Ovaj specijalitet se sprema samo ovde: Govori, kažu, deset jezika
Uz nezaobilazne trubače, Guča je danas bila gastro centar ljubitelja dobrog zalogaja! I to, ćevapa! Hajdučkog!
29.06.2025
17:24
Na njegovom gazdinstvu povrće uspeva tokom cele godine – od paradajza i paprike, pa sve do brokolija, karfiola, luka i krompira.
Sve što proizvede završava na trpezama širom Polimlja i severa Crne Gore.
Ako vam zatreba zdravo povrće, rasad ili savet Hajrudina ćete pronaći u naselju Ratajska, među redovima paradajza, paprike i drugog povrća.
Njegova energija i volja ne jenjavaju, ono što je drugima napor, njemu je svakodnevica!
- Ja ovo volim da radim, još kada bih mogao da radim onoliko koliko volim da radim, pa to bi bilo čudo! Trudim se da sve bude uredno. Neko u plastenike stavlja folije, međutim ja to ne radim. Radim polako, oplevim oko svake biljke, okopam, zalijem. Svaku papriku pogledam, kada prođem brzo ništa ne vidim, nego sve polako radim od jedne do druge – priča Hajrudin.
Paradajz se već crveni, paprika je spremna za berbu, a brokoli, karfiol, luk i krompir uzgajaju se tokom cele godine, zahvaljujući znanju i dugogodišnjem iskustvu ovog vrednog domaćina.
Foto: P.p.
- U svojim parcelama počinjem sa rasadom. Od kupusnjača, čaše paradajza, paprike, krastavca i drugog povrća. Non stop vršim preklapanje u kulturama. Vrši se smena. Pre 15 dana ovde je bio rasad i sve su bile čaše, a sada je već zreo paradajz. Obično odgajim od tri do pet kultura na ovom prostoru, ove godine pokušaću i šestu kulturu za godinu dana – objašnjava ovaj domaćin, koji svaki pedalj zemlje koristi maksimalno.
Uprkos godinama, Hajrudin ne posustaje. Njegov dan počinje rano, a svaki plod koji ubere rezultat je posvećenosti, vrednog rada i iskrene ljubavi prema zemlji.
– U poslu mi pomaže supruga, mada je i ona u godinama i sve teže podnosi rad. Snajka mi najviše pomaže, ona je vredna i zna sve poljoprivredne poslove da radi. Ja uradim 70 odsto celog posla, a oni 30 – priča Hajrudin kroz osmeh, zadovoljan što rad nije pao samo na njegova leđa.
Foto: P.p.
Za njega rad na zemlji nije obaveza već način života. Njegov primer dokaz je da ljubav prema zemljoradnji ne zna za godine, i da vredne ruke, čak i posle sedamdesetih, mogu da hranie mnoge...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Venecijanska komisija objavila je danas ekspertsko mišljenje o setu pravosudnih zakona usvojenih u Narodnoj skupštini 28. januara 2026. godine.
24.04.2026
13:35
Hrvatski predsednik Zoran Milanović poručio je da njegova zemlja nema neprijatelja osim Srbije!
24.04.2026
12:05
Ustaški kvazi-novinar Domagoj Margetić, antisrpski ekstremista sa dna kace, kreator lažne afere "Sarajevo safari" nastavio je sa brutalnim lažima o predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i na sajmu knjiga u Sarajevu.
24.04.2026
11:37
Topao aprilski dan "blokaderi" su iskoristili da maltretiraju svoje sugrađane u Novom Sadu.
24.04.2026
13:52
"Pre tačno dve decenije osnovana je Liberalno-demokratska partija. To je ona partija koja je bila potpuno i verovatno jedina partija na političkoj sceni Srbije koja je bila potpuno pro-NATO orijentisana i vodila je politiku gde su Srbi trebali za sve da se izvinjavaju", započinje analitičar Uroš Piper.
24.04.2026
12:32
U Prvom osnovnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Severne Makedonije A.K. (42) zbog sumnje da je izvršio krivično delo prevara.
24.04.2026
13:34
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Službe za suzbijanje kriminala i Odeljenja za posebne operacije, u saradnji sa Drugim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su B. S. (37), državljanina Crne Gore, a sada se pojavio i snimak hapšenja.
24.04.2026
11:58
Policija Unsko-sanskog kantona juče je na području Velike Kladuše uhapsila dve osobe zbog sumnje na silovanje i pokušaj ubistva.
24.04.2026
12:39
Luka Mirković, beogradski biznismen, ubijen je pre tačno 24 godine, u porodičnom domu u naselju Medaković 3.
24.04.2026
12:17
Specijalci UKP-a i Odeljenja za posebne operacije uhapsili su B. S. (37) koji se u Srbiji krio pod lažnim identitetom.
24.04.2026
12:11
Moskva pažljivo prati nameru Berlina da značajno ojača vojni potencijal, izjavio je zamenik šefa Ministarstva spoljnih poslova Rusije Dmitrij Ljubinski u razgovoru za Izvestija.
24.04.2026
13:40
Španija je lojalan partner NATO-a, u potpunosti ispunjava svoje obaveze i deluje u skladu sa međunarodnim pravom, izjavio je španski premijer Pedro Sančez, reagujući na navode da je Pentagon razmatrao mogućnost suspenzije Madrida iz Alijanse zbog neslaganja oko operacija protiv Irana.
24.04.2026
13:10
Ukrajinske specijalne službe planirale su ubistvo rukovodilaca Roskomnadzora podmetanjem eksploziva pod automobil, ali je Federalna služba bezbednosti Rusije sprečila napad, saopštila je FSB.
24.04.2026
12:40
U zabačenom planinskom području na jugoistoku Poljske medved je usmrtio 58-godišnju ženu, potvrdili su njen sin i lokalne vlasti.
24.04.2026
12:38
Ivana Mihić je poslednju ulogu snimila 2017. u seriji "Vojna akademija" i od tada više nije glumila ni u jednom projektu.
24.04.2026
12:56
Rijanina ćerkica pozirala je u prvim Dior pelenama ikada napravljenim za naslovnu stranu magazina "W".
24.04.2026
11:56
U Pozorištu "Bora Stanković" u Vranju, od 25. do 30. aprila, biće održan drugi Festival pozorišta za decu i mlade "Pajče".
24.04.2026
11:19
Glumac Nenad Jezdić odbio je da proda imanje na selu, iako je za njega dobijao ozbiljne ponude.
24.04.2026
10:47
Film "180", južnoafrički triler o osveti, našao se među najgledanijim naslovima na platformi Netfliks, uprkos tome što ga publika oštro kritikuje i svrstava među najlošija ostvarenja koja su gledali.
24.04.2026
10:30
Pogrešno izabrana boja kose može neprimetno da doda godine i učini da lice izgleda umornije nego što zapravo jeste.
24.04.2026
13:30
Oreo torta, moderna, kremasta poslastica, postala je zvezda novih kolača, koja jednako oduševljava i starije i mlađe goste.
24.04.2026
12:00
Obrnuta marinada je novi način mariniranja mesa koja je postala pravi hit među kuvarima.
24.04.2026
09:21
Moždani udar često prethode manji, prolazni napadi koji upozoravaju na nadolazeću opasnost. Iako se simptomi brzo povuku, njihovo ignorisanje može da bude velika greška.
24.04.2026
09:00
Kada biramo da nekome poklonimo cveće, ako nije buket, onda je u poslednje vreme to najčešće orhideja.
24.04.2026
08:00
Pevačica Tea Tairović je pre godinu dana, u Novom Sadu, organizovala svadbu za određeni broj zvanica, a danas proslavlja prvu godišnjicu braka.
24.04.2026
13:48
Pevač Daniel Kajmakoski otkrio je da je pre nekoliko dana boravio u policiji povodom nedavne otmice.
24.04.2026
12:35
Pevačica Indira Radić otkrila je u kakvo je zdravstveno stanje kompozitora Gorana Ratkovića Raleta, koji je operisan pre osam dana.
24.04.2026
12:03
Danas bi čelnik "Granda" Saša Popović slavio 72. rođendan.
24.04.2026
11:37
Pevačica Nataša Bekvalac već neko vreme posvećeno praktikuje jogu, a sada je napravila i značajan iskorak u svom napretku - uspela je da savlada stoj na glavi.
24.04.2026
10:21
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar