Brutalna osveta! Ovo su Hrvati pre nego što su im Srbi oteli sve (FOTO)
128. 04. 2026. u 06:03 >> 06:15
228. 04. 2026. u 06:03 >> 06:15
Vesti
Stroga pravila ponašanja u jeku epidemije korona virusa potpuno su promenila naše živote. U sigurnosti domova, u ovom periodu nam se odvija ceo život, privatni i poslovni, piše Telegraf Biznis.
Svi su ukućani na broju, što je dobra vest, ali konstantni boravak više osoba u zatvorenom prostoru, donosi sa sobom mnogobrojne izazove, a jedan od njih je kako koristiti energetske resurse da nam se računi ne bi povećali, odnosno kako ostvariti uštede u potrošnji energije i energenata.
Gradska uprava Beča je na primer, od početka korona virusa zabeležila za jednu petinu manje potrošnje struje. Sada se veća potrošnja preselila u domaćinstva, jer većina radi od kuće a i školska nastava se odvija online od kuće.
1. Koristiti produžni kabl sa više priključaka i dugmetom za uključivanje. Kada završite posao samo pritisnete jedno dugme i svi aparati su isključeni. Pažnja! To ne važi za inkjet-štampače. Oni se ne priključuju na produžni kabl.
2. Isključite screensaver: Zaštitnik ekrana povećava potrošnju struje i kod modernih monitora nije potreban. Umesto toga, bolje je aktivirati „isključi monitor“.
3. Koristiti „sleep mode“: Kompjuter i monitor treba da budu prebačeni na taj režim. Ovo podešavanje se nalazi na kontrolnom panelu, pod stavkom „power option“. Drugačije od modusa „stand-by“, kod „sleep“ modusa je kompjuter potpuno isključen i pored toga vrlo brzo može da se startuje.
4. WLAN-ruter isključiti: Ukoliko ruter nije stalno uključen, takođe može da se uštedi struja. Jer, čak i kada se WLAN ne koristi, ruter troši struju. Zbog toga ga treba noću isključiti.
5. Koristite dnevno svetlo: Čak i pozicija radnog stola može da vam uštedi struju. Radno mesto postavite ispred prozora. Kada je tmurno napolju koristite lampe čija svetlost može da se podešava, da ne svetle punim kapacitetom.
6. Aparati za zabavu imaju različitu potrošnju struje. Na primer, konzole za igrice troše struju duplo više nego televizor.
DOSKOČITE POSKUPLJENJU STRUJE: Uz pomoć ovih nekoliko trikova poskupljenje će proći neosetno!
EPS PODSEĆA GRAĐANSTVO: Do 1.aprila imali ste vremena da uradite ovu važnu stvarli
ODLUČILI STE ZA MORATORIJUM?! Postoje tri modela otplate, u dva slučaja rata ostaje ista, evo ovako
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične tribunale Grasijela Gati Santana odobrila je danas nezavisnu medicinsku stručnu procenu zdravstvenog stanja generala Ratka Mladića!
28.04.2026
16:12
Jedan od najuticajnijih političkih tviteraša odaje priznanje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
28.04.2026
20:08
Novosađani danas ne prestaju da bruje o transparentu koji se pojavio na zgradi Fakulteta tehničkiih nauka (FTN) u tom gradu.
28.04.2026
19:30
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj istakao je da je SRS razgovarala sa predsednikom Vučićem i je njegova strankla za izbore u julu, kada blokaderi odu na "holidej".
28.04.2026
18:18
Niko iz države ne može i ne sme da diktira Visokom savetu tužilaštva koga će, gde i na koje mesto uputiti ili izabrati - upravo je to bila suština ustavnih amandmana koje su građani podržali na referendumu.
28.04.2026
17:33
Ne propustite!
28.04.2026
13:45
Ne propustite!
26.04.2026
19:19
Ne propustite!
25.04.2026
11:29
Samo na TV Informer!
24.04.2026
15:04
Svi građani Srbije koji planiraju putovanje u zemlje Evropske unije tokom prvomajskih praznika suočiće se sa novim pravilima kontrole.
28.04.2026
20:30
Srbija se nalazi pred naglim temperaturnim rolerkosterom.
28.04.2026
16:34
Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.
28.04.2026
19:30
Leva ruka velikog svetitelja Nektarija Eginskog biće početkom maja pred vernicima u Glogonju kod Pančeva.
28.04.2026
19:17
Potpuna modernizacija deonice od Evzonija do Soluna koja će postati bezbedan autoput sa više traka je počela.
28.04.2026
19:00
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
28.04.2026
20:12
Danas je u Ulcinju došlo do stravične saobraćajne nezgode, u kojoj su povređene majka i beba.
28.04.2026
19:28
Muškarac star oko 50 godina pronađen je mrtav danas oko 15 sati nakon požarau Skenderbegovoj ulici u centru Beograda!
28.04.2026
19:24
Vuk Lakićević (28), navodni pripadnik "škaljarskog klana", za kojim je pre nekoliko dana Crna Gora raspisala poternicu zbog sumnje da je umešan u šest ubistava, uhapšen je u Hrvatskoj.
28.04.2026
17:16
Dežurni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu obavio je uviđaj na licu mesta gde je danas na teritoriji GO Novi Beograd došlo do ubistva M.K. (79), saznaje Informer.
28.04.2026
17:13
Evropska unija mora već sada da počne da pravi planove za obnovu saradnje sa Rusijom, rekao je predsednik Estonije Alar Karis.
28.04.2026
20:00
Sjedinjene Američke Države su izrazile zahvalnost beloruskom lideru Aleksandru Lukašenku na saradnji tokom razmene zatvorenika između Poljske i Belorusije.
28.04.2026
19:45
Političko rukovodstvo Ruske Federacije planira nove ofanzivne operacije i širenje mobilizacije, izjavio je danas ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, pozivajući se na podatke ukrajinske vojne-obaveštajne službe.
28.04.2026
19:23
Rat na Bliskom istoku, 60. dan. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
28.04.2026
06:32 >> 18:57
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
28.04.2026
15:07
Pesma "Sve što želim u ovom trenutku" iz kultne serije "Sivi dom" umalo je mogla biti izbačena i neotpevana u hit ostvarenju reditelja Darka Bajića.
28.04.2026
14:11
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
28.04.2026
12:55
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
28.04.2026
11:35
Večeras se na Informer TV u 21.30 sati emituje 42. epizoda serije "Katarina Velika".
28.04.2026
10:45
Za tri horoskopska znaka počinje period finansijskog uzleta koji bi mogao da promeni njihovu svakodnevicu.
28.04.2026
19:00
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
28.04.2026
20:20
Sve više ljudi se okreće prirodnim načinima za očuvanje zdravlja, a jedan od napitaka koji je jako efikasan je čaj od lista smokve.
28.04.2026
19:40
Ova srpska zasitna i ukusna verzija salate savršena je kada vam treba brz, ali kompletan obrok koji kombinuje sveže i tople sastojke.
28.04.2026
18:20
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
28.04.2026
17:40
Sin Đorđa Balaševića, producent Aleksa Balašević dobio je sina kojem je dao ime po svom pokojnom ocu.
28.04.2026
20:21
Zadrugarka Milena Kačavenda isprozivala je cimerku Sofiju Janićijević i njene roditelje zbog afere sa sedamdesetogodišnjim Danetom.
28.04.2026
19:44
Pevačica Neda Ukraden progovorila je o koleginici Zorici Brunclik, te se dotakla i svoje bogate karijere.
28.04.2026
19:05
Pevačica Mina Kostić otkrila je da planira venčanje sa partnerom Manetom Ćuruvijom, poznatijim kao Kasper.
28.04.2026
18:29
Rijaliti učesnik Marko Janjušević Janjuš danas je u dvorištu zajedno sa Stanijom Dobrojević i Urošem Stanićem radio jogu.
28.04.2026
17:58
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar