Marija Vasić iz Ljubovije svoju ljubav i životnog saputnika Sederika Vargas pronašla je preko okeana, čak u Meksiko Sitiju! Iako je sve počelo od učenja jezika i ništa nije ukazivalo na ljubav između njih, posle nekoliko godina njihova priča završila se brakom, velikom svadbom i crkvenim venčanjem.
Zorica Brunclik i Miroljub Aranđelović Kemiš, samo mesec dana pred svadbu koju organizuju već godinu dana, su se razboleli i pali u krevet.
22.05.2025
15:31
Oboje su rodom iz Niša, rade u Beogradu, ali su odlučili da nakon opštinskog venčanja veselje organizuju u malom selu na obroncima Suve planine.
Nadica Lazarević (33), knjigovođa po struci rekla je za Informer da im je stric njenog supruga predložio da u njegovom etno domaćinstvu u Rautovu prirede veselje, što su oni oberučke prihvatili.
- Naša želja je da se čuje za Rautovo, da ispromovišemo seoski turizam u ovom mestu i da prva promocija bude upravo naša svadba. Organizacija svadbenog veselja bila je malo komplikovana jer živimo u Beogradu, ali smo uspeli. Veoma smo zadovoljni kako je sve ispalo. Nadam se da se gostima svidelo. Našoj deci jeste. Mom suprugu i meni je ovo drugi brak i imamo iz prethnodnih brakova troje dece, sina i dve ćerke - rekla je Nadica.
U našem narodu ukorenjeno je narodno verovanje koje govori o tome koliko je koji mesec dobar za svadbu, kao i o tome da svaki mesec nosi sa sobom predskazanje o budućem braku mladenaca.
Jedan mladić potražio je pomoć na društvenim mrežama povodom predstojeće svadbe, na kojoj treba da bude kum čoveku kojeg uopšte ne poznaje!
03.05.2025
13:33
Foto: D.K.
Danijel i Nadica Lazarević
Danijel Lazarević (40), diplomirani geograf turizmolog otkriva da su želeli da naprave specifično slavljejer su im restorani pomalo postali dosadni.
- Drago mi je što zvanicama daljina nije predstavljala problem - kaže Danijel i otkriva da će se potruditi da u narednim mesecima što više ljudi čuje za Rautovo.
- S obzirom na to da se bavim turizmom, narednih nedelja želimo da kategorišemo stričev objekat, da napravimo reklamu i sajt i da pokušavamo da malo oživimo Rautovo - izjavio je Danijel.
Jelena Matić iz Beograd, jedna od gošći otkrila je da se prijatno iznenadila koliko je priroda u Rautovu lepa.
- Bilo je iznenađenje za nas što su se Nadica i Danijel odlučili da ovde prave svadbu, ali je jako lepo. Odličan izbor. Ko voli prirodu treba da dođe u Rautovo - istakla je Jelena Matić.
Foto: D.K.
Danijel, Nadica i Miroslav Stanković
Miroslav Stanković, vlasnik domaćinstva u kome su Nadica i Danijel organizovali svadbeno veselje otkrio je za naš portal da je Rautovo posle Drugog svetskog rata imalo više od 400 stanovnika, ali ga nije zaobišla sudbina brojnih drugih sela na jugu Srbije.
U potrazi za poslom i lakšim životom čitave porodice su se jedna za drugom iseljavale i tako je selo spalo na svega pet domaćinstava sa osam stanovnika.
- Kada sam imao 15 godina morao sam da odem iz sela. Bili smo veoma siromašni. Otac nas je napustio, a majka je s teškom mukom izdržavala brata i mene. Moja dugogodišnja želja je da se vratim u rodno selo i nadomak sam toga da je i ostvarim. Obnovio sam porodičnu kuću i nameravam da se bavim seoskim turizmom. Nadam se da ću do leta uspeti da sredim svu papirologiju, da će seoski turizam zaživeti i da će se život vratiti u Rautovo - izjavio je Stanković.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Marija Vasić iz Ljubovije svoju ljubav i životnog saputnika Sederika Vargas pronašla je preko okeana, čak u Meksiko Sitiju! Iako je sve počelo od učenja jezika i ništa nije ukazivalo na ljubav između njih, posle nekoliko godina njihova priča završila se brakom, velikom svadbom i crkvenim venčanjem.
Hiljade vojnika Severnoatlantskog saveza poginule su tokom sukoba u Ukrajini, izjavio je bivši savetnik šefa Pentagona Daglas Makgregor u obraćanju na Jutjubu.
Vladimir Prijović, predsednik Advokatske komore Beograda priznao je u tajkunskoj emisiji "Utisak nedelje" da blokaderi, na čelu sa njim, mrze svoj narod.
Blokaderi zadojeni fašizmom i mržnjom, kojima smeta sve srpsko, na najbrutalniji i najsramniji mogući način sinoć su u Novom Sadu napali jednog oficira Vojske Srbije.
U blokaderskoj emisiji "Utisak nedelje" došlo je do žestoke rasprave kada se u program uključio gledalac sa direktnim pitanjem za Danijelu Maletić, nekadašnju pomoćnicu direktora Uprave za sprečavanje pranja novca.
Poznati novinar i analitičar Uroš Piper raskrinkao je predsenika Nove Demoksratke stranke (DSS), MIloša Jovanovića, koji je, verovali ili ne, izjavio kako će vlast neminovno izgubiti naredne izbore.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa generalnim direktorom ruske državne korporacije za atomsku energiju Rosatom Aleksejem Lihačevom.
Elica Erski je rekla da je Aleksu upoznala u jednom sportskom centru koji je posetila sa drugaricama, a igrom slučaja njen sadašnji muž se tu našao na pripremama.
Sada već bivša članica Crvenog tima u emisiji Druga strana Exatlona osvrnula se na školske dane u Sjedinjenim Američkim Državama, gde se suočila za teškim oblikom rasizma.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Tri dana nakon što je prijavljen nestanak i pokrenuta zvanična potraga za dvojicom ribolovaca Stefanom Krstićem (38) i Slavišom Antićem (47), koji su nestali na jezeru Barje kod Leskovca, pronađena su njihova tela umotana u ribarsku mrežu.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se jutros u Mirijevskom bulevaru kod broja 51, u kojoj je, prema nezvaničnim informacijama, jedna osoba teško povređena.
Američke snage započele su danas povlačenje iz svoje najveće vojne baze na severoistoku Sirije, u okviru šireg plana redukovanja prisustva u toj zemlji, navela su dva sirijska vojna i bezbednosna izvora, dok nova vlada u Damasku, koja održava odnose sa Sjedinjenim Američkim Državama, učvršćuje kontrolu nad teritorijom.
Ukrajinski mediji ponovo su otvorili pitanje bezbednosne situacije oko Pridnjestrovlja, uz tvrdnje da bi ruski vojni avioni mogli da slete na aerodrom u Tiraspolju i da Moskva dugoročno ne odustaje od planova širenja uticaja u regionu.
Kuri Ričins (35) iz SAD, koja je dospela u žižu javnosti kao požrtvovana majka i autorka dečje knjige o gubitku roditelja, sada se suočava sa optužbama da je upravo ona odgovorna za smrt svog supruga Erika Ričinsa.
NATO treba da posmatra „Orešnik“ kao legitimnu metu, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za beloruski nezavisni medij „Dzerkalo“, naglašavajući da Ukrajina procenjuje bezbednosne pretnje koje dolaze sa teritorije Belorusije i da Aleksandar Lukašenko pravi ozbiljnu političku grešku.
Glumac Jovo Maksić osvojio je prestižnu nagradu "Tatjana Lukjanova" na proslavi 79 godina Beogradskog dramskog pozorišta i u dirljivom govoru istakao uticaj Milene Dravić na svoj glumački put.
O tome šta se desi kada muškarac koji je glava porodice upadne u krizu srednjih godina i ozbiljnu krizu identiteta odgovara glumac Zlatan Vidović koji u filmu "Biće novih leta" igra muža i oca Andriju.
Serija "Katarina Velika", o najmoćnijih vladarki Rusije, snimana je na autentičnim, pažljivo odabranim lokacijama, od zamkova u Češkoj do brojnih lokacija širom Rusije, koje su dočarale duh 18. veka i vladavinu carice Katarine II.
Glumcu Borivoju Bori Kandiću, koji je u kultnoj seriji "Vuk Karadžić" tumačio srpskog reformatora, majka je izdahnula na rukama, a samo nekoliko godina kasnije je i sam tragično skončao.
Pevačica Rada Manojlović na društvenoj mreži Iks često piše o svojim uverenjima i teorijama, a najnovijom o urzanju vremena izazvala je lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar