18.06.2016

19:51

(VIDEO) TUGA! SAMO "RIBARI" POGAĐALI, A IZGUBILI 3 BODA! Severson u 88. doneo Mađarima bod - 1:1

Imali su Islanđani vođstvo do 88. minuta kada je Severson autogolom doneo Mađarima izjednačenje - 1:1 i bod verovatno vredan osmine finala Evropskog prvenstva

Islanđani zaista pišu istoriju, iako su dva minuta pre kraja meča ostali bez pobede u duelu sa Mađarima. Ekipa sa severa Evrope prvi put je na Evropskom prvenstvu, a prvo je odolela favorizovanim Portugalcima (1:1) u prvom kolu, a potom bila nadomak prvog trijumfa na velikom takmičenju. Ali, dok su se oni branili, Mađari su napadali i na kraju naterali Seversona na autogol, kojim su izbegli poraz i osvojili veliki bod.

GRUPA F

1. kolo: Austrija - Mađarska 0:2 (0:2)
              Portugal - Island 1:1 (1:0)

2. kolo: Island - Mađarska 1:1 (1:0)
               Portugal - Austrija 21.00

Tabela: Mađarska 4, Island 2, Portugal 1, Austrija 0.

Mađari su dominirali, držali loptu u posedu, napadali, ali su se odbijali o plavi zid. Jeste Džudžak bio najveća pretnja po Islanđane, ali se svaki njegov plan raspadao na ulasku u kazneni prostor. Sve do finiša, kada je u igru ušao Nikolić, prošao po desnoj strani, ubacio loptu u petarac, a Severson je smestio u svoju mrežu.

Isanđani su poveli sa bele tačke posle pet minuta pre kraja poluvremena posle karambola u petercu Mađara. Kiralji je loše intervenisao posle jednog kornera, sudija nije pokazao da je u pitanju faul, a u opštem haosu bolje su se snašli fudbaleri Islanda nad kojima je napravljen prekršaj za jedanaesterac. Gilfi Sigurdson je preuzeo odgovornost i pogodio! Bio je ovo njegov peti gol sa penala na sedam posledjih šansi.

Mađari su u nastavku bacili sve karte u napad, ne bi li bar došli do egala. To im se isplatilo dva minuta pre kraja, kada su ih "ribari" častili autogolom.

U poslednjem kolu Island igra sa Austrijom, dok se Mađarska sastaje sa Portugalom.

AP PHOTO

MAĐARSKA - ISLAND 1:1 (0:1)

Strelac: Sigurdon sa penala u 39. minutu za Island - Severson u 89. autogol

Stadion: "Velodrom". Sudija: Sergej Karašev (Rusija).

ISLAND: Haldorson, Sevarson, R. Sigurdson, Arnason, Skulason, Gudmundson, G. Sigurdson, Gunarson (od 66. Halfredson), Bjarnason, Sigtorson, Bodvarson.

MAĐARSKA: Kiralji, Lang, Guzmič (od 67. Nikolić), Juhaš, Kadar, Klajnhesler, Gera, Nađi, Štiber (od 67. Bode), Priškin, Džudžak.

AP PHOTO

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj meča!

87. GOL! Radost Mađara koji stižu do egala - 1:1.Nikolić ubacio loptu na peterac, a nespretni Severson smestio loptu u svoju mrežu.

85. Džudžak je bio u odličnoj poziciji, ali se nameštao, okretao i upropasio priliku, na kraju su Islanđani počistili ispred svog gola.

84'. Izmena u Islandu, ulazi legendarni Ejdur Gudjonsen, a van terena je Sigtorson.

82. Mađari sve nervozniji, dva žuta karton su dobili za samo nekoliko minuta. Prvo Kadar, pa Klajnhesler.

75.  Islandski selektor napravio je sve tri izmene i pokušaće da se zatvoriti u poslednjih 15 minuta, a Mađari su uveli dva napadača u pokušaju da dođu do remija bar.

73'. Bode je sada bio u šansi, a golman Islanđana ponovo nesiguran, ali je i ovog outa uspeo da sačuva mrežu.

66'. Halderson je bio na iskušenju, ali je i pored manje nesigurnosti uspeo da sačuva loptu golman Islanda.Džudžak je šutirao sa oko 20 metara.

65'. Nemanja Nikolić je u igri umesto Štibera u ekipi Mađarske, kod Islanda u igri je Halfredson umesto Gunarsona.

60'.  Mađari su nastavili sa pritiskom,  ali visoka i čvrsta islandska obrana sve pretnje otklanja sa lakoćom. Teško Mađari dolaze do kaznenog prostora "ribara".

50'. Klajnhajsler je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali Islanđani se sjajno brane.

Reuters

Sigurdson je kralj penala, na poslednjih sedam pogodio je čak pet.

Prvo poluvreme.

57'. Makazice Bodvarsona posle jedne ubačene lopte, ali Kiralji nije bio u opasnosti, lopta završava visoko preko gola.

39'. GOL! Vodi Island 1:0. Sigurdson dovodi Islanđane do vođstva.

38'. Penal za Islanđane! Gužva posle kornera i sudija svira penal. Kiralji je pogrešio prilikom istrčavanja, ispustio je loptu, a Kadar je potom skrivio penal. Mađari su pre toga tražili faul nad Kiraljijem, ali arbitar ni da čuje.

31'. Velika šansa za Sigurdsona, ali Kiralji odlično brani. Spasio je sada golman Islanđane sigurne kapitulacije.

20'. Džudžak ponovo maltretira Islanđane, ali za sada pronalaze način na vreme da ga zaustave.

17'. Šutirao je Džudžak i pogodio u glavu kapitena Islanda Gunarsona.

9'. Propustio je priliku Gunarson, a malo posle njega je preko gola loptu poslao Bodvarson.

5'.  Gudmunson je u poslednjem trenutku otklonio opasnost na petercu ispred Štibera.

Pre početak meča došlo je do okršaja navijača Mađarske sa policijom.

(FOTO/VIDEO) HULIGANI NE SPAVAJU! Frka na "Velodromu", policija tukla Mađare!