TREBA MU 24 SATA DA STIGNE DO IZRAELA: Bi-Bi-Si javlja - Najveći nosač aviona na svetu napustio Krit, kreće se ka Bliskom istoku
126. 02. 2026. u 21:33
226. 02. 2026. u 21:33
Ono što je započelo kao zdravstvena kriza brzo je postalo i ekonomska kriza. Hiljade ljudi širom sveta izgubilo je posao tokom poslednjih nekoliko nedelja, a hiljade novih radnih mesta su u opasnosti zbog širenja korona virusa. Najgore je što se ne zna koliko dugo će ovo trajati, piše Telegraf Bizinis.
S obzirom na svu ovu neizvesnost, svi moramo da napravimo neke finansijske promene da bismo obezbedili budžet da možemo da preživimo u narednih nekoliko meseci, ma šta oni doneli. Mnoge vlade govore o mogućoj finansijskoj pomoći, ali postoje koraci koje sada možete preduzeti kako biste povećali svoju finansijsku sigurnost tokom narednih nedelja.
1. Napravite fond za crne dane
Oni bez fonda "za crne dane" koji još uvek rade treba da započnu s štednjom svakog dinara koji mogu, u slučaju da njihova kompanija bude prisiljena da se zatvori zbog pandemije. Tipična smernica je da imate dovoljno novca u rukama da pokrijete troškove života najmanje tri meseca, ali u trenutnoj klimi, planirajte uštedu i za šest meseci.
Štednja u ovom trenutku možda i neće biti toliko teška kao što bi bila pod drugim okolnostima.
Zatvoreni su restorani, sportski objekti, bioskopi i gotovo svi drugi oblici grupne zabave, tako da nema toliko potrebe da sada trošite svoj novac. Ali ako usmeravate novac koji obično trošite na zabavu u dodatnu hranu i sredstva za čišćenje, možda još uvek nemate mnogo rezervnog novca.
Mnoge banke i kompanije sa kreditnim karticama sada nude pomoć, uključujući odloženo plaćanje, odricanje od naknada, a u nekim slučajevima i nakratko kamata na kreditne kartice. Proverite kakva je politika vaše banke i razmislite o tome da iskoristite bilo koji program podrške koji nude. Ovo bi vam moglo omogućiti da deo sredstava koja biste inače stavili na otplatu duga preusmerite u štednju u hitnim slučajevima.
Smanjite budžet za narednih nekoliko meseci. Naravno, i dalje ćete morati da plaćate hranu, stan,komunalije i eventualni prevoz do i sa posla ako ne radite od kuće. Možda ćete želeti da se se obezbedite i dodatnom opremom, kao što su usluge striminga, kako biste sebi priuštili sredstva za zabavu dok ste kod kuće sledećih nekoliko nedelja. Ali ako postoje dodatni troškovi u vašem uobičajenom budžetu pored ovoga, razmislite o njihovom smanjivanju dok se život ne vrati u normalu.
Uložite dodatni novac u vaš hitni fond.
Možda ćete se morati da se pripremite za troškove koje ranije niste imali, poput čuvanja dece dok ste na poslu. Napravite novu listu svojih troškova i uporedite to sa vašim novim prihodima ili uštedama u hitnim slučajevima.
Ako se zaista borite sa finansijama, možda ćete morati da uzmete zajam. Kad god je to moguće, izbegavajte dug na kreditnim karticama i otplatu, jer to može stvoriti dugoročnu finansijsku krizu.
Kamate su niske, a kao što smo pomenuli, banke nude dodatne olakšavajuće opcije.
Trenutno refinansiranje zajma dugoročno bi vam moglo uštedeti novac i moglo bi vam u kratkom roku smanjiti plaćanje, posebno ako produžite rok zajma. Ovo bi takođe moglo pomoći da vaše mesečne račune malo lakše platite tokom ove krize.
Naravno, refinansiranje zajma donosi nove troškove zatvaranja, tako da možda neće uštedeti novac u svakoj situaciji. Saberite se sve što možete. Posavetujte se.
Svi još uvek pokušavamo da shvatimo kako da se ponašamo u trenutnoj situaciji i kako će se završiti ovo poglavlje naših života. Najbolje što sada možemo da uadimo jeste da pokušamo da se pripremimo za to tako što ćemo uložiti svoje finansije kako najbolje možemo. Ako već niste uradili gore navedene tri stvari, sada je vreme.
REZERVISANO OD 4 DO 7: Ovo je kompletan spisak prodavnica u kojima će stariji moći da kupuju
KOL CENTRI ZA POMOĆ STARIJIMA UVELIKO RADE: Za sve što je potrebno pozovite ove brojeve!
LIHVARI SE BOGATE NA NARODNOJ MUCI: Obične zaštitne maske prodaju skoro dvadeset puta skuplje
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Veštačka inteligencija kompanije Open AI - popularni četbot ChatGPT - kladio bi se na pobedu Srpske napredne stranke (SNS) na lokalnim izborima u Boru.
27.02.2026
11:21
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) infiltrirala se u prepisku blokadera poljoprivrednika koji su pretukli Branka Rakića u Mrčajevcima.
27.02.2026
09:48
Predstavnik blokadera Aleksandar Popov složio se sa tezom Milovih medija u Crnoj Gori da je potrebno naći novi narod koji neće glasati za predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
27.02.2026
10:33
Predrag Veljković, poljoprivrednik, blokader, rijaliti zvezda i čovek koji po sopstvenom priznanju voli da manipuliše ljudima, masno je slagao o brutalnoj tuči blokadera u Mrčajevcima.
27.02.2026
10:03
Blokader Vukašin Milićević iz redova Demokratske stranke, inače teolog koij je izbačen iz crkve, ponovo je izazvao burne reakcije u javnosti izjavama na račun Srpske pravoslavne crkve (SPC), tvrdeći da "SPC ne postoji", kao i da "služi da podržava zločine".
27.02.2026
10:01
Pošto je eliminisana u polufinalu Exatlona, Anabela Zonai je pošteno nahvalila ostale učesnike i generalno pozitivno govorila o iskustvu na Dominikani, pa onda zapevala hit Saše Matića "Kralj izgubljenih stvari".
27.02.2026
09:00
Nekadašnji kapiten Crvenog tima Radojica Lazić posle eliminacije iz Exatlona rekao je da je prezadovoljan učinkom i da mu je takmičenje na Dominikani najlepše iskustvo u životu.
27.02.2026
07:00
Radojica Lazić se naljutio na Marka Nikolića jer mu je tokom borbe sa Andrejom Bedićem u jednom trenutku zasmetao prilikom gađanja.
26.02.2026
22:42
Pred početak polufinala Exatlona članovi Plavog tima priznali su da osećaju tremu, osim Andreja Bedića koji ne oseća apsolutno ništa.
26.02.2026
21:45
Polufinalisti Exatlona su se složili da su se svi zasluženo našli u završnoj fazi takmičenja pošto su se baš oni najbolje snalazili do sada.
26.02.2026
21:25
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
27.02.2026
09:56
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
26.02.2026
12:00
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
26.02.2026
10:53
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
25.02.2026
21:15
Prvi teretni voz prošao je novom prugom Beograd-Budimpešta i time je zvanično ova deonica otvorena za saobraćaj.
27.02.2026
11:25
Više od 2,5 miliona prijava stiglo je za upis bespravnih objekata po novom zakonu "Svoj na svome". Upis nelegalnih kuća i stanova u katastar počeo je odmah po završetku prijavljivanja, posle 8. februara, uveliko traje i već je upisano oko 1.000 objekata.
27.02.2026
11:05
Američka kompanija Ford saopštila je danas da povlači 4,3 miliona pikapa i terenskih vozila u Sjedinjenim Američkim Državama.
27.02.2026
10:30
Čuvene stepenice na plaži Ergemni na Lefkadi oštećene su nakon snažnog nevremena, a obrušena zemlja i kamenje uništili su deo prilaza koji vodi do ove plaže.
27.02.2026
09:56
Ruskinja Anja (32), koja se pre četiri godine iz Rusije preselila u Srbiju sa mužem i mačkom, nedavno je kupila kuću u selu blizu Sombora za 20.000 evra, a sada planiraju i da je renoviraju.
27.02.2026
09:00
Na Odeljenju psihijatrije Opšte bolnice u Požarevcu noćas u 1.45 sati je izbio požar.
27.02.2026
10:29
Više javno tužilaštvo u Pančevu podnelo je je optužnicu Višem sudu u Pančevu protiv okrivljenog Z. M. (52) iz Sefkerina zbog sumnje da je 26. novembra prošle godine u garaži svoje kuće u Sefkerinu nedozvoljeno držao veću količinu oružja.
27.02.2026
11:27
Vaso R. (43) u utorak je prvostepenom presudom osuđen na dve godine i tri meseca zbog prebijanja Srpkinje Dejane Ć. (22) u kafiću u Beranama u kojem je ona radila. Kako se saznaje, Vaso ju je napao zbog sukoba koji je imao sa njenim tadašnjim poslodavcem Milivojem Mićom B.
27.02.2026
07:00
Osječko-baranjska policija je u utorak uhapsila muškarca (39) s prebivalištem u Srbiji.
27.02.2026
08:36
Muškarac (40) lakše je povređen u saobraćajnoj nezgodi koja se protekle noći dogodila na obilaznici oko Beograda kod Surčina, rečeno je u Hitnoj pomoći.
27.02.2026
07:34
Sindikat Ver.di danas je pokrenuo upozoravajuće štrajkove u javnom prevozu širom Nemačke, zbog čega su autobusi, tramvaji i vozovi ostali u depou, a putnici morali da potraže alternativni prevoz.
27.02.2026
08:57
Nemački kancelar Fridrih Merc posetio je Kinu, koja je prošle godine postala najveći trgovinski partner Berlina, a tamo mu je priređena neverovatna dobrodošlica.
27.02.2026
08:23
Nedavni satelitski snimci kineske kompanije Mizarvision pokazuju da je 11 američkih stelt borbenih aviona F-22 nedavno raspoređeno u vazduhoplovnoj bazi Ovda, na jugu Izraela, javlja CNN.
27.02.2026
07:46
Ruska vojska u Ukrajini sve više primenjuje taktiku "mikrojedinica" koje čine dva do deset vojnika, a koje se infiltriraju kroz linije fronta i traže slabe tačke u ukrajinskoj odbrani.
27.02.2026
06:20
Snimak iz studija otkriva kako su Nikola Simić, Đuza Stojiljković, Ljubiša Bačić i Nada Blam davali glasove likovima iz crtanog filma "Nindža kornjače", pokazujući ozbiljnost i profesionalizam u dečjem programu osamdesetih i devedesetih.
27.02.2026
10:09
Hale Beri je gostujući u podkastu "Seks sa Emili" kod voditeljke Emili Mors, iskreno pričala o intimnim odnosima, ženskom zadovoljstvu i promeni stava koju je stekla sa godinama.
27.02.2026
09:24
Projekcijom filma "Orvel 2+2=5" sinoć je u MTS dvorani otvoreno osmo izdanje Međunarodnog festivala dokumentarnog filma "DOK #8", na kojem će biti prikazani filmovi "Mileva Ajnštajn", "Spavač: Izgubljeni Karavađo", "Pompeja: Ispod oblaka" i mnogi drugi.
27.02.2026
08:41
U Specijalu o Katarini Velikoj na TV Informer gost je bio istoričar filma Božidar Zečević, koji je objasnio da Katarina Velika ima srpske krvi jer potiče iz grada koji se zvao Srbiste u kojem su živeli Lužički Srbi.
27.02.2026
08:03
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
26.02.2026
18:20
Da li je pravo vreme za nadogradnju na S26 Ultra, je dilema koju ljubitelji Samsunga sada imaju. Samsung Galaxy S26 Ultra nesumnjivo jeste unapređen, ali ostaje pitanje koliko su te novine vama lično bitne.
27.02.2026
10:20
Irina Šajk je ovogodišnja voditeljka festivala Sanremo koji se održava od 24. do 28. februara, a njen nastup i smela modna izdanja već su izazvali podeljene reakcije u Italiji.
27.02.2026
09:00
Ćevapi ne moraju biti napravljeni od mesa da bi ostali mekani, mirisni i bogatog ukusa. Verzija sa heljdom predstavlja laganiju i potpuno biljnu alternativu tradicionalnom specijalitetu, a pritom je zasitna i hranljiva.
27.02.2026
09:40
Američki striming servis Netfliks odustao je danas od nadmetanja za preuzimanje kompanije Vorner bros diskaveri (WBD), čime je otvoren put da konkurentski Paramaunt skajdens finalizuje sporazum vredan 111 milijardi dolara za preuzimanje jednog od najpoznatijih holivudskih studija.
27.02.2026
10:42
Posni čupavci pokazuju da najjednostavnije i najjeftinije rešenje često daje najbolje rezultate. Prave se brzo, a nestaju još brže.
27.02.2026
06:00
Voditeljka Jovana Jeremić veoma je aktivna na Instagramu, a sada je privukla pažnju jednom fotografijom, te je otkrila šta joj se dogodilo.
27.02.2026
10:49
Usvojena ćerka milionera Filipa Ceptera, Ema Cepter neretko šokira pratioce na Instagramu provokativnim izdanjima, što je i sada slučaj.
27.02.2026
10:15
Mia Borisavljević progovorila je o snovima u kojima joj dolazi pokojna baka, koja joj povremeno govori šta će se dešavati na ovom svetu.
27.02.2026
09:41
Supruga pokojnog pevača Halida Bešlića, Sejda Bešlić, dugo se bori sa zdravstvenim problemima, a sada su otkriveni novi detalji o njenom stanju.
27.02.2026
08:36
Pevač Marko Gačić razveo se od supruge Goge, koju je varao sa njihovom koleginicom Ninom Vlajković, a sada se pojavila nova informacija o njegovom životu.
27.02.2026
08:00
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar