"MENE BI BILO SRAMOTA!" Dejan Stanković o pripremama FK Crvena zvezda, kilaži i masnoći igrača, ko ga je zapanjio i šta neće da moli Delije!
118. 01. 2026. u 20:19
218. 01. 2026. u 20:19
Vesti
U salonima nameštaja "Vitorog" naplaćuju uslugu unošenja nameštaja u stan ili kuću po ceni od 200 dinara po spratu. Međutim, ono što je posebno sporno jeste to da potpuno isti tretman imaju i oni koji u zgradi imaju lift, kao i oni kod kojih se nameštaj nosi uz stepenice.
Pored toga što njihovi kupci uredno plate dostavu i montažu kupljenih proizvoda, mnogi se začude kada im prodavci kažu da se unošenje nameštaja i ostalih artikala u stambeni prostor dodatno plaća. Iako to donekle, ali samo donekle, možemo da razumemo, s obzirom na to da se dostavljači sigurno namuče iznošenjem nameštaja peške na, recimo, šesti sprat, ono što nikako ne možemo da razumemo jeste da se ova usluga podjednako plaća kada to umesto njih radi lift. Sasvim je jasno da dostavljači u tom slučaju ne obavljaju gotovo nikakav posao, jer se nameštaj, umesto da se nosi u rukama, do željenog sprata prevozi, a da se majstori pritom gotovo i "ne oznoje". Ipak, oni vožnju sa nameštajem u liftu naplate "debelo".
Radnica mi je rekla da to što mi u zgradi imamo lift njima ne znači ništa, već da ova usluga svakako košta toliko
Milena M., kupac
Kupci, ali i domaći stručnjaci koji se bave zaštitom potrošača, smatraju da je ovaj potez kompanije "Vitorog" sasvim nelogičan i ne vide drugi cilj sem želje kompanije da od svojih kupaca uzme koji dinar više ne birajući sredstva.
U salonu nameštaja "Vitorog" na Novom Beogradu Milena M. pazarila je ormar, noćni stočić i TV policu. Međutim, neprijatno se iznenadila kada je čula da će pored troškova dostave i montaže morati da plati i dodatnih 200 dinara po spratu za unošenje kupljenog nameštaja.
Foto: Zastitnik potrosaca
- Nedavno smo se preselili u novi stan, pa smo rešili da ga renoviramo i kupimo novi nameštaj. Otišli smo u salon "Vitorog", izabrali šta nam treba i zaputili se na kasu. Račun je bio oko 70.000 dinara. Ljubazna radnica objasnila nam je da se montaža i dostava nameštaja naplaćuju posebno. S obzirom da nemamo kako da prevezemo nameštaj, a ne znamo ni da ga montiramo, pristali smo na to. Međutim, iznenađenje je usledilo kada nam je rekla da se unošenje nameštaja do stana naplaćuje 200 dinara po spratu. Odmah sam preračunala u glavi da je to dodatnih 1.200 dinara, što nije malo. Ali onda se dosetih da imamo lift. Sva radosna saopštih joj to, misleći da će mi bar taj novac ostati u džepu - kaže ona.
Ali i pored toga što je ogroman novac ostavila u "Vitorogu" i što u zgradi ima lift, tražili su joj još.
- Ona mi je rekla da to što mi u zgradi imamo lift njima ne znači ništa, već da ova usluga svakako košta toliko. Ako ne želimo da platimo, onda sami moramo da unesemo nameštaj. Iako sam se iznervirala, pristala sam na to. Pomislila sam, kad sam već dala ovolike pare, daću i tih dodatnih 1.200 dinara - priča ona i dodaje:
- Međutim, tek kada sam došla kući, shvatila sam da su me "opelješili". Zaista mi nije jasno kako može isto da košta unošenje nameštaja u zgradi sa liftom i bez njega. Da ne spominjem to što je cifra koju smo potrošili kod njih u salonu već sama po sebi velika, dodatno smo platili i montažu i dostavu, što isto tako nije malo, moglo je bar unošenje biti besplatno. Ali očito ih je baš briga za kupce - ogorčena je Milena.
U Nacionalnoj organizaciji potrošača kažu da ovakvo postupanje trgovca, osim što nije u skladu sa opštim načelima poslovne etike, predstavlja i kršenje člana 46 stav 5 Zakona o zaštiti potrošača, u kome se navodi:
"Neće se smatrati da je izvršena uredna isporuka robe na adresu koju odredi potrošač ostavljanjem robe ispred vrata kuće ili stana potrošača ili nekog drugog mesta".
- S obzirom na to da za kršenje člana 46 stav 5 Zakona o zaštiti potrošača nije predviđen prekršaj kao ni sankcija za trgovca koji ne poštuje propisano, ostaje nada da će zakonodavac detaljnije regulisati ovu oblast - kažu u NOPS-u.
Ekipa Zaštitnika potrošača pokušala je da stupi u kontakt sa kompanijom "Vitorog" i od njih dobije objašnjenje zbog čega se ova usluga naplaćuje kada dostavljači nameštaj ne nose ručno već se vozi liftom. Zanimalo nas je i zbog čega ova usluga košta identično i za zgrade sa liftom i za one bez lifta, kada je jasno da u prvom slučaju dostavljači imaju mnogo lakši posao. Međutim, do zaključenja ovog broja odgovore na naša pitanja nismo dobili.
Predsednik udruženja "Zaštita potrošača" Nenad Bumbić ističe da zakon ne zabranjuje naplatu ovih troškova, ali bi bilo lepo prema potrošačima da bar na nečemu uštede i dobiju ovu uslugu gratis.
- U "Vitorogu" naplatom ovih troškova nisu prekršili zakon, jer oni imaju pravo da formiraju cene kako god žele i da naplaćuju usluge koje žele. Istina je da je potpuno nelogično to što se potpuno isto tarifira ako radnici nose nameštaj ručno ne šesti sprat ili ako ga voze liftom. Po mom mišljenju, trebalo bi barem da postoji razlika u ceni. To bi bilo fer prema kupcima. Ali, opet kažem, ne krše zakon. Zašto to rade? Tu je odgovor prost, jednostavno žele da zarade što više novca - kaže on i dodaje:
- Ipak, ako kupca nisu pre same kupovine, pre nego što je dao kompletan iznos ili kaparu, obavestili o tome da se i ova usluga naplaćuje, onda su prekršili zakon. Zakon o zaštiti potrošača jasno kaže da kupac mora biti obavešten o svim troškovima pre same kupovine. U tom slučaju, potrošač ima pravo da ih tuži! Takođe, jako je važno da li izdaju fiskalni račun za ovu uslugu. Oni su dužni da kupcu izdaju fiskalni račun za svaku naplatu i ako to ne rade, potrošač treba da ih prijavi inspekciji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Skandalozan govor koji je lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović održala u Čačku, prošao je gotovo bez reakcije svih onih koji bi ovim povodom koliko juče morali da se oglase.
19.01.2026
12:10
Glavni tužilac za organizovani kriminal Mladen Nenadić upao je u tešku paranoju nakon što je u zgradi Specijalnog suda u Ustaničkoj ulici u Beogradu jutros izbio požar, otkriva Informer.
19.01.2026
11:57
Blokaderska glumica Mirjana Karanović, osvedočena antisrpkinja, otvoreno je priznala da je priželjkuje pad Aleksandra Vučića, kako bi nova garnitura priznala brutalnu laž - da su Srbi genocidan narod.
19.01.2026
10:11
Primitivizam i nasilje su jedino što, kao sredstvo političke borbe, imaju da ponude opozicioni blokaderi.
19.01.2026
11:30
Španski ministar saobraćaja Oskar Puente izjavio je da je železnička nesreća kod Adamuza, u kojoj je poginulo najmanje 39 ljudi, krajnje neobična jer se dogodila na ravnom delu pruge koji je nedavno renoviran, kao i da je prvi voz koji je iskočio iz šina bio star svega nekoliko godina. Ovakvom izjavom ministar je stavio tačku na celu situaciju, nema protesta, krvavih šaka i pokušaja obojene revolucije.
19.01.2026
09:40 >> 10:51
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
18.01.2026
09:43
Voditelj Exatlona Vuk Vukašinović otkrio je kako izgleda snimanje celodnevnih emisija u teškim uslovima, kao i šta mu najviše fali u Dominikani.
19.01.2026
10:02
Amela Melegi, takmičarka koja je napustila Exatlon zbog povrede kolena, ispričala je voditeljki Kristini Vasić kako je došlo do komplikacije.
19.01.2026
08:03
Jovan Radulović Jodžir toliko glasno hrče da su mu u šali pripretili da će ga izbaciti i naterati da spava van vile. S druge strane, kontraargument je bio da je Lana Stanišić najglasnija dok spava.
19.01.2026
11:02
Takmičar Crvenog tima u Exatlonu, Aleksa Erski, otkrio je kako takmičarka Plavih Sanja Kalinović, navija za njih.
18.01.2026
23:55
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
19.01.2026
10:47
Ne propustite, samo na TV Informer!
17.01.2026
09:00
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
16.01.2026
10:34
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
16.01.2026
09:49
U Rafineriji nafte Pančevo započete su startne aktivnosti koje će omogućiti ponovno uspostavljanje komercijalnog rada proizvodnih postrojenja, dok se prva isporuka derivana iz naše rafinerije očekuje 27. januara.
19.01.2026
11:03
Danas, na Bogojavljenje, u crkvama se može uzeti oseštana vodica - sveta vodica, ali se mnogi vernici pitaju šta da rade sa onom koja im je ostala od prošle godine. Veroučitelj Aleksandar Đurđević objašnjava da jednu stvar nikako ne smemo da uradimo.
19.01.2026
10:21
Tradicionalno plivanje za časni krst na Bogojavljenje, 19. januara, održaće se na brojnim lokacijama na jugu Srbije - u Nišu, Pirotu, Prokuplju, Svrljigu...
19.01.2026
08:45
JKP Gradsko saobraćajno preduzeće "Beograd" saopštilo je da će danas tokom održavanja svečane Litije povodom praznika Bogojavljenja doći do izmene u režimu rada linija tog preduzeća na Čukarici i u Zemunu.
19.01.2026
08:30
Tokom noći zabeležen je zemljotres slabijeg intenziteta na području Babušnice, saopštio je Republički seizmološki zavod Srbije.
19.01.2026
08:12
Više javno tužilaštvo u Beogradu preuzelo je istragu požara koji se danas dogodio u prostorijama Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u Ustaničkoj ulici, saznaje Informer.
19.01.2026
11:08
U Višem sudu u Beogradu danas je za 24. februar odložen početak suđenja odgovornim licima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu.
19.01.2026
11:43
U zgradi Specijalnog suda u Ustaničkoj ulici broj 29 u Beogradu, jutros oko 8.30 časova izbio je požar.
19.01.2026
08:52
Pripadnici Sektora za vanredne situaciјe Ministarstva unutrašnjih poslova uspešno su lokalizovali požar koјi јe јutros izbio u zgradi Speciјalnog suda u Ustaničkoј ulici, na Voždovcu.
19.01.2026
10:32
Protekle noći izbio je požar u Ulici Slobodana Đurića 12 u naselju Altina u kojem je šest osoba intoksinirano ugljen-monoksidom.
19.01.2026
07:22
U teškoj železničkoj nesreći koja se dogodila u nedelju popodne u mestu Adamuz, u pokrajini Kordoba, poginulo je najmanje 39 ljudi, dok je veliki broj putnika povređen, prenosi list El Pais.
19.01.2026
08:13
Paket kontramera Evropske unije, vredan 93 milijarde evra, koji podrazumeva uvođenje carina na robu iz Sjedinjenih Američkih Država, automatski će stupiti na snagu 6. februara ako do tada ne bude postignut dogovor sa Vašingtonom, izjavio je neimenovani diplomata EU za Rojters.
19.01.2026
11:10
Španski mediji objavili su potresne ispovesti ljudi koji su preživeli stravično iskakanje vozova iz šina u Andaluziji, u nesreći koja se dogodila u nedelju uveče i odnela najmanje 39 života, dok je više desetina ljudi povređeno.
19.01.2026
08:43
Nakon mogućeg pripajanja Grenlanda, Sjedinjene Američke Države bi teritorijalno okružile Kanadu i mogle bi da posegnu i za delom njene teritorije, ocenio je u intervjuu za RIA Novosti penzionisani potpukovnik Kopnene vojske SAD Erl Rasmusen.
19.01.2026
11:40
Glumac Milorad Mandić Manda ima četvoro dece, a ni jedno od njih se ne eksponira javno. Njegov sin Marko venčao se sa influenserkom sa kojom je dobio ćerku.
19.01.2026
10:21
Iako je u trenutku njihovog prvog susreta bio oženjen, sudbina je Žarka Lauševića i Anitu spojila na snimanju filma "Boj na Kosovu", a žena koja mu je osvojila srce bila je već uspešna u Holivudu.
19.01.2026
09:18
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu. Januara 2021. godine, privukao je pažnju javnosti i medija kada ga je glumica Milena Radulović optužila za seksualno uznemiravanje.
19.01.2026
08:55
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu, a njegova supruga Biljana Mašić, profesorka glume na Fakultetu dramskih umetnosti, bila je uz njega do samog kraja.
19.01.2026
08:42
Slikar Mihajlo Đoković Tikalo preminuo je 16. januara u 85. godini
19.01.2026
08:27
Pripremite škembiće sa belim lukom za Jovanjdan - gusti, mekani i puni ukusa, idealni za slavu i podgrevanje sutradan.
19.01.2026
11:40
Dodajte prstohvat cimeta u vodu za brisanje podova i uživajte u prijatnom mirisu u domu — uz mogući blagi efekat protiv mrava.
19.01.2026
10:20
Ako postoji tašna koja ne pokušava da se dopadne svima, ali da je svi primete, onda je to ova Balensijaga ogroma rukav-tašna.
19.01.2026
09:40
TikTok uvodi novu tehnologiju u Evropi za otkrivanje maloletnih korisnika i uklanjanje naloga dece mlađe od 13 godina, uz strožu kontrolu starosti.
19.01.2026
09:00
Dehidratacija nije samo žeđ! Tamna mokraća, glavobolja i umor mogu biti znak da pijete premalo vode. Proverite simptome na vreme.
19.01.2026
08:00
Denser Husein Alijević Husa govorio je o odnosu sa bivšom ženom, koja je dosta vremena provodila na poslu zbog čega je on brinuo o bebi.
19.01.2026
11:18
Roker Đorđe David otvoreno je govorio o najtežim trenucima svog života i periodu kada se, nakon smrti oca, odao porocima.
19.01.2026
10:47
Pevač Ljuba Aličić otkrio je da je najskuplja romska svadba na kojoj je pevao koštala tri miliona evra.
19.01.2026
10:11
Bivši rijaliti učesnici Jovan Pejić Peja i Ena Čolić objavili su zajedničku sliku iz aviona i otkrili da su se zaputili na Tajland.
19.01.2026
09:42
Pevačica Lepa Brena ispričala je detalje svog susreta sa Baba Vangom, šta joj je čuvena proročica predvidela, ali i zašto je morala da spava na šećeru.
19.01.2026
08:56
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar