Spavaća soba je mesto gde se najbolje osećamo i svako ko želi da mu tu bude prijatno i da se u toj prostoriji opusti treba da obrati pažnju na boje zidova, koje i te kako utiču na raspoloženje i funkcionisanje
11.10.2020
14:23
- Uvek kupujte sredstva za čišćenje na kojima je naglašeno da su za staklo-keramiku.
- Ako vam nešto iskipi ili se zalepi mrvica hrane, sačekajte da se ploča ohladi pa odmah skinite magičnom krpom umočenom u toplu vodu i odgovarajućim deterdžentom.
Foto: Pixabay
Savet plus
Foto: Shutterstock
Potopite meku, mikrofiber krpu u penu rastvora blagog deterdženta i tople vode, pa je dobro iscedite. Pospite sodu bikarbonu po šporetu, pa ga potpuno prekrijte isceđenom krpom. Ostavite da tako odstoji 15 minuta, pa operite šporet sunđerom i mekom, vlažnom krpom. Posušite odmah i uživajte u visokom sjaju vaše ploče.
- Ako je, pak, reč o “težoj” zaprljanosti, upotrebite špatulu, odnosno strugalicu, posebno dizajniranu za ovu vrste ploče.
Ona u sebi sadrži žilet kojim bi trebalo da polako grebete po ploči. Ni slučajno nemojte to da radite pod bilo kojim drugim uglom do onog od 30 ili 35 stepeni, dakle gotovo horizontalno, jer ćete lako ogrebati ploču.
Takođe, prislanjajte je celom širinom, nikako samo ćoškovima, iz istog razloga. Čim očistite šporet, posušite ga i izglancajte mekom, suvom krpom.
Najbolje bi bilo da koristite specijalan krem, namenjen isključivo ovoj vrsti šporeta, koji je skuplji ali i efikasniji od običnog sredstva za čišćenje. Koristi se tako što ga pospete po površini pa potom, kružnim pokretima, čistite mekom krpom, na kraju isperete, takođe krpom od mekanog materijala, i posušite. Vodite računa o tome da tečnost ne dospe na senzore koji se odnose na komande osetljive na dodir, jer može da blokira šporet.
Za kraj, ne zaboravite da uvek koristite samo ono posuđe koje je predviđeno za šporete sa staklo-keramičkom pločom, jer svako drugo može da ga ošteti.
Kako da očistite najgoru prljavštinu i rešite se buba u kuhinji čitajte OVDE.
A kako da očistite masnoću sa tiganja uz pomoć OVE TRI namirnice čitajte OVDE.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Spavaća soba je mesto gde se najbolje osećamo i svako ko želi da mu tu bude prijatno i da se u toj prostoriji opusti treba da obrati pažnju na boje zidova, koje i te kako utiču na raspoloženje i funkcionisanje
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić za sutra u 11 časova sazvao je vanrednu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost zbog cena energenata na globalnom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je večeras da država neće prenositi teret rasta cena nafte na građane i privredu.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
Ministarstvo prosvete saopštilo je da isplata treće i četvrte mesečne rate stipendija za izuzetno nadarene učenike i studente počinje u petak, 20. marta.
U Galeriji Matice Srpske, u Novom Sadu, u čast "Kapetana Miše Anastasijevića" uručeno je priznanje - Lider društvene odgovornosti za 2025. godinu direktoru Privrednog društva "Srbijašume" Krstu Janjuševiću.
Brat bivšeg predsednika Crne Gore Mila Đukanovića, Aco Đukanović uhapšen je zbog posedovanja nedozvoljenog arsenala oružja, a kako za Informer tvrdi izvor blizak bezbednosnim crnogorskim službama (ime poznato redakciji), iza njegovog hapšenja stoji FBI.
Tokom večernjih sati u čačanskom naselju Suvi Breg, došlo je do ogromnog požara kada se, prema prvim nezvaničnim informacijama, zapalila stolarska radionica.
Nenad K. ubijen je 15. marta u Čačku udarcima čekićem u glavu, a istim oružjem usmrćen je Drago Mašulović 29. januara 2015. godine, ali je njegovo telo i raskomadano. Ubicu iz Mirijeva i osumnjičenog za ubistvo u Čačku povezuje i isti motiv, a to su neraščišćeni računi iz prošlosti.
Američki lovac F-35 izvršio je prinudno sletanje na vazduhoplovnu bazu SAD na Bliskom istoku nakon što je, prema navodima američkih medija, pogođen tokom misije iznad Irana.
Komandant američkih snaga za Latinsku Ameriku, šef Južne komande, rekao je tokom saslušanja u Senatu da SAD ne sprovode vežbe niti planiraju vojno zauzimanje ostrva.
Eskalacija napada na ključne naftne i gasne objekte na Bliskom istoku preti da pokrene novu fazu sukoba, sa ozbiljnim posledicama po globalno snabdevanje energijom i svetsku ekonomiju.
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar