08.09.2022

20:29

IZNENAĐENJA NA STARTU LIGE EVROPE! Ludogorec ŠOKIRAO Murinjovu Romu! Istanbul EKSPLODIRAO u 91. minutu! (VIDEO)

Reuters

Fudbaleri Ludogoreca priredili su najveće iznenađenje na otvaranju novog ciklusa Lige Evrope i savladali favorizovanu Romu rezultatom 2:1

Sve se izdešavalo za 16 minuta, posle neatraktivnog prvog poluvremena, u kome su mreže mirovale.

Vođstvo Bugarima doneo je Kauli na asistenciju Pjetrovskog u 72. minutu, pa je Vučica bila na velikim mukama.

Ipak, u finišu meča Šumudorov je uspeo da izjednači i činilo se da će Murinjov tim neporažen otići iz "lude šume".

Tako, međutim, nije mislio Nonato koji je 120 sekundi posle gola Rome doneo novu prednost domaćinu i prvu pobedu na startu takmičenja u Ligi Evrope.

Arsenal je prema očekivanju slavio u Švajcarskoj protiv Ciriha golovima Markinjosa i Nketije, a sve što su igrači Ciriha uspeli da učine bilo je izjednačenje u samom finišu prvog poluvremena sa "bele tačke" preko Krjezijua.

Bivši rival Partizana kiparski AEK doživeo je šok u finišu meča sa Renom. Bio je tim iz Larnake pred podvigom, ali su Francuzi u četvrtom minutu sudijske nadoknade preko Asinjona ostvarili trijumf na startu Lige Evrope.

PSV je remizirao u Ajndhovenu sa Bodeom, koji je imao vođstvo na poluvremenu golom Gronbeka.

Uspeli su, ipak, Filipsovci da u 62. minutu dođu do izjednačenja preko Gakpoa, što je i bio konačan rezultat.

Betis je trijumfalno prošao kroz Finsku, zahvaljujući dvostrukom strelcu Žozeu. Čast Helsinkija spasio je Abubakari golom u 67. minutu.