Mnogi misle kako su potrebni sati i sati treninga da bi postigli željene rezultate. Međutim, pre par godina svet je zaludela tabata, trening koji traje četiri do 16 minuta bez zagrevanja, a njegova popularnost ni danas nije ništa manja.
02.02.2021
17:40
Bitno je da nanesete adekvatnu količinu. Ako preterate, postići ćete suprotan efekat i kosa će delovati beživotno i mlitavo.
Nanosite ga samo na koren, on se najviše i masti. Bilo bi dobro da imate četku sa prirodnom dlakom da ga iščetkate iz kose. Šampon za suvo pranje možete da nanesete neposredno pred izlazak iz kuće, a možete i uveče, pa da deluje cele noći. U tom slučaju dobićete veći volumen i bolju teksturu kose.
A šta ako nemate šampon? Pa napravite ga sami, a evo kako.
Foto: printscreen You tube Tatjana Bosanac
Potrebno je:
1 kašika kukuruznog skroba, 4 kašike vode, 1 kašika alkohola, bočica sa raspršivačem
Priprema:
Sve sastojke pomešajte dok ne dobijete ujednačenu tečnost, a onda je sipajte u bočicu s raspršivačem. Po želji možete da dodate i nekoliko kapi eteričnog ulja. Sa daljine poprskajte koren kose da se namoči i raščešljajte je. Kosu osušite fenom. Skrob će upiti masnoću, a vi ste spremne za izlazak.
Sjajno je što vas ovaj domaći šampon veoma malo košta, manje od 30 dinara, jer je kutija skoba oko 150, a alkohol 100, a vama je od svega potrebna samo po kašika.
KAKO SE KORISTI SUVI ŠAMPON?
Sprej se nanosi direktno na koren kose, tačnije na deo koji je najmasniji. Ostavite ga da deluje nekoliko minuta, pa četkom dobro očešljajte kosu. Eventualni beli tragovi će nestati nakon češljanja, a kosa će delovati čistije.
Međutim, ovaj efekat će izostati ako sprej nanesete na mokru ili vlažnu kosu.
Iako su jako korisni, suvi šamponi ne mogu da budu zamen za klasično pranje kose. Ovi sprejevi će vam pomoći da prebrodite dan-dva između pranja, ali stručnjaci savetuju da nakon trećeg nanošenja obavezno operete kosu klasičnim šamponom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mnogi misle kako su potrebni sati i sati treninga da bi postigli željene rezultate. Međutim, pre par godina svet je zaludela tabata, trening koji traje četiri do 16 minuta bez zagrevanja, a njegova popularnost ni danas nije ništa manja.
Kremlj je odbio da produži uskršnje primirje u Ukrajini, koje ističe u nedelju uveče, dok Kijev ne prihvati uslove koji bi mu omogućili da garantuje "interese i ciljeve" Moskve.
Blokaderi su mnogo puta u poslednjih godinu i po dana pokazali da im ništa nije sveto, ali danas, kada pravoslavni vernici obeležavaju najveći hrišćanski praznik, Vaskrs, uspeli su da prevaziđu sami sebe.
Izbori u Mađarskoj nisu sudbinski kada je reč o spoljnoj politici te zemlje, ali imaju veze sa aktuelnom politikom u Evropi, ocenio je danas karijerni diplomata Zoran Milivojević.
Bivši austrijski diplomata Volfgang Petrič smatra da blokada dijaloga uz posredovanje EU nosi neposrednije posledice za takozvanu državu Kosovo nego za Srbiju, ističući da prvi korak mora doći iz Prištine koja mora ponuditi Srbima konkretne kulturne, jezičke i administrativne nadležnosti, u skladu sa Briselskim sporazumom, prenosi Radio Slobodna Evropa.
Propali košarkaš i blokader Vladimir Štimac, poznat po tome što jedva zna da sastavi nekoliko vezanih prosto proširenih rečenica i kom ni čitanje nije jača strana, "progovorio" je aramejski jezik.
Prema njegovim rečima, ovaj veliki praznik nosi snažnu poruku pobede života nad smrću i naglasio da je srpski narod kroz vekove, u trenucima najvećih iskušenja i stradanja, vođen upravo tom nepokolebljivom verom u istrajnost, sačuvao svoj identitet i dostojanstvo.
Analitičar Šenol Muharemi optužio je danas premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija da je tokom posete Londonu govorio neistine o prištinskoj ekonomiji i da već šest godina ne može da reši probleme u energetici i visok trgovinski deficit.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
U Turskoj je pripremljen nacrt koji ozbiljno ograničaca upotrebu duvanskih proizvoda na mnogim mestima u zemlji. Ova odluka obuhvata, pr svega, javne ustanove, obrazovne i zdravstvene objekte, prostore u kojima borave deca, kao i otvorene događaje.
Danas se navršava 27 godina otkako su piloti NATO-a, usred dana, pri vedrom vremenu, projektilima pogodili međunarodni putnički voz Beograd-Solun dok je prelazio most preko Južne Morave kod Grdelice.
Prelepa slika na najradosniji praznik stiže sa Suvobora. Zahvaljujući inicijativi meštana nikla je crkva mala po dimenzijama, ali velika po imenu i značaju.
Mladić koji je upravljao putničkim vozilom marke Fiat Panda u Ulici kralja Petra Prvog u Čačku izazvao je pravi karambol, a tom prilikom oštećeno je više parkiranih automobila.
Policija u Beogradu uhapsila je u subotu S. I. (31) zbog sumnje da je izvršio nasilje u porodici nad svojom suprugom E. Đ. (30) u porodičnom domu u Zemunu.
Stefan A. (25), poznatiji pod nadimkom Bokser, ubijen je 10. aprila u Leskovcu, a njegovi prijatelji i porodica se emotivnim porukama opraštaju od njega.
Danas je saslušana S. M. (24) koja je upravljala "golfom" koji je preticao po punoj liniji u trenutku saobraćajne nesreće u Novom Pazaru, nakon čega joj je određen pritvor, nezvanično prenose mediji.
Čelnici zemalja Evropske unije pozdravili su danas preliminarne rezultate parlamentarnih izbora u Mađarskoj, navodeći da oni predstavljaju pobedu demokratije, kao i da je "Mađarska izabrala Evropu".
Vojni sekretar izraelskog premijera Benjamina Netanjahua, general-major Roman Gofman imenovan je danas za sledećeg šefa izraelske spoljne obaveštajne agencije Mosad, saopštio je kabinet Netanjahua.
Upravo su objavljene dve ankete javnog mnjenja i obe prognoziraju opozicionoj stranci Tisa veliku pobedu na upravo završenim parlamentarnim izborima u Mađarskoj. U isto vreme, najveća svetska online kladionica "tipuje" na ubedljiv poraz stranke Fides premijera Viktora Orbana.
Američki predsednik Donald Tramp zapretio je Kini, jednom od najvažnijih trgovinskih partnera Amerike, carinama od 50 odsto na robu ako Peking pruži vojnu pomoć Iranu u njegovom ratu na Bliskom istoku.
Film "Sretenje" u režiji Predraga Gage Antonijevića uskoro počinje sa snimanjem, a pored Nenada Jezdića uloge u ovoj istorijskoj drami dobili su i Vuk Jovanović, Mladen Sovilj, Nikola Pejaković i Denis Murić.
Povodom predstojećih vaskršnjih praznika, Ilda Šaulić je za Informer govorila o tome kako provodi praznike, porodičnim običajima, kuhinji, ali i uspomenama iz detinjstva.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar