Kraj: Partizan nemilosrdan prema Megi! (Video/Foto galerija)

Voljeni Deki ostavio je dubok trag u oba kluba. Najbolje partije kao igrač pružao je u crno-belom dresu, dok se kao trener proslavio vodeći ekipu iz Zemuna.

PARTIZAN - MEGA  112:80 (25:26, 34:23, 26:23, 27:18)

Dvorana: Beogradska arena

Gledalaca: 23.021

Sudije: Milivoje Jovčić (Srbija), Igor Dragojević (Crna Gora), Sašo Petek (Slovenija)

PARTIZAN: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo
Trener: Željko Obradović

MEGA: Paunović, Miljenović, Jelavić, Marković, Popović, Milutinović, Iljasolu, Đurišić, Kovačević, Gnjidić, Plavšić, Malovec
Trener: Marko Barać

ČETVRTA ČETVRTINA:

Jaramaz je promašio za dva i meč je gotov - 112:80!

40. minut - Otvorilo se sve za Partizan. Ubacio je trojku i Trifunović za 112:77.

39. minut - Blizu dvocifrenog učinka je i Avramović sa postignutom dvojkom. Reprezentativac Srbije ima ukupno devet - 109:76

38. minut - Promašio je Avramović trojku na isteku napada, ali ispratio je to Ponjitka i poeni "iz odbojke" Poljaka - 105:76.

37. minut - Stiže do svog sedmog poena Mateuš Ponjitka. Utakmica je odavno gotova, čeka se samo konačan rezultat, a za sada je 101:71.

Ledej sada i u ulozi plejmekera! Odlično je krilni igrač bacio pas Koprivici i centar Partizana zakucava za najveću prednost - 99:70.

36. minut - Zek Ledej odlično ukršta dvokorak i završava preko Jelavića za 97:70.

35. minut - Pogađa svoju drugu trojku Frenk Kaminski, Partizan blizu "stotke" - 93:70.

34. minut - Pi Džej Doužer je precizan u šutu za tri i tako primorava Marka Baraća da zatraži tajmaut. - 90:69.

33. minut - Poentirao je sada i Đurišić, ali je napokon i Partizan stigao do koša. Kaminski je upisao svoj 11. pogodak - 87:69.

32. minutLoša igra crno-belih i nova izgubljena lopta. Mega upisuje poene preko Plavšića - 85:67.

Opet nešto lošiji početak četvrtine domaćih. Koristi to Mega i Jelavić brzo zakucava - 85:65.

31. minut - Nije uspeo Naneli da započne poslednju četvrtinu trojkom već je upisao drugi promašaj iz daljine.

TREĆA ČETVRTINA:

Četvrtinu okončava Avramović pogođenom trojkom na opšte oduševljenje u hali - 85:62.

30. minut - Nema nameru Naneli da staje! Još jedna trojka je precizna i Amerikanac broji do 24 - 82:62.

29. minut - Dobra odbrana Kamisnkog i Smailagića, ali se lopta odbija do Iljasolua koji je vraća u koš - 79:60.

Utakmicu u Beogradskoj areni prate i iz Golden Stejta gde je Dejan Milojević radio kao pomoćnik Stivu Keru.

28. minut - Ponovo odlično koristi prednost u visini Kaminski i upisuje svoj deveti poen - 76:58.

Pokazuje Kaminski zbog čega je njegov dres povučen iz upotrebe na univerzitetu Viskonsin. Pogodak uz faul  i sada je 74:56.

27. minut - Andrija Jelavić pogađa za tri poena i upisuje 14 poen - 71:56 za Partizan.

26. minut - Bravo, Frenk! Dobar protok lopte još jednom stvara dobru poziciju za šut i pogodak Kaminskog za tri poena - 70:53.

Nije uspeo Panter da vrati trojku, ali je doleteo Smailagić i ukucao loptu u obruč - 67:51

25. minut - Ceo koš promašio je Ponjitka za tri, a istu priliku nije propustio Plavšić. Centar Mege stiže do 20. poena. - 65:51.

Dobro se snalazi Smailagić i demonstrira umeće pivota. Uspeo je nekadašnji NBA igrač da podigne oba čuvara i onda lagano da završi na obruču za 65:46.

24. minut - Prve minute na ovom meču dobiće i Frenk Kaminski. Ulazak Amerikanca u igru dočekan je ogromnim aplauzom u znak podrške igraču koji je u padu forme.

23. minut - Napokon dobar napad Mege. Strpljivo su napali gosti, a profitirao je Jelavić lakim poenima na obruču - 63:44.

22. minut - Dobra odbrana crno-belih i odličan protok lopte u napadu završava Trifunović pogotkom za tri poena. Ponovo je +20 - 62:42.

Brza greška crno-belih i dobro trčanje Mege završava Plavšić zakucavanjem - 59:42. Obradović reaguje tajmautom.

21. minut - Prvi napad Mege sprečen je faulom Ponjitke. Đurišić pogađa jedno od dva - 59:40.

POLUVREME

DRUGA ČETVRTINA:

Najbolji posle prvih 20 minuta igre je Džejms Naneli sa 21 poenom. Ekipu Mege predvodi Plavšić sa 15 koševa.

Džejms Naneli

20. minut - Ide i sedma! Naneli ubacuje još jednu trojku i upisuje 21. koš. Smailagić koristi ukradenu loptu Doužera i zakucava za +20- 59:39.

19. minut - Zakucava Smailagić, ali loša odbrana crno-belih i dodatno slobodno bacanje imaće Miljenović - 54:39.

Dobar protok lopte Partizana u napadu i to sjajno koristi Doužer i poentira na obruču - 52:37.

18. minut - Nije najbolje tekao napad Partizana, ali je Naneli pogodio još jednu trojku iz teškog šuta! Amerikanac ima 18 poena i ubedljivo je najefikasniji - 50:36

Pogađa i upisuje svoj osmi poen Iljasolu - 47:36.

17. minut - Jelavić je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, a sa istog mesta će do prvih poena moći doći Alen Smailagić - 46:34.

16. minut - Snalazi se odlični Plavšić i upisuje svoj 15 poen, koliko ubacuje prosečno ove sezone u ABA ligi - 46:33.

Kada kapa onda pljušti! Pogodio je i Mateuš Ponjitka za tri poena. Poljak nikako da pronađe karakterističnu formu zbog koje je i stigao u Humsku.

15. minut - Može pet od pet? Može! Naneli ubacuje i petu trojku iz isto toliko pokušaja, +10 za crno-bele - 41:31.

Nastavlja Naneli da "rešeta" šutem za tri poena, ali je igru napustio Zek Ledej zbog problema sa povredom.

14. minut - Ljubav prema Dekiju oborila je rekord posećenosti u ABA ligi! Trenutno je 23.021 navijač u dvorani što je novi rekord.

Upravo to je i učinio Bruno Kaboklo lakim poenima na obruču. Sjajno je pronašao Trifunović Brazilca za lak koš i 35:27.

13. minut - Još jedna trojka sjajnog Nanelija i raste prednost crno-belih. Mega nije iskoristila svoj napad pa je dobra šansa da Beograđani "pobegnu" sa rezultatom - 33:27

Pogađa Bruno Kaboklo posle dobrog pasa i primorava Baraća na tajmaut. Vodi Partizan 30:26.

12. minut - Pokušao je Plavšić, ali je Kaboklo "spustio roletnu" i izblokirao pokušaj mladog igrača.

11. minut - Druga trojka za crno-bele! Pogodio je Naneli koji je možda i najbolji pojedinac "parnog valjka" u ovom delu sezone - 28:26 za domaćine.

PRVA ČETVRTINA:

Dobra odbrana oba tima u poslednjem minutu. Prvo je Plavšić promašio težak šut preko Kabokla, pa je Naneli izblokiran. Rezultat posle prve četvrtine je 26:25 za Megu.

Duel Ledeja i Jelavića

10. minut - Ponovo poeni uz faul igrača Mege! Plavšić je odlično iskoristio prednost u visini i poentirao preko Avramovića - 26:24 za goste.

Upisuje poene i povratnik Aleksa Avramović za novo vođstvo svog tima 24:23.

9. minut - Odlična leđna tehnika Zeka Ledeja i četvrti poeni za momka rodom iz Teksasa - 23:22 za Megu.

Ponovo vodi Mega i ponovo je precizan u šutu za tri poena bio Iljasoglu. Mladi turski igrač je tako odgovorio na koš Ledeja i vratio prednost gostima 23:20.

8. minut - Nije dugo trajala prednost gostiju. Prvo je Panter iskoristio oba slobodna bacanja, a onda je i Naneli pogodio trojku za 20:17.

Pogodio je Iljasoglu za ttri poena, vodi Mega 17:15.

7. minut - Uz dosta muke dolazi do prvih poena i Zek Ledej koji nije u najboljoj formi, posebno u Evroligi - 15:14 za Partizan.

Još jedna loša rotacija u odbrani Partizana i koristi to Jelavić pogotkom uz faul - 13:13.

6. minut - Fantastičan prodor Miljenovića i poeni na obruču. Vodi Partizan 13:11

Novi poeni za Plavšića i dodatno slobodno bacanje. Jaramaz je zaradio već treći faul, a na terenu je ponovo Aleksa Avramović! 9:8

5. minut - Dobar pas Jaramaza za Koprivicu koji je hteo da zakuca, ali ga je Jelavić "skinuo" sa obruča.

Krade loptu Koprivica i lako zakucava... Prednost je sada tri poena u korist crno-belih - 9:6!

4. minut - Ide prva trojka! Pogodio je Jaramaz iz daljine, a sa druge strane zakucava Plavšić za 7:6 u korist domaćih.

Odlično se snašao Koprivica i uspeo da izbegne grešku u koracima. Izjednačenje - 4:4.

3. minut - Oklevao je Trifunović pri šutu za tri poena i nije pogodio. Sa druge strane loptu gubi Plavšić.

2. minut - Koriste gosti i drugi napad - 4:2 za Megu.

1. minut - Prve poene postiže Mege odličnim prodorom. Uzvraća i Partizan preko sjajnog Doužera - 2:2.

PRE MEČA:

19.08 - Meč će početi malo kasnije nego što je predviđeno zbog ovacija navijača i uzvikivanja imena i prezimena prerano preminulog igrača i trenera.

19.00 - Emotivnim video snimkom Partizan je rasplakao kompletnu dvoranu, koja je stojeći i uz gromki aplauz pozdravila voljenog Milojevića.

18.48 - Mnogo poznatih lica došlo je u Beogradsku arenu kako bi pozdravilo voljenog saigrača, kolegu i prijatelja. U publici su se obreli Aleksandar Pavlović, Duško Vujošević i Ratko Varda, između ostalih.

18.38 - Prema informacijama iz Arene, navijači su se već okupili u velikom broju, ali nema vike i pesme.

18.25 - Gostujuća ekipa nalazi se u fantastičnoj formi. Tim Marka Baraća pre ovog meča upisala je četiri uzastopne pobede, a redom su padali Igokea, Cedevita, Borac i FMP.

18.21 - Najbolji pojedinac u redovima Partizana u dosadašnjem toku regionalnog šampionata je Frenk Kaminski sa 11,7 poena po meču, dok Mega svoje nade polaže u Uroša Plavšića sa prosekom od 15 koševa po utakmici.

18.15 - Pogled na tabelu Admiral bet ABA lige. Partizan ima isti broj pobeda kao Cedevita Olimpija i Budućnost, ali i utakmicu manje. Ukoliko večeras slave, crno-beli će se osamiti na drugoj poziciji iza Crvene zvezde.

18.07 - Crno-beli su na čuvenu zlatnu stolicu,  namenjenu svim viđenijim Srbima i onima koji našu zemlju promovišu na najbolji način, stavili dres sa natpisom Milojević, kao i jednu ružu.

18.00 - Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos meča Partizana i Mega.

"Parni valjak" apelovao je na sve navijače da dođu u crnim majicama ili duksericama kako bi adekvatno pozdravili popularnog Miloja.

"Klub poziva sve navijače koji sutra dođu u Arenu, da na sebi imaju crnu majicu ili duksericu kako bi i na taj način odali počast legendarnom Dejanu Milojeviću koji je preminuo od poslednica srčanog udara", napisali su iz Partizana na svom zvaničnom sajtu.

Punim tribinama nada se i trener domaćih, Željko Obradović.

Naravno da ćemo probati da igramo. Mega je igrala izvanrednu utakmicu protiv nas u prvom delu prvenstva. Mladi igrači, uvek željni dokazivanja. Mislim da će tako biti i ovog puta. Ali verovatno je najbitnije da navijači prepoznaju i dođu u velikom broju na utakmicu koja je posvećena Dejanu Milojeviću - rekao je trofejni trener.

Biće ovo i dobra prilika da se crno-beli revanširaju ambicioznoj Megi za poraz u oktobru prošle godine 88:86.