14.06.2022.

22:59

SOKOLOVI ŠOKIRALI RUMUNE! Het-trik Mugoše! Džeko OBRADOVAO Zmajeve! Turci imaju gol-razliku 14:0! (VIDEO)

Fudbaler korejskog Ihčona postigao je het-trik i obezbedio Sokolovima novi trijumf u Ligi nacija, kojim su stigli do sedam bodova, sa samo jednim poenom manje od Bosne i Hercegovine.

Zmajevi su, sa druge strane, u goleadi savladali Finsku sa 3:2 (2:2).

Rano vođstvo BiH doneo je Miralem Pjanić u 5. minutu sa bele tačke, da bi Temu Puki i Kalman do 18. minuta doneli potpuni preokret Fincima.

Ipak, u 29. minutu, posle asistencije Pjanića, uspeo je Edin Džeko da izjednači i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je za Zmajeve ponovo bio precizan Džeko i svojim drugim golom u meču doneo trijumf BiH, kojom su ostali u trci za plasman u Ligu nacija A.

U Grupi 1, Ukrajina je iščupala remi protiv Iraca, koji su do vođstva došli golom Kolinsa u 31. minutu.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Dovbik je izjednačio i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Škotska je pregazila Jermeniju u gostima sa 4:1 i izbila na drugo mesto.

Na tabeli, Ukrajina je prva sa sedam bodova, slede Suknjice sa šest, Irci imaju četiri, a poslednja Jermenija samo tri poena.

Reprezentacija Turske je i dalje bez primljenog gola u C Ligi nacija, pošto je sa 2:0 savladala nejake Litvance i sa gol-razlikom 14:0 dominira u ovoj grupi.

Vođstvo Turcima doneo je Ajhan u finišu prvog dela, da bi Hakan Čalhanoglu golom iz penala u 54. minutu potvrdio novo slavlje svoje selekcije.

Turska je prva sa maskimalnih 12 bodova, drugi je Luksemburg sa 7, Farska Ostrva imaju 4, dok je poslednja Litvanija sa tri boda.