KRAJ: Zvezda slavila u Nišu i preuzela prvo mesto!

Uživo pratite meč 25. kola Superlige Srbije između niškog Radničkog i Crvene zvezde.

RADNIČKI NIŠ - CRVENA ZVEZDA   0:2 (0:1)

Stadion: Čair

Sudija: Marko Ivković

Radnički Niš: Stevanović - Petković, Vojnović, Bakić - Faj (od 90. Fuseini), Luković, Stojković (od 59. Vukić), Jamkam - Cvetković, Belaković, Smajlagić (od 72. Terzić).

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović (od 81. Mimović), Điga, Spajić, Rodić - Kanga, Hvang (od 58. Ivanić) - Bukari (od 71. Katai), Šljivić (od 58. Stamenić), Olajinka - Ndijaje (od 58. Kraso).

93. minut - KRAJ! Zvezda je prva

90. minut - Još tri minuta nadoknade na "Čairu".

87. minut - GOOOOOOOOOL! Katai stavlja tačku na meč u Nišu, magičan potez Zvezdine "desetke" - 0:2!

83. minut - U niskom bloku je Zvezda već stotinak sekundi, žele Nišlije da zakuvaju situaciju u finišu utakmice, ali se crveno-beli dobro brane.

80. minut - Zadovoljni su u taboru crveno-belih aktuelim rezultatom na semaforu i čini se nemaju nameru da srljaju po drugi gol na "Čairu".

77. minut - Žestok duel Olajinke i Bakića, ofanzivac Zvezde ostao je na travi sa bolnom grimasom, na terenu je medicinski tim, ali deluje da će Nigerijac nastaviti utakmicu.

75. minut - Kratak prekid na "Čairu" nakon sudara Kataija i Vojnovića, gore je prošao štoper Radničkog koji je ostao na travi, ali sve je u redu sa iskusnim defanzivcom. Utakmica se nastavlja...

71. minut - Povukla se Zvezda, otvara to prostor Nišlijama da sve češće dolaze pred kazneni prostor gostujućeg sastava.

68. minut - VELIKA ŠANSA! Sreća i Omri Glazer spasili su Crvenu zvezdu na "Čairu" nakon prodora Cvetkovića koji je pronašao samog Smajlagića u petercu. Dobro je gađao i napadač Radničkog, ali Izraelac pokazuje klasu i čuva mrežu gostiju iz nemoguće situacije.

64. minut - Značajno je opao ritam utakmice, Zvezda je popustila sa pritiskom već strpljivo čuva loptu na sredini terena i čeka grešku domaće odbrane.

60. minut - Još jedan pokušaj crveno-belih sa distance, sada je šutirao Gelor Kanga, ali bez opasnosti po gol Radničkog.

58. minut - Srušen je Hvang u opasnoj zoni, loptu je namestio Šerif, ali lopta odlazi pored gola. Reaguje odmah Vladan Milojević i pravi trostruku izmenu, na terenu su Stamenić, Ivanić i Kraso, a izlaze Ndijaje, Šljivić i Hvang.

56. minut - Nova opasnost pred golom Radničkog, zapretio je Naser Điga posle kornera, lopta odlazi pored gola.

52. minut - Neodlučan je ponovo bio Šerif Ndijaje nakon lepe asistencije Hvanga. Napadač Zvezde bio je usamljen u kaznenom prostoru, ali nije želeo da šutira što je iskoristio Petković i raščistio opasnost, ostaje 0:1!

49. minut - Delolo je da je Bukari u teškoj situaciji, ali je reprezentativac Gane uspeo da šutira, lopta odlazi pored gola, mnogo sreće za Radnički i golmana Stevanovića.

48. minut - Miran početak drugog dela igre, Radnički je nešto otvoreniji, a nalet Cvetkovića bez problema rešava Uroš Spajić i čisti opasnost pred golom Omrija Glazera.

46. minut - Počinje drugo poluvreme, prvi napad u nastavku imaće četa Vladana Milojevića!

45. minut - Gotovo je prvo poluvreme, Zvezda na odmor odlazi sa minimalnim vođstvom!

43. minut - VELIKA ŠANSA! Malo je falilo da Radnički preko Cvetkovića poravna rezultat u finišu prvog poluvremena, ali je izvanredno reagovao Omri Glazer!  Potom je priliku propustio i Marko Petković, nema promene rezultata.

39. minut - Još jedna šansa za Zvezdu u Nišu, ovoga puta nakon prekida. Kanga je poslao centaršut na drugu stativu, spreman je bio Spajić, ali dobra reakcija odbrane Radničkog, ostaje 0:1.

34. minut - GOOOOOOOOOOL! Vodi Crvena zvezda u Nišu, strelac je Gelor Kanga! Gabonac je sačekao odbitak nakon kornera, gađao, a lopta je na putu ka golu zakačila Bakića i prevarila golmana Stevanovića - 0:1!

33. minut - Evo je sada opasnost pred golom Omrija Glazera nakon prekršaja koji pravi Mijailović. Slobodni udarac izveo je Luković, lopta je stigla u šesnaesterac, ali u gužvi se najbolje našao čuvar Zvezdine mreže.

30. minut - Projektil Im Beom Hvanga navijači Zvezde već su videli u golu, ali je izvanredno među stativama reagovao Stevanović i "iz gola" izvadio loptu - 0:0!

29. minut - Opao je ritam utakmice nakon Šljivićevog promašaja, sve je više prekida na sredini terena.

25. minut - VELIKA ŠANSA! Ostao je Mijailović pravo niotkuda sam na boku, poslao dobar centaršut, a nakon gužve u kaznenom prostoru lopta je "sela" na vole Šljiviću, ali je talentovani vezista Zvezda gađao preko gola, ostaje 0:0.

22. minut - Oslobađa se Radnički pritiska i sve češće dolazi u fazu napada, sada su kombinovali Smajlagić i Luković, ali lak posao za Glazera nakon centaršuta u srce kaznenog prostora.

20. minut - Zanimljiv pokušaj Jovana Šljivića koji je šutirao posle prodora, na pravom mestu bio je golman domaćina Stevanović.

17. minut - Evo je prvi pokušaj Radničkog, Stefan Cvetković je bio u dobroj prilici, ali je loše gađao nakon čega se oglasio i sudija, bio je ofsajd.

15. minut - Sjajan pokušaj Pitera Olajinke, Nigerijac je gađao sa ivice kaznenog prostora, lopta odlazi pored gola. Mnogo sreće za Nišlije, ali ostaje 0:0.

13. minut - Dobar prodor Rodića na levoj strani, ali od svega samo korner za crveno-bele. Dobro je reagovala odbrana Radničkog nakon udarca iz ugla, a iskusni bek žali se na povredu.

10. minut - Molga je Zvezda da dođe do prednosti nakon samo desetak minuta igre na "Čairu", ali se Šerif spetljao kod prijema. Ipak, lopta je stigla do Hvanga koji je gađao sa distance, na mestu je bio blok Nišlija, ostaje 0:0.

9. minut - Ne popušta pritisak crveno-belih na poslednju liniju Radničkog, svoj udarac sada je sa tridesetak metara oprobao Gelor Kanga, lopta odlazi preko gola. Šansa da odbrana domaćina predahne.

5. minut - Od starta potpuna ofanziva Zvezde, sada je Osman Bukari lako prošao pored Cvetkovića, proigrao Ndijajea, ali izvanredna reakcija Vasilija Bakića. Mreže još uvek miruju na "Čairu".

3. minut - Dobar pokušaj Kange iz slobodnog udarca, na drugoj stativi spreman je bio Rodić, pokušao glavom, ali je dobro reagovao golman Stevanović. Imali su crveno-beli potom i korner, glavni arbitar Marko Ivnović dosudio je faul u napadu Šerifa Ndijajea.

2. minut - Kratko je trajala incijativa domaćin, odmah je Crvena zvezda došla do poseda, Kanga je na dvadesetak metara od gola izbacio Jamkama, a kapiten Radničkog morao je da sruši reprezentativca Gabona.

1. minut - Utakmica je počela! Prvi napad na meču za domaći sastav...

18:52 - Napredak je izdržao u Humskoj i upisao pobedu protiv Partizana, dakle, Crvena zvezda bi u slučaju slavlja u Nišu zauzela prvo mesto u Superligi Srbije.

18:48 - Duel na "Čairu" biće treći meč Radničkog i Crvene zvezde ove sezone. U Superligi crveno-beli slavili su sa 1:0, dok je u Kupu bilo ubedljivih 5:0 uz sjajnu predstavu Aleksandra Kataija.

18:37 - Bez dileme u taboru Crvene zvezde prate dešavanja u Humskoj gde Napredak desetak minuta pre kraja vodi protiv Partizana 1:0. Ukoliko crno-beli ne preokrenu, četa Vladana Milojevića će na "Čairu" imati šansu da preuzme prvo mesto na tabeli.

18:30 - Šansu u nastavku meča čekaju Popović, Ivanić, Katai, Kraso, Milosavljević, Mimović, Nikola Mituljikić, Lazar Nikolić, Radojević, Sremčević i Stamenić.

Sa druge strane, Nišlije imaju ogromne kadrovske probleme pa pored dva rezervna golmana na klupi su još samo Petrović, Stajić, Terzić, Vukić i Bamidele.

18:23 - Crveno-beli imaju 13 uzastopnih pobeda protiv današnjeg rivala, a u prilog Nišlijama ne ide ni činjenica da su nedavno promenili trenera nakon serije slabih rezultata.

18:16 - Odlučio je Vladan Milojević  da promeša karte u odnosu na večiti derbi, od starta u sastavu će biti Naser Điga, Piter Olajinka i mladi vezista Jovan Šljivić koji će biti bonus u Nišu.

18:10 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 25. kola Superlige Srbije između niškog Radničkog i Crvene zvezde. Sve detalje sa ovog meča uživo možete pratiti uz portal Informer.rs!

Aleksandar Vulin o odlaganju rezolucije o Srebrenici: Čestitam predsedniku Vučiću na rezultatima i upornosti

Odlaganje rezolucije o Srebrenici je i mala i velika pobeda. Mala zato što rezolucija nije zaustavljena, niti može biti zaustavljena, ali i velika jer se Srbija, zemlja sa 6 miliona stanovnika suprotstavlja kompletnoj EU, celom NATO paktu i Islamskoj konferenciji. Čestitam predsedniku Vučiću na rezultatima i na upornosti, izjavio je Aleksandar Vulin u jutarnjem programu televizije Prva.