• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Citymagazine.rs

06.08.2021

14:46

TREBA BITI OPREZAN! Koliko je trajanje idealne popodnevne dremke?

Shutterstock

Ljubav

TREBA BITI OPREZAN! Koliko je trajanje idealne popodnevne dremke?

Podeli vest

Ponekad je to jedini način da napunimo baterije nakon posla ili malo obilnijeg obroka. Nije svejedno, međutim, koliko dugo dremamo, jer upravo dužina tog perioda utiče na to da li ćemo posle dremke biti puni elana ili još umorniji

Dremanjem se smatra kratko spavanje u toku dana, najčešće nakon podneva. Ono može da traje dvadesetak minuta ili par sati. Procenjuje se da oko jedna trećina populacije zadrema bar jednom u toku dana. Za neke je to jedini način da se dovoljno odmore i nakon toga budu punovo spremni za sve obaveze i izazove. Mnoge studije su potvrdile da ljudi posle dremanja imaju bolju koncentraciju i veću toleranciju prema drugim osobama, a postoje dokazi da ova aktivnost može da smanji krvni pritisak.

Foto: Shutterstock

Koliko treba da spavamo popodne?

Ipak, treba biti oprezan sa dremanjem. Predugi ostanak u krevetu u toku dana može poremetiti vaše navike u vezi sa spavanjem i dovesti do nesanice i hroničnog umora. To posebno važi ako su vam dremke duže od 45 minuta. Stručnjaci smatraju da je idealan period dremke oko 25 minuta, jer su tada koristi od ove aktivnosti najveće. Oni kažu da nije tragedija ni ako zadremate malo duži period, ali da ne bi valjalo da vam postane navika da svakodnevno popodnevnoj dremci posvetite više od 45 minuta.

Postovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Šteta nekoliko miliona! Ekstremisti demolirali fontanu na Slaviji nakon protesta - zamenjeni uništeni reflektori, u toku punjenje fontane!
Politika

Šteta nekoliko miliona! Ekstremisti demolirali fontanu na Slaviji nakon protesta - zamenjeni uništeni reflektori, u toku punjenje fontane!

Javno-komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je danas da je Služba održavanja javnih gradskih česama i fontana ovog preduzeća tokom noćnih i jutarnjih sati obavila sve neophodne radove na fontani "Slavija", na kojoj je, kako je to preduzeće ranije saopštilo, pričinjena šteta tokom jučerašnjeg protesta na Slaviji.

23.12.2024

16:03

TV

Želimo li mirniju budućnost ili povratak u prošlost? Ne propustite Info dan od 15 časova!
Live TV

Želimo li mirniju budućnost ili povratak u prošlost? Ne propustite Info dan od 15 časova!

Juče se predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio javnosti sa važnom porukom: „Važno je da u ovom trenutku nastavimo da radimo zajedno, da sve naše razlike ne ostavljamo po strani, ali da pokušamo da razumemo da su nam mir i stabilnost u zemlji od izuzetnog značaja.“ Njegove reči dolaze u trenutku kada deo opozicije poziva na sukobe i nemire, što podseća na mračne epizode iz prošlosti.

23.12.2024

12:48

Tenzije u Bosni i Hercegovini: Mile Bosnić o odlukama Kristijana Šmita i potencijalnoj krizi Republike Srpske
"Bosanski lonac" pred pucanjem?!

Tenzije u Bosni i Hercegovini: Mile Bosnić o odlukama Kristijana Šmita i potencijalnoj krizi Republike Srpske

Gost "Info jutra" na Informer televiziji bio je predsednik udruženja Krajišnika Mile Bosnić koji je govorio o spletu velikih tenzija sa izvorištem u odlukama Kristijana Šmita, visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini kojeg Banjaluka ne priznaje, a koje su išle direktno na štetu Republike Srpske uoči presude protiv lidera Republike Srpske Milorada Dodika i o tretnjama da se ovaj splet okolsnosti izrodi u najveću krizu od potpisivanja Dejtonskog sporazuma, a samu Srpsku dovede na korak od proglašenja samostalnosti.

23.12.2024

10:51

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Džet set