16.12.2017

18:30

(FOTO) ČANAK PROBUDIO "VALJAK"! Partizan rafalnom paljbom srušio MZT i prekinuo seriju poraza

Novi trener košarkaša Partizana Nenad Čanak probudio je uzdrmanu ekipu, koja je večeras odličnom igrom prekinula crnu seriju poraza i savladala MZT iz Skoplja sa 112:94

Partizan je odigrao furiozno prvo poluvreme, iako nije mogao da računa na Čakarevića, Gavrilovića i Tomića.

Crno-beli su ubacili 69 poena za samo 20 minuta igre i bilo je već tada jasno da im pobeda neće izmaći.

Gosti iz Skoplja su uspeli u nastavku da poraz učine podnošljivijim.

Blistao je Mihailo Andrić, koji je ubacio 29 poena, a odličnu partiju pružio je Aleksandar Aranitović sa 17 i standardno dobri Amerikanci Patrik Miler sa 17 i Najdžel Vilijams-Gos sa 12 poena i 11 asistencija.

PARTIZAN - MZT SKOPLJE 112:94
(32:19, 37:23, 19:28, 24:24)

Dvorana: "Pionir". Sudije: Vojnović, Juras, Mrdak.

PARTIZAN: Miler 17, Vilijams-Gos 12 (11as), Tadić, Aranitović 17, Marinković, Tanasković 8, Veličković 11, Pecarski 9, Andrić 29, Stevanović 7, Šalić 2.

MZT: Pavlićević 9, Majstorović 3, Sokolov 14, Lalić 13, Penov, Minčev 6, Trajkovski 20, Spasojević 7, Stojanovski 12, Maslinko 4, Mavra 6.

Kraj! Na 112 poena je stao Partizan, koji je upisao pobedu u ABA ligi posle tri vezana poraza!

Partizan je na 105:83 na 3:30 pre kraja, stao je šut crno-belima...

Crno-beli su probili "stotku", na nešto više od pet minuta pre kraja je 103:79. Da vidimo gde će se zaustaviti...

Furiozna serija Partizana na početku poslednje četvrtine, devet poena za manje od dva minuta i razlika ide na 97:73.

starsport

Treća četvrtina:

Serijom trojki MZT je uspeo da smanji razliku na kraju treće četvrtine na 88:70.

Preko Milera i Tanaskovića crno-beli su spojili četiri poena i uvećali prednost na 86:67. Gosti su uzeli tajm-aut.

Nastavlja se serija MZT-a! Sa novih pet poena razlika Partizana je pala na 82:65.

Mala kriza u igri Partizana, gosti iz Makedonije su trojkom Trajkovskog smanjili na 82:60 i Nenad Čanak je tražio tajm-aut.

Osam poena za dva minuta ubacio je Andrić, a Partizan vodi 82:54.

Andrić dodaje trojku, to je 10. danas crno-belih iz 15 pokušaja - 77:46.

Treći deo igre Partizan je otvorio trojkom Veličkovića, a onda je prve poene ubacio i Šalić - 74:44.

starsport

Druga četvrtina:

Aleksandar Aranitović je ubacio 17, a Patrik Miler i Najdžel Vilijams-Gos po 11 poena.

Poeni Vilijams-Gosa sa penala dve sekunde pre kraja zatvorili su prvo poluvreme. Partizan sjajan, vodi 69:42!

Uspeli su gosti da naprave seriju 9:2 i da smanje na 62:41.

Samo da kažemo: Aranitović trojke 5/5! Partizan gazi po MZT-u, vodi 60:32!

Leti Partizan po terenu večeras... A Aranitović je pogodio i četvrtu trojku - 55:32.

Vrlo motivisan Aranitović za igru, treća trojka iz tri pokušaja, a onda odmah i asistencija, za vođstvo 50:32.

Koš i faul Milera (2+1) donosi prvi put Partizanu 16 razlike prednosti - 43:27.

Skopljanci na početku druge četvrtine smanjuju trojkom Pavličevića na 34:23. A, preko Stevanovića i Pecarskog Partizan diže prednost na 15 razlike - 38:23.

starsport

Prva četvrtina:

Najefikasniji posle 10 minuta igre Vilijams-Gos sa osam poena, Aranitović je ubacio šest.

Pogotkom Patrika Milera Partizan je dobio prvu četvrtinu sa 32:19.

Četiri bacanja zaredom je ubacio Tanasković - 30:18.

I onda još jedna trojka! Ovog puta Veličković - 26:18. Gosti su uzeli tajm-aut.

Sipaju trojke crno-beli! Prvo Aranitović, pa Vilijams-Gos i sada je 23:18 za Partizan. Ubacio je domaćin već četiri trojke iz četiri pokušaja.

Serija prekršaja, a crno-beli preko penala Veličkovića dolazi do 17:14.

Vilijams-Gos je trojkom doneo prvo vođstvo Partizanu, na koje je dva poena sa penala dodao Andrić - 13:10.

Prvu trojku za crno-bele ubacio je Aranitović (5:8). Na to se nadovezao sa 2+1 pogotkom Pecarski i nerešeno je - 8:8.

Gosti iz Skoplja otvorili su utakmicu vođstvom 5:0. Loš početak Partizana, trojkom Trajkovskog MZT vodi 8:2.

- Igrači Partizana izašli su na teren u majicama u znak sećanja na Harisa Brkića.