KUHINJSKU DASKU TREBA DA DRŽITE U FRIŽIDERU! Razlog će vas oduševiti!
Ovu ideju osmislila je jedna nutricionistkinja, a sada je svi polako usvajaju
04.05.2021
11:34
Silikon se naročito koristi za kreiranje šampona za kosu koji vam omogućava da u rekordno kratkom roku popravite oštećene krajeve.
Ima li koristi od silikona?
Neosporna prednost šampona sa silikonom je činjenica da oni praktično popravljaju oštećenu kosu i na taj način je oslobađaju suvih krajeva i povećane krhkosti.
Takođe, prisustvo ove supstance u šamponima omogućava vam da kosu učinite lepšim izgledom i poslušnijom za češljanje, što je važno za one koji vode adekvatnu negu.
Ipak, to nije sve. Silikon čvrsto omota svaku dlaku oko sebe, zbog čega je u stanju da je zaštiti od negativnih uticaja spoljne sredine, a pruža i olakšavanje sušenja i oblikovanja nestašnih dlaka.
Neke činjenice takođe govore da šamponi koji sadrže silikon pomažu da se produži otpornost nove boje kose, jer sprečavaju ispiranje pigmenta boje. Međutim, tu se završavaju njihove pozitivne karakteristike.
Foto: Shutterstock
Lepota, ali samo za izgled
Uprkos brojnim pozitivnim karakteristikama, silikon nije toliko dobar kao što se čini na prvi pogled. Budući da je potpuno sintetički proizvod, on ne donosi nikakve zdravstvene koristi za kosu. Obuhvata ih samo spolja i na taj način sprečava prodiranje hranljivih materija u unutrašnju strukturu kose.
Kao rezultat toga, dugotrajna upotreba šampona sa takvim supstancama dovodi do pogoršanja stanja kose. Vremenom gubi prirodni sjaj, postaje krhka i beživotna.
Štaviše, čestom upotrebom takvih sredstava količina silikona u kosi se samo nakuplja, zbog čega njegov negativni efekat postaje sve vidljiviji.
Kako rešiti problem?
Da biste vratili kosi prvobitnu lepotu, trebalo bi da razmislite o tome da šampon zamenite sa prirodnijim koji ne sadrži silikon. Međutim, ne očekujte da će prvo pranje kose dati vidljiv efekat. Prirodni sjaj i sjaj kosi će se vratiti tek nakon 2-10 nedelja redovne upotrebe restorativnih proizvoda. U nekim slučajevima ovaj period može biti oko šest meseci.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedan blokaderski siledžija po svoj prilici rešio je da bude poznat.
29.04.2026
12:12
Blokaderi u Srbiji još jednom su pokazali koliko mrze našu zemlju i srpsku zastavu.
29.04.2026
12:09
Srđan Škoro, poznati blokader gostujući kod tajkunskog voditelja Vladimira Pavićevića, žestoko je opleo po opoziciji, poručujući da je jedina na svetu koja je udomljena.
29.04.2026
11:41
Glumac i blokader Ammar Mešić objavio je snimak iz Brazila u kojem pruža podršku blokaderima, ni manje ni više nego uz reči koje se pripisuju knezu Lazaru Hrebeljanoviću uoči Kosovske bitke 1389. godine.
29.04.2026
11:35
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila je da su blokaderi krenuli u kampanju, ali je vode u Briselu i Berlinu umesto u Srbiji.
29.04.2026
10:49
Ne propustite!
28.04.2026
13:45
Ne propustite!
26.04.2026
19:19
Ne propustite!
25.04.2026
11:29
Samo na TV Informer!
24.04.2026
15:04
Oznaka "E" na pojedinim manuelnim menjačima označava ekonomični režim vožnje, koji doprinosi manjoj potrošnji gotiva.
29.04.2026
11:40
Jedna devojka pokušala je da prevari onlajn prodavnicu tako što im je poslala lažni dokaz o uplati za farmerke i majicu, ne sluteći kakvu će osvetu dobiti.
29.04.2026
08:00
Jutros, oko 05:43 časa, zemljotres je pogodio Novu Varoš.
29.04.2026
07:20
Tokom ove godine 251 grčka plaža proglašena je zatvorenim za bilo kakvu gradnju, uključujući iznajmljivanje ležaljki i suncobrana, pa sve do privremenih drvenih konstrukcija.
29.04.2026
10:00
Učeničke stipendije i krediti, biće isplaćeni danas, rekli su iz Ministarstva prosvete.
29.04.2026
09:15
Na Bežanijskoj kosi, u Ulici Ismeta Mujezinovića došlo je do požara.
29.04.2026
10:16
Više javno tužilaštvo u Beogradu obustavilo je postupak protiv Marka A. koji je bio osumnjičen da je učestvovao u bombaškom napadu na kuću pevača Zdravko Čolić na Dedinju.
29.04.2026
11:40
U Tekerišu je noćas došlo do stravične saobraćajne nesreće u kojoj je poginuo muškarac.
29.04.2026
09:24
Policija u Podgorici uhapsila je Sašu L. (36) i Nemanju M. (36) zbog sumnje da su učestvovali u organizaciji bekstva Miloša Medenice, za kojim crnogorska policija traga već mesecima.
29.04.2026
08:06
U Somboru se juče dogodila nezapamćena porodična tragedija u kojoj je Radovan T. ubio svog brata Sinišu T, a potom digao ruku na sebe.
29.04.2026
07:46
Osumnjičeni za pokušaj atentata na predsednika SAD Donalda Trampa, Kol Tomas Alen (31), godinama se radikalizovao na društvenim mrežama, pokazuju analize njegovih naloga.
29.04.2026
12:13
Nemačka planira novo zaduživanje od skoro 200 milijardi evra u 2027. usled rasta vojnih troškova i kamata, navodi se u nacrtu budžeta koji priprema vlada u Berlinu.
29.04.2026
07:46
Mobilizacija u Ukrajini odvija se loše, dobrovoljaca spremnih da služe u redovima ukrajinske vojske više nema, dok nema smisla očekivati povratak i uključivanje onih koji izbegavaju službu.
29.04.2026
08:50
Stopa nataliteta u Nemačkoj pala je 2025. godine na najniži nivo još od Drugog svetskog rata, javlja Dojče vele (DW).
29.04.2026
11:08
Dugoočekivani nastavak kultne borilačke mitologije - Mortal Kombat II, u produkciji Warner Bros. i studija New Line Cinema, stiže na veliko platno.
29.04.2026
11:36
Rodžer Svit, čuveni dizajner igračaka i lika Hi-Mena iz kultne franšize "Hi-Men i Gospodari svemira", preminuo je u 91. godini života.
29.04.2026
11:19
Ministarstvo kulture Republike Srbije otkupilo je umetničko delo, ulje na platnu (44,5 x 53,5 cm) "Stražar koji se odmara" autora Paje Jovanovića, putem javne aukcije, 28. aprila 2026. godine, u aukcijskoj kući Sotheby’s u Londonu.
29.04.2026
11:12
Nekadašnji glumci Aleksandra Guberinić i Rastko Lušulović samo su neki od poznatih ličnosti koji su scenu zamenili manastirskom životom.
29.04.2026
10:52
Glumica Olivija Vajld (42) pojavila se nedavno na dodeli nagrada u Los Anđelesu u izdanju koje je odmah pokrenulo glasine o korišćenju Ozempika.
29.04.2026
09:29
Pevač Era Ojdanić javno je priznao da je koleginicama često služio kao paravan za ljubavne prevare.
29.04.2026
10:19
Influenser Jovan Radulović Jodžir na duhovit način pružio je podršku pevačici Dari Bubamari nakon skandala sa intimnom porukom.
29.04.2026
09:46
Muzički producent Dejan Kostić otkrio je da je hit Aleksandre Prijović ''Dam, dam, dam'' bio namenjen Mihajlu Veruoviću Vojažu.
29.04.2026
09:13
Pevač Slobodan Batjarević Cobi otkrio je da se Rada Manojlović na početku karijere rasplakala nakon što su je Lepa Brena i Saša Popović odveli kod stomatologa.
29.04.2026
08:38
Pevacica Goga Gačić nakon što ju je suprug Marko prevario i ostavio sa decom, smogla je snage da nastavi dalje, a na tom putu joj se pojavilo brdo udvarača.
29.04.2026
08:02
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar