Fudbaleri Partizana trenutno imaju jedan bod više od Crvene zvezde, tako da oba tima imaju veliki motiv u ovom susretu.

Kartoni: Žuti - Kalulu 22, Kanga 53, Saldanja 60, Severina 68, Hvang 72.  Crveni - Severina 74.

Crvena zvezda (4-3-3):Glazer - Mijailović, Spajić, Dragović (od 30. Điga), Rodić - Stamenić (od 56. Mimović), Kanga (od 56. Olajinka), Hvang - Ivanić (od 76. Katai), Bukari, Ndijaje

Trener:Vladan Milojević

Partizan (4-2-3-1)Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Zahid (od 52. Kastiljo), Natho (od 64. Severina) – Kalulu (od 81. Filipović), Goh, Saldanja (od 64. Baždar).

Trener:Igor Duljaj

DRUGO POLUVREME

90 + 9 minut - Hvang je izveo korner, odbranio se Partizan i to je kraj!

90 + 8 minut - Šutirao je i Ndiaj. Sjajno reaguje Jovanović, ne prestaje pritisak Crvene zvezde.

90 + 7 minut - Možda poslednju priliku imao je Bukari, ali je njegov udarac izblokiran. Ostaje 2:2.

90 + 5 minut - Napad Zvezde prekinuo je Uroš Spajić zbog igranja rukom. Ponovo je na travi Jovanović zbog povrede.

90 + 4 minut - Probao je Hvang, izblokirao ga je Stojković!

90 + 3 minut - Uspevaju crno-beli da "očiste" svojih 16 metara. Lopta je na polovini igrališta, pa Partizan ne žuri sa nastavkom.

90 + 2 minut - Hvang je uputio udarac, Stojković je ispucao. Nastavlja se pritisak Crvene zvezde.

90 + 1 minut - Osam minuta će biti nadoknada, što se nije naročito dopalo Igoru Duljaju, treneru Partizana.

90. minut - Neprobojno izgleda odbrana Partizana i ne mogu crveno-beli da pogode! Ogromne šanse propuštaju napadači Vladana Milojevića.

89. minut - Vraćen je pritisak na zadnju liniju "parnog valjka".

87. minut - Uspeo je Baždar da prenese loptu i malo prebaci težište igre na protivničku polovinu.

85. minut - Šta se sve izdešavalo pred golom crno-belih! Pravi fliper pred gol linijom, a onda je Mimović uspeo da šutne i pogodi prečku! Nema pogotka.

82. minut - Odlični golman i junak Partizana, ako ostane ovaj rezultat, se žali na povredu butnog mišića.

79. minut - Sjajna koreografija na severnoj tribini i ogromna prilika za Zvezdu! Pokušao je Điga, odbranio je maestralni Jovanović.

78. minut - Umalo Zvezda da opet preokrene meč "naglavačke"! Rodić centrira, Bukari je šutirao, ali se isprečila prečka!

77. minut - Sada će Partizan morati da se opredeli za defanzivniju formaciju zbog igrača manje.

74. minut - Ksander Severina dobija crveni karton! Kakva loša sekvenca Holanđanina!

72. minut - Odlično se snašao brzonogi Kalulu i uspeva da iznudi prekršaj Hvanga. Korejac je postao peti fudbaler koji je "požuteo".

71. minut - Pogotak je dao dodatnu energiju domaćima, koji nastavljaju sa napadima na gol crno-belih.

67. minut - NOVO IZJEDNAČENJE! Šerif Ndiaj odlično skače i glavom smešta centaršut Hvanga u mrežu - 2:2!

65. minut - Odmah lopta za Severinu i faul u napadu Holanđanina.

64. minut - Za izmenama je posegao i Igor Duljaj. Izašli su iz igre Saldanja i Natho, a minute su dobili Baždar i Ksander Severina.

62. minut - Korner je izveo Hvang, dobro je reagovao Marković. Bukari je uputio novi udarac, a Endiaj je probao. Udarac Francuza mirno hvata Jovanović.

Goh čuva loptu od igrača Crvene zvezde

60. minut - Odlično je sačuvao loptu Marković i zaradio novi, šesti, udarac iz ugla za goste.

59. minut - Odmah je Mimović imao kontakt sa loptom. Zaustavio je mladi fudbaler crveno-belih prodor Antića.

57. minut - Svestan je da mora nešto da menja Milojević. Ušli su Mimović i Olajinka, teren napuštaju Kanga i Stamenić.

55. minut - Velika prilika za Bukarija, ali je Ganac opet promašio iz jako izgledne situacije.

54. minut - Kontru Crvene zvezde započeo je Kanga, ali je loptu presekao Stojković.

52. minut - Gajas Zahid ne može da nastavi meč, pa će umesto njega na teren Kastiljo.

49. minut - Vodi Partizan! Aldo Kalulu je odlično istrčao kontru, dobio dobar pas i maestralno matirao Glazera!

48. minut - Endiaj je "izbacio" Kangu u kotru, dobro je reagovao Jovanović.

Strelac prvog gola - Uroš Spajić

Kakav prodor Goha i sjajan pas Nathu. Izraelac je šutirao, a udarac je izblokirao Spajić!

47. minut - Partizan je prvi imao loptu, ali je centaršut Saldanje završio u naručju Glazera.

46. minut - Nastavljen je susret i nadamo se istom, visokom nivou fudbala u drugom delu.

PRVO POLUVREME

45 +3 minut - Svira kraj prvog poluvremena Ilić. Ponovo je dim baklji otežao vidljivost na terenu. Posle prvih 45 minuta - 1:1!

45+1 minut - IZJEDNAČENJE! Mateus Saldanja sjajno reaguje posle odbitka i mirno sprovodi loptu u mrežu! 1:1 na "Marakani".

45. minut - Posle gledanja snimka, pogodak je priznat, Crvena zvezda vodi 1:0!

44. minut - GOL! Uroš Spajić se snašao posle loše intervencije odbrane i zakucao loptu u mrežu!

43. minut - Bukari se našao pred Jovanovićem, ali fantastični golman crno-belih ne da!

I zaista, Francuz se našao u ofsajdu, nema gola.

41. minut - Pogodio je Endiaj, ali je ipak bio u nedozovoljenoj poziciji!

40. minut - Mirno je u ovim trenucima na terenu. Crvena zvezda pokušava dugim loptama da započne napad.

38. minut - Mirko Ivanić opet probija i pogađa stativu! Mnogo sreće za Partizan.

Mirko Ivanić najveća pretnja za sada

37. minut - Opasno je bilo posle udarca Mijailovića. Odbio se šut o nogu Jovanovića, ali otklonjena je opasnost.

36. minut - Nova dobra intervencija Glazera. Izraelac je izboksovao loptu i otklonio opasnost.

35. minut - Napao je i Partizan. Bibars Natho je centrirao, Marković stigao do lopte i napao sa boka, ali sjajno reaguje Điga.

34. minut - Pokušao je Bukari solo akcijom da iznenadi Jovanovića. Ipak, sjajni golman nije se dao prevariti.

33. minut - Mnogo problema pravi Mirko Ivanić po toj levoj strani Partizana. Ukupno četvrti udarac iz ugla je dobro "očišćen" iz kaznenog prostora gostiju.

31. minut - Odbila se lopta do Ivanića, pa je pokušao udarcem iz voleja. Daleko od gola Partizana završava udarac.

30. minut - Prema svemu sudeći Dragović neće moći da nastavi. Sprema se Naser Điga na teren.

Prilikom tog starta, Brazilac je pao na Dragovića. Kapiten Zvezde se žali na povredu ramena i upitan je za nastavak utakmice.

28. minut - Žestoka borba na sredini terena. Saldanja je opet na travi, nema prekršaja, kaže Ilić.

26. minut - Išao je centaršut Rodića pred gol Jovanovića, ali ponovo mirna zadnja linija Partizana.

Ogromna borba na terenu

25. minut - Dugim loptama su pokušali crveno-beli, dobro se brane igrači "parnog valjka".

Ništa od svega toga, samo gol-aut.

24. minut - Kanga je sprečen da izvede korner zbog nekoliko petardi koje su pukle u neposrednoj blizini.

Šutirao je Kanga i promašio. Ipak, neko je iz živog zida dirao loptu, pa će biti novi korner.

23. minut - Nije izveden slobodni udarac, a Kalulu je zbog prigovora dobio žuti karton.

22. minut - Slobodan udarac za crveno-bele, fauliran je Hvang. Izledna je pozicija, udaljenost je oko 18, 19 metara.

21. minut - Krade loptu Rodić i ima mnogo prostora po levoj strani. Stigla je do Endiaja i posle mnogo gužve je izbačena iz 16 metara.

19. minut - Mateuš Saldanja je krenuo po dugu loptu, ali je napravio faul. Dobar posao rade defanzivci Zvezde protiv sjajnog Brazilca.

18. minut - Ponovo je lopta sa levog boka stigla do kaznenog prostora Partizana, ali Ivanić nije uspeo da zapreti Jovanoviću glavom.

17. minut - Fantastičan ritam na terenu, odlična igra za sada.

16. minut - Neverovatan promašaj Bukarija! Rodić ga je spojio sa golom, ali nije uspeo napadač loptu da sprovede u mrežu!

15. minut - Bibars Natho će izvesti korner. Odlično interveniše Hvang.

Detalj sa meča

14. minut - Glazer! Odličan centaršut i udarac Svetozara Markovića, ali još bolja intervencija Glazera!

Probao je Goh sa druge strane, ali odlično funkcioniše defanziva Crvene zvezde.

12. minut - Dobro reaguje odbrana Partizana na centaršut Kange, hvata Jovanović.

11. minut - Opet preko levog boka ide napad domaćih. Hvangov pokušaj je izblokiran, korner za Zvezdu.

10. minut - Igra se sada najviše na polovini terena, gde se rivali grozničavo bore za loptu i organizaciju napada.

9. minut - Uspeli su crno-beli da prenesu težište igre, ali samo na kratko. Antić je izgubio loptu.

8. minut - Nastavlja se opsada gola Partizana! Pokušao je Endiaj, ali je dobro intervenisao Jovanović!

7. minut - Umalo! Mirko Ivanić je asistirao Stameniću, ali je malo falilo da lopta završi u mreži Aleksandra Jovanovića.

5. minut - Probio je Kanga po levoj strani, ali je njegov pas u šesnaesterac bio neprecizan.

4. minut - Lopta je i dalje u posedu crveno-belih. Mnogo je u nogama Hvanga, koji organizuje skoro svaki napad domaćih.

Sve i da je pogodio, ne bi gol bio priznat zbog nedozvoljene pozicije.

3. minut - Nastavljen je duel, aut imaju gosti. Odličnja kontra Crvene zvezde i udarac Ndiajea, ali je sjajno reagovao Jovanović.

Zbog ogromne bakljade meč je na kratko prekinut zbog dima od kojeg se ne vidi ništa na terenu.

1. minut - Prvi posed lopte na utakmici pripašće gostima iz Humske. Odmah je bio pokušaj da se proigra Saldanja, odbrana Zvezde dobro reaguje.

PRE MEČA

17.00 - Rivali su izašli na teren, sve je spremno za početak! Crvena zvezda je odlučila da odabere stranu, pa će početni udarac izvesti crno-beli.

16.50 - Pogled na Autokomandu i policijsku pratnju navijača Partizana do stadiona u Ljutice Bogdana.

Snimak sigurnosne kamere

16.48 - Povređeni Miloš Degenek na "Marakani".

Miloš Degenek

16.40 - Miljenik "grobara" i trener Partizana, Igor Duljaj prati poslednje pripreme svojih izabranika.

Igor Duljaj

16.38 - Prema informacijama sa terena, za utakmicu vlada ogromno interesovanje i traži se karta više čak i na pola sata od početka.

16.35 - Severna i južna tribina su popunjeni, pa nas bez sumnje očekuje spektakularna atmosfera.

16.34 - Trenutno stanje u Ljutice Bogdana i ogromna koncentracija ljudi.

16.32 - Zanimljivo je da se crveno-beli zagrevaju na pomoćnom terenu iza severne tribine, pa će na "Marakanu" istrčati tek kada krene meč.

16.30 - Fudbaleri Partizana izašli su na teren i započeli zagrevanje, uskoro se očekuju i domaći.

Igrači crno-belih na zagrevanju

16.23 - Pogled na trenutno stanje na tabeli Superlige Srbije.

Standings provided by Sofascore

16.15 - Tribine se pola ispunjuju navijačima. Deo stadiona namenjen "grobarima" skoro je potpuno ispunjen, dok na sever pristalice crveno-belih još pristižu.

16.05 - Igor Duljaj saopštio dobre vesti: Nisam razmišljao ni o čemu posebno, samo kako ćemo da dođemo do stadiona. Kada počne utakmica, počinje i glava da radi. Opušten sam, kao i ekipa. Saldanja i Sveta Marković će biti u prvih 11. Trudićemo se da budemo ofanzivni, ali ne zaboravite da igramo protiv ekipe koja je šampion u poslednjih šest godina.

16.00- Fudbaleri Partizana su izašli da prošetaju terenom i tom prilikom su pozdravili svoje navijače

15.55 - Crvena zvezda i Partizan su do sada odigrali 171 derbi. Bilans je 67 pobeda Crvene zvezde, 48 trijumfa Partizana i 56 remija, uz gol-razliku 235:201.

15.50 -Dugo Crvena zvezda ne zna za poraz na svom stadionu od Partizana. Crno-beli su zadnji put slavili u aprilu 2017. godine sa 3:1.

15.42 - Ogroman korteo "grobara" stigao je na "Markanu". Vatrene pristalice Partizana sve vreme pevaju navijačke pesme.