Brutalna osveta! Ovo su Hrvati pre nego što su im Srbi oteli sve (FOTO)
128. 04. 2026. u 06:03 >> 06:15
228. 04. 2026. u 06:03 >> 06:15
Vesti
Kada kupujete proizvode u pekari "AS - Braća Stanković", dobro pazite, jer iako upakovani, njihovi proizvodi nekada mogu biti potpuno neupotrebljivi i baciti se u smeće!
Jedan od onih potrošača koji je bio nezadovoljan kvalitetom namirnica iz ove pekare bio je i Željko Mutavdžić, koji je svoj revolt iskazao na društvenoj mreži Fejsbuk u grupi "Za bolji Mladenovac".
Naime, čovek je kao i uvek otišao u pekaru i ne razmišljajući šta će doživeti, kupio običan beli, upakovani hleb. Međutim, kada ga je otvorio pred ručak, imao je i šta da vidi!
Foto: zastitnik potrosaca
- Nije mi prvi put da kupujem nešto u pekari "AS - Braća Stanković". Ovaj put sam izabrao beli, rezani, hleb, koji je fabrički već isceckan i upakovan. Kupio sam 2. oktobra, a rok upotrebe mu je bio do 7. Znači da je bio svež i u roku trajanja, što je važno. Međutim, kada sam stigao kući i otvorio ga, bio sam potpuno zatečen, a tek kada sam ga probao! Ono je na sve ličilo, osim na beli hleb koji je pravljen za potrošače - priča Željko i opisuje šta je zatekao kada je otvorio kesu:
Bio je gorak i bezukusan. Bio sam zgrožen šta sve prodaju svojim potrošačima. Zaista ružno, jer mi nismo stoka
Željko Mutavdžić
- Bio sam šokiran, jer ono je delovalo kao da je greškom zapakovano i pušteno u prodaju. Beli hleb sa tamnobraon korom?! To još nisam video. Kora je bila potpuno izgorela, tamna, hrskava. Unutra je bio sunđerast i žut. Ni nalik običnom pekarskom proizvodu. Ali, to nije kraj. Pomislio sam da su ga samo malo prepekli i da to nema veze sa ukusom. Ipak, kada sam ga probao, nije mogao da se jede. Bio je gorak i bezukusan. Zaista sam bio zgrožen šta sve prodaju, ali i revoltiran da pekara "AS - Braća Stanković" tako nešto prodaje svojim potrošačima. Zaista ružno, jer mi nismo stoka - revoltiran je bio naš sagovornik.
Foto: zastitnik potrosaca
Domaći stručnjaci smatraju da je ovo tipičan primer obmane potrošača, ali i dovođenje njihovog zdravlja u pitanje! Predsednik Pokreta za zaštitu potrošača Srbije Petar Bogosavljević napominje da je ovo za hitno reagovanje poljoprivredne inspekcije.
- Kao prvo, ovako nešto je nedopustivo i proizvođač nije smeo da dozvoli da ovakav proizvod ode u promet i da završi u potrošačkoj korpi! Hleb je osetljiva namirnica i on mora biti kvalitetan, napravljen po Pravilniku i pre svega bezbedan po zdravlje potrošača. Ukoliko neki proizvod nakon proizvodnje ne odgovara propisima, on ne sme da izađe iz fabrike. To je trebalo da se desi i sa ovim hlebom pomenute pekare. Takođe, jako je opasno što je, osim lošeg izgleda, bio i lošeg ukusa, pa se postavlja pitanje šta je to uticalo na takvo stanje ovog pekarskog proizvoda - ističe Bogosavljević i dodaje:
- Ovo je i primer obmane potrošača, jer po svakom Zakonu ono što piše na pakovanju i deklaraciji mora da bude i unutar pakovanja. Oštećeni potrošač bi trebalo ovo da prijavi poljoprivrednoj inspekciji i da sačuva to pakovanje kao uzorak koji će dati na uvid. Ovakvi propusti ne smeju da se dešavaju - naglašava naš sagovornik.
U pekarskoj kompaniji "AS - Braća Stanković" kažu da im je reklamacija ovog tipa i na ovu grupu proizvoda potpuna novina i alarm za njih.
- Zbog toga smo sa posebnom pažnjom pristupili analizi i utvrđivanju uzroka koji je doveo do ovog nepoželjnog propusta. Preliminarna analiza je ustanovila da je proces remonta koji redovno vršimo nad našom opremom potencijalni uzrok propusta, ali sa sigurnošću ćemo znati po završetku celokupne analize u svim segmentima našeg lanca proizvodnje - kažu u ovoj firmi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Neviđeni skandal dogodio se u srcu Strazbura kada je evroparlamentarac Stiven Nikola Bartulica, poznat po tome što mu smeta sve srpsko, pobesneo je zbog izložbe o Jasenovcu koja je upriličena u Evropskom parlamentu u tom gradu, kao i zbog, verovali ili ne, dolaska delegacije Narodne skupštine Republike Srpske
28.04.2026
18:26
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov poručio je blokaderima da im je prošao voz u svakom smislu.
28.04.2026
14:17
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj istakao je da je SRS razgovarala sa predsednikom Vučićem i je njegova strankla za izbore u julu, kada blokaderi odu na "holidej".
28.04.2026
18:18
Niko iz države ne može i ne sme da diktira Visokom savetu tužilaštva koga će, gde i na koje mesto uputiti ili izabrati - upravo je to bila suština ustavnih amandmana koje su građani podržali na referendumu.
28.04.2026
17:33
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
28.04.2026
16:37
Ne propustite!
28.04.2026
13:45
Ne propustite!
26.04.2026
19:19
Ne propustite!
25.04.2026
11:29
Samo na TV Informer!
24.04.2026
15:04
Srbija se nalazi pred naglim temperaturnim rolerkosterom.
28.04.2026
16:34
Kompanija "Linglong" planira da uloži oko 645 miliona dolara u okviru druge faze razvoja fabrike u Zrenjaninu, izjavio je potpredsednik kompanije Sun Songtao.
28.04.2026
15:10
Hronična bolest bubrega pogađa oko deset odsto ljudi u svetu, a procenjuje se da u Srbiji sa ovim oboljenjem živi čak 700.000 građana!
28.04.2026
16:00
Sa osam godina ostao je bez porodice. Sa puškom u ruci ušao u rat. Sa 10 godina već je bio podoficir. Momčilo Gavrić nije bio simbol, već stvarnost jednog vremena u kome su deca preko noći odrastala.
28.04.2026
17:57
EPS je raspisao dva tendera u okviru priprema za izgradnju reverzibilne hidroelektrane RHE Bistrica, za rekonstrukciju mostova i izmeštanje vodovodne infrastrukture
28.04.2026
17:14
Vuk Lakićević (28), navodni pripadnik "škaljarskog klana", za kojim je pre nekoliko dana Crna Gora raspisala poternicu zbog sumnje da je umešan u šest ubistava, uhapšen je u Hrvatskoj.
28.04.2026
17:16
Dežurni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu obavio je uviđaj na licu mesta gde je danas na teritoriji GO Novi Beograd došlo do ubistva M.K. (79), saznaje Informer.
28.04.2026
17:13
Muškarac (80) je žrtva brutalnog zločina ispred svoje garaže na Novom Beogradu.
28.04.2026
14:50
Danas do podneva u Srbiji je zabeleženo četiri slučajeva vožnji u kontra smeru.
28.04.2026
16:25
Stariji muškarac (80) ubijen je danas u garaži na Novom Beogradu, gde je trenutno u toku uviđaj.
28.04.2026
15:52
Svetska banka u danas objavljenom izveštaju upozorava da će rat na Bliskom istoku izazvati snažan rast cena energenata za 24 odsto u 2026. godini, dok će ukupne cene roba skočiti za više za 16 odsto, što će dodatno podstaći inflaciju i usporiti globalni ekonomski rast.
28.04.2026
17:34
Ukrajinski društveni mediji i Telegram kanali preplavljeni su snimcima gustog dima koji se uzdiže iznad mesta udara u Kijevu u Ukrajini.
28.04.2026
16:30
Ujedinjeni Arapski Emirati (UAE) saopštili su u utorak da napuštaju OPEC i proširenu grupu OPEC+.
28.04.2026
16:00
Rat na Bliskom istoku, 60. dan. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
28.04.2026
06:32 >> 15:31
Pesma "Sve što želim u ovom trenutku" iz kultne serije "Sivi dom" umalo je mogla biti izbačena i neotpevana u hit ostvarenju reditelja Darka Bajića.
28.04.2026
14:11
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
28.04.2026
12:55
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
28.04.2026
11:35
Večeras se na Informer TV u 21.30 sati emituje 42. epizoda serije "Katarina Velika".
28.04.2026
10:45
Filmski kompozitori Aleksandra Kovač i Roman Goršek su po pozivu i izboru prestižnog Kanskog festivala TV serija "Canneseries Festival", učestvovali na konferenciji Industry days, koja je održana u sklopu festivala u Kanu, od 23. do 25. aprila u Palais de Festival.
28.04.2026
10:36
Ova srpska zasitna i ukusna verzija salate savršena je kada vam treba brz, ali kompletan obrok koji kombinuje sveže i tople sastojke.
28.04.2026
18:20
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
28.04.2026
17:40
Mnogi vlasnici pasa se pitaju da li njihovi ljubimci mogu da jedu hranu za mačke
28.04.2026
17:00
Povezanost ishrane i emocionalnog zdravlja sve je više u fokusu stručnjaka, jer određene namirnice mogu pomoći u smanjenju stresa i osećaja anksioznosti.
28.04.2026
16:20
Vreme je praznika, a ovo su dve idealne salate koje idu uz meso, a brzo i lako se prave.
28.04.2026
15:40
Trudna zadrugarka Anita Stanojlović onesvestila se u programu uživo tokom rasprave sa bivšom partnerkom Jovanom Tomić Matorom.
28.04.2026
17:23
Ena Čolić, bivša rijaliti učesnica i devojka Jovana Pejića Peje otkrila je kako joj je Zlata Petrović poklonila komplet koji je pevačica nosila u svojoj mladosti.
28.04.2026
16:37
Pesma Lepe Lukić "Srce je moje violina" donela je pevačici veliki uspeh, a pre nje su je odbile Vesna Zmijanac i Biljana Jevtić.
28.04.2026
15:24
Marija Kulić majka Miljane Kulić otkrila je da je Miljana svojevremeno na groblju srela pevačicu Viki Miljković i tražila da joj otpeva nešto.
28.04.2026
14:50
Pevačica Anica Milenković otkrila kako je uspela da smrša 52 kilograma za šest meseci.
28.04.2026
14:11
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar