A
NEMCI IZREŠETALI OČAJNI PARTIZAN! Debakl crno-belih protiv Albe u Berlinu!
Košarkaši Partizana ubedljivo su poraženi od Albe u Berlinu na premijeri takmičenja u Evrokupu - 111:85
informer.rs 11. 10. 2017. 22:08
4
aba-liga.com

Najefikasniji u Partizanu je bio Najdžel Vilijams-Gos sa 22 poena, a po 15 su dodali Patrik Miler i Vanja Marinković. Albu je predvodio Spenser Baterfild sa 24, Luk Sikma je ubacio 19, a srpski košarkaš Stefan Peno 15.

Već na startu meča crno-beli su ušli u seriju grešaka i pomogli domaćinu da naniže 9:0, Alba je brzo otišla na 12:4, potom je usledila višeminutna pauza zbog problema sa semaforom, a nakon predaha Baterfild je napunio koš crno-belih, pa su Nemci poveli sa 21:12, a onda i stekli dvocifreno vođstvo - 23:12. Na kraju prve četvrtine bilo 30:21 za Nemce. Već tada je bilo jasno da će se crno-beli provesti ko bosi po trnju.

Košarkaši Albe su tokom drugih 10 minuta igre baš nagazili na gas. Pucali su sa svih strana i zasipali koš Partizana, samo je rasla prednost Albe koja je imala i 20 poena tokom prvog dela, a na odmor se otišlo rezultatom 57:39 za Nemce.

Nisu domaćini posustajali ni u nastavku utakmice, lako su čuvali stečenu prednost, crno-beli su uspeli da spuste minus u jednom momentu na 14 poena, ali je to bilo sve.  Partizan je konstantno bio u zaostatku od 15 do 20 poena. Domaćin je dominirao do kraja utakmice, ni za pedalj nisu posustajali Nemci, pa su ispratili crno-bele kući sa "-26" - 111:85

ALBA - PARTIZAN  111:85 (30:21, 27:18, 19:19, 35:27)

Dvorana: "Mercedes benc arena". Sudije: Migel Perez, Marcin Kovalski, Josef Bisang.

ALBA: Saibu, Siva, Gifaj, Hundt, Matišek, Šnejder, Vargas, Grigonis, Radosavljević, Baterfild, Gloekner, Kliford, Sikma, Peno.

PARTIZAN: Miler, Vilijams-Gos, Tadić, Aranitović, Jovanović, Marinković, Tanasković, Veličković, Tomić, Pecarski, Gavrilović,  Andrić, Čakarević, Stevanović, Šalić.

Četvrta četvrtina:

Kraj! Debakl crno-belih 111:85.

Navijači Albe u delirijumu, pukla je stotka - 102:78. Navijači Albe odavno slave trijumf, svi su na nogama, čekaju kraj meča!

"Plus 22" za Albu nakon poena Baterfilda - 98:76. Nova trojka Pena koji sada ima 15 poena -98:78..

Grigonis daje trojku i dobija aplauze navijača, ne daju Nemci crno-belima da spuste minus ispod 15 poena. Do kraja meča 4:13, Partizan gubi 93:73.

Nova kontra Albe i Baterfild to ne propušta ,upisuje nove poena kao i Vilijams-Gos s druge strane, dok Aranitović spušta minus na 85:70.

Sikma vodi Albu na 83:63 i sa 16 poena je najefikasniji u domaćem timu.S druge strane Viliajms-Gos poentira a Kliford ofmah zakucava i tera Nikolića da traži tajm-aut.

Poeni Gavrilovića na startu poslednje četvrtine. Odbranili su se crno-beli, pa Marinković polaže u kontri, uz faul Pena - 78:62.

Treća šetvrtina

Šalić  je poentirao, pa onda dobra odbrana igrača crno-belih.  Siva potom promašuje, ali Kliford na mestu i ispravlja njegovu grešku pa Nemci idu na 76:57.

Sikma uz 2+1 vodi Albu na 70:51. Potom Miler gubi loptu, pa nesportska Andriću. Do kraja treće četvrtine još dva minuta , a crno-beli su na -18 - 73:55.

Trojka Gifaja i Nikolić traži tajm-aut pri rezultatu 67:46 za domaćine. Četiri vezana poena Partizana koji prilazi na 67:51.

Atraktivno zakucavanje Kliforda, ne pogađa Baterfild, ali nema ni trojke Marinkovića. S druge strane Peno ubacuje trojku - 64:45 vodi Alba.

Alba otvara drugi deo laganim poenima nakon kontre, a na drugoj strani precizan je bio Vilijams Gos. Alba na 59:43.

Druga četvrtina

Siva trojkom vodi Albu na 55:39 a onda stavlja tačku na prvo poluvreme - 57:39.

Trojka i Novice Velikovića, Partizan prolazi na 50:37.  Gifaj nakon faula postiže oba  slobodna bacanja - 52:37, ne da domaćin crno-belima da se vrate u igru.

Trojka Gosa, ali ne greši ni Gifaj, pa se Peno prošetao i zakucao, Alba ide na 50:31.  Nova trojka Vilijams-Gosa ali neće to vratiti crno-bele u život - 50:34.Do kraja poluvremena 1:47.

Sikma sada postiže nove poene, pa lepi poeni Prna pod faulom i domaćin povećava razliku na 20 poena - 46:26.

Vilijams Gos ide na liniju penala, pogodio je samo jedno bacanje, a na drugoj Šnajder preko Pecarskog za 41:24. Uzvraća Veličković, a potom i dobra odbrana, zaustavljen je Kliford.

Gube loptu Beograđani, a Saibu to koristi, zakucava, pa poentira i Peno i domaćin ima 16 pona više - 39:23. Nikolić traži tajm-aut. Serija domaćina 12:2.

Ponovo dvocifreno vođstvo ima Alba - 32:21. Raste prednost domaćina na 35:21, pa Miler raća crno-bele na -12.

Prva četvrtina

Na kraju prvih 10 minuta 30:21 za Albu!

Pecarski nakon asistencije Veličkovića smanjuje rezultat na 27:19.  Miler dovidi crno-bele na minus 6 (27:21), ali Šnajder odah u narednom napadu povećava vođstvo domaćina. Šteta, sada Pecarski gubi loptu, rezultat je 29:21 za Albu.

Alba dolazi do prve dvocifrene prednosti - 23:12. Miler ipak ubacuje prve poene, pa poentira i Marinković  i crno-beli prilaze na 23:17.

Ponovo Baterfild, postiže trojku, njegov sedmi vezani poen za Albu, a Šalić je prethodno poentirao pa je rezultat 21:12.

Baterfild odmah poentira, Šalić ne pogađa, domaćini u narednom napadu ne greše i idu na "plus osam" poena - 18:10.

Usledio je višeminutni prekid u Berlinu zbog problema sa semaforom. Konačno, tehnički problemi su sređeni i meč se nastavlja.

S druge strane Vilijams-Gos postiže svoj šesti poen i crno-beli su na četiri poena od domaćina - 14:10.

Serija Albe 9:0 i domaćin vodi 12:4. Vanja Marinković smanjuje rezultat na 12:8, ali Sikma opet ubacuje lake poene i Alba ide na 14:8. Mnogo greše crno-beli.

Vilijams-Gos postiže prve poene za Partizan, ali Alba dolazi do prednosti od 7:4  trojkom Vargasa i sa četiri vezana poena Sikme

Loša vest za navijače Partizana. Marko Čakarević zbog lakše povrede večeras neće istrčati na teren, ali bi  trebalo da bude spreman za subotu i gostovanje Zadru u Jadranskoj ligi.