balkana 1912. Tek krajem Drugog svetskog rata je u potpunosti iskorenjen.
Sa sličnim, jednako bizarnim običajem, susreo se jedan "momak za ženidbu" s juga Srbije, koji je zbog delikatnosti situacije želeo da ostane anoniman. Mladić, koji se neizmerno radovao venčanju sa dugogodišnjom devojkom, nedavno je podelio sa javnošću priču zbog koje sada razmišlja da otkaže venčanje. Šta se to desilo, što je moglo toliko utiče na njega da promeni odluku?
Ovo je njegova priča...
"Zabavljam se sa devojkom već četiri godine, od čega smo godinu dana vereni", počinje on svoju priču i nastavlja:
"Nedugo nakon što smo ušli u vezu rekla mi je za tradiciju koje se njena porodica već godinama pridržava kada su u pitanju venčanja. Naime, rekla mi je da budući mladoženja mora da mladinu majku izvede u grad, kupi joj haljinu i nešto u čemu će prespavati, plati sve račune od te večeri, kao i hotel u kome će prenoćiti sa budućom taštom. Tom prilikom takođe mi je rekla i da ne treba da previše brinem zbog ovoga, jer to ne znači da treba i da prespavam u istom krevetu sa gospođom, mada je nekada davno značilo upravo to. Ja sam se samo nasmejao i pitao je da li je ozbiljna. Ona mi je rekla da je vrlo ozbiljna povodom toga. Teško sam poverovao u sve to, ali nisam želeo da o tome više pričam. I tako je i bilo sve do prošle nedelje. Iskreno, za sve to vreme, pomalo sam i zaboravio i da smo o tome uopšte i pričali.” priznaje on.
Foto: Pixabay
Međutim vreme je lagano prolazilo i dan venčanja se približio.
“Za manje od mesec dana zakazano je naše venčanje. Kada smo pričali o svim detaljima, devojka me je pitala i da li sam odabrao gde ćemo njena mama i ja izaći na veče našeg sastanka. Ja sam se nasmejao i čekao da pređe na drugu temu. Međutim, ona je bila zbunjena zbog mog smeha i insistirala je da stvari shvatim ozbiljno, jer od mene očekuje to da uradim", priča mladić i dodaje da ga je sve ovo veoma zbunilo.
"Sve što sam mogao da joj kažem jeste da mi nije pprijatno da to uradim. Nisam želeo da noć provedem sam sa njenom majkom u hotelu, niti čak sa bilo kim ko nije ona - moja buduća supruga. Pitao sam je i zbog čega moramo da iznajmimo sobe u hotelu, na šta mi je ona odgovorila da je pre izvesnog vremena običaj u njenoj porodici bio da buduća tašta ima seks sa potencijalnim zetom, kao jedan od načina za proveru da li je on onaj pravi za njenu ćerku. Onda sam je pitao da li i to očekuje od mene, ali se ona nasmejala i rekla da ne očekuje, ali da se ne ni bunila ni ako bi se to stvarno desilo. Takođe mi je rekla i da njena majka ne planira da uradi bilo šta 'seksualno' te noći."
Budući mladoženja je bio zapanjen njenim odgovorom.
“Još uvek preplašen zbog celog koncepta pitao sam je da li jednostavno mogu samo da njenu majku odvedem na večeru, ali se ona odjednom uznemirila i počela da me ispituje zbog čega odbijam da ispunim ovu 'zanimljivu porodičnu tradiciju', kako je nazvala. Jednostavno sam rekao da mi nije prijatno i mislio sam da će me razumeti, na šta mi je ona rekla da se ponašam kao tvrdoglavo dete.”
Situacija se dalje komplikovala, a u celu priču uključena je i njena porodica.
Foto: Pexel
"Odmah nakon toga je otišla da obavesti svoju porodicu o mojoj odluci. Ubrzo su me pozvali i pitali zbog čega odbijam i zbog čega sam takav kreten po tom pitanju. Zatim me je pozvala i njena majka, koja je zapravo bila vrlo ljubazna. Rekla je da misli da sam ja divan dečko i da, pored toga što bi volela da provede jednu noć sa mnom, ipak razume da imam pravo da odbijem. Čak je to rekla i mojoj devojci, ali je ona i pored toga još uvek bila ljuta”, dodaje on.
Nesrećni budući mladoženja objasnio je kako njegova buduća supruga i njena porodica "dolaze" iz drugačije kulture.
“Verovatno je to jedan od razloga zbog čega ja sve ovo ne razumem i ne mogu da prihvatim, ali se i dalje pitam da li sam ja kreten u celoj priči”, žali se on i dodaje još jednu stvar koja ga je uplašila i šokirala:
“Jednom, u toku razgovora, pitao sam verenicu da li ovo znači da će i ona spavati sa našim budućim zetom. Rekla mi je da ne planira to, ali da ne može ni da mi obeća da neće, jer to zavisi i od mladića i onoga što on bude želeo da uradi.”
Foto: Pixabay
Njegova priča izazvala je jednako osude i komentare podrške za obe strane.
“Nekada je običaj bio da ispred sobe mladenaca bude cela njihova familija i da se svi vesele kada oni konačno izađu iz sobe. Ako je tradicija, onda mora da se poštuje”, bio je jedan od komentara.
S druge strane, bilo je i onih koji smatraju da i pored toga što običaj postoji, to ne znači da treba da uradimo i ono što nam nije prijatno da uradimo.
Ipak, najviše je bilo onih koji su mladića ohrabrili rečima da se porodica njegove verenice samo igra sa njim i testira ga i da ovakav običaj u današnje vreme ne može da dude realan i da se praktikuje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruska Federacija, kao garant Dejtonskog sporazuma i učesnik Kontakt grupe, polazi od značaja sprovođenja Firentinskog sporazuma o subregionalnoj kontroli naoružanja, zaključenog u skladu sa Članom IV Dejtonskog sporazuma, izjavila je nedavno rukovodilac Delegacije Ruske Federacije na pregovorima u Beču o pitanjima vojne bezbednosti i kontrole naoružanja Julija Ždanova.
19.03.2026
18:09
Ana Brnabić, predsednica Narodne skupštine, oglasila se na Instagramu i podelila iskustvo prolaska kroz iskustveni tunel "Postoji izlaz".
19.03.2026
16:52
Lider Srpske napredne stranke Miloš Vučević govorio je o predstojećim lokalnim izborima 29. marta danas na skupu u Smederevskoj Palanci.
19.03.2026
16:49
Biznismen Branko Babić i jedna samohrana majka sa bolesnim detetom bili su meta napada blokadera.
19.03.2026
15:44
Najopasnija promena našeg vremena nije to što se svet ubrzao, već to što je izgubio svedoke.
19.03.2026
17:21
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo Igor Ćurčić započeo je emisiju stihovima koje je napisao za ovu priliku.
19.03.2026
16:11
Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.
19.03.2026
12:04
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
16.03.2026
15:49
Vlada Srbije produžila je zabranu izvoza nafte i naftnih derivata do 2. aprila 2026. godine. Uz to, država pušta i 40.000 tona dizela iz rezervi kao dodatnu meru za zaštitu tržišta.
19.03.2026
10:53
Od 23. marta na portalu elektronske uprave počeće zakazivanje termina za testiranje i upis dece u prvi razred osnovne škole, najavio je direktor Kancelarije za IT i elektronsku upravu Mihailo Jovanović.
19.03.2026
13:00
Cene mesa u Srbiji u narednim mesecima neće padati, a ponuda je trenutno stabilna, izjavio je sekretar Udruženja za stočarstvo Privredne komore Srbije (PKS) Nenad Budimović.
19.03.2026
11:00
Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" saopštio je danas da je na teritoriji Srbije ove nedelje registrovan veći broj obolelih od gripa u odnosu na prethodnu nedelju.
19.03.2026
18:00
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
19.03.2026
17:00
U Zrenjaninu su uhapšeni otac M.L. (65) i njegov sin M.L. (38) zbog sumnje da je otac ubio, a sin ponogao u prikrivanju tela Ivana Vijoglavina (35).
19.03.2026
17:54
Pet osoba, inače pripadnika organizovane kriminalne grupe, uhapšeno je zbog sumnje da su se bavili krijumčarenjem narkotika širom Evrope.
19.03.2026
14:54
M.L. (65) iz okoline Zrenjanina uhapšen je zbog sumnje da je ubio Ivana Vijoglavina (35), a prema nezvaničnim informacijama, Vijoglavin je ubijen tako što mu je prerezan grkljan.
19.03.2026
13:33
Ivan Vijoglavin (36) nestao je 3. januara ove godine, a njegovo telo je nađeno 12. marta u Tisi. Dvojica muškarca uhapšeni su zbog sumnje da su ga ubili i telo bacili u reku, u nameri da prikriju tragove.
19.03.2026
12:49
U centru Prijepolja, danas oko 15 sati došlo je do saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovali automobil i motocikl.
19.03.2026
17:44
Centralna komanda američke vojske (CENTCOM), nadležna za Bliski istok, potvrdila je da je jedan lovac F-35, koji je bio u misiji iznad Irana, morao prinudno da sleti u bazu na Bliskom istoku.
19.03.2026
18:00
Ruska policija privela je danas osumnjičenog za izazivanje eksplozije u banci u ulici Menžinskog, saopštila je portparolka ruskog Ministarstva unutrašnjih poslova Irina Volk, a prema navodima izvora, reč je o 15-godišnjem tinejdžeru koji je postupao po nalogu "ukrajinskih prevaranata".
19.03.2026
17:30
Američki lovac F-35 izvršio je prinudno sletanje na američku vazduhoplovnu bazu na Bliskom istoku nakon što je pogođen, kako se veruje, od strane Irana, javljaju američki mediji.
19.03.2026
17:22
Velika Britanija u saradnji sa najvećim svetskim silama poput Francuske, Nemačke, Italije, Holandije i Japana, spremna je da pomogne u obezbeđivanju bezbednog prolaza brodova kroz Ormuski moreuz.
19.03.2026
17:00
Britanski glumac Angus Makfadjen kaže da su Džefri Epstin i "Žuta kuća" čist satanizam i dodaje da mu je drago što se takvi zločini konačno otkrivaju.
19.03.2026
10:37
Pevač Enrike Iglesijas objavio je fotografiju svoje četvoro dece, a mnogi su primetili da svi liče na majku Anu Kurnjikovu.
19.03.2026
14:29
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
19.03.2026
13:56
Glumac Kilijan Marfi zaustavljen je na aerodromu jer je kao suvenir sa snimanja serije "Peaky Blinders" poneo čauru metka.
19.03.2026
11:19
Pevačica Madona je posle 24 godine odlučila da ponovo stane pred kamere i to u seriji "The Studio".
19.03.2026
11:02
Pevač Marko Bulat podelio je potresnu priču iz detinjstva kada je, kao desetogodišnjak, zamalo izgubio život zbog nesmotrenog skoka u sneg.
19.03.2026
17:02
Voditelj Žika Jakšić otvorio je dušu o dramitičnoj godini iza njega u kojoj je doživeo moždani udar, koji danas smatra velikom opomenom.
19.03.2026
16:33
Starleta Stanija Dobrojević sletela je na aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu, kada je progovorila o svom ulasku u "Elitu", pa priznala da zbog rijalitija ne razgovara sa majkom.
19.03.2026
15:41
Aca Kos, prijatelj Čedomira Jovanovića, sa kojim političar živi nakon razvoda od bivše supruge, se požalio da ga je Čeda stavio na surov program.
19.03.2026
14:33
Kompozitor i harmonikaš Dragan Stojković Bosanac jedva hoda od bolova, a kako kaže uzrok problema su godine u ličnoj karti.
19.03.2026
13:39
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar