• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

10.08.2025

15:07

Ovo je najbolji mladi trubač 64. Dragačevskog sabora

jugmedia.rs

Srbija

Ovo je najbolji mladi trubač 64. Dragačevskog sabora

Podeli vest

Najbolji mladi trubač Sabora u Guči je Mladen Krstić iz sela Zagužanje kod Surdulice, a prva tri mesta osvojili su takođe trubački orkestri sa juga Srbije, odnosno, iz Vlasotinca

Prvo mesto osvojio je orkestar Željka i Darka Bakterovića, drugo trubači trubačkog orkestra Davida Antića, dok je trećeplasirani orkestar Dragana Stevanovića.

Ni najblji statističari nisu u stanju da izbroje sve nagrade sa južne pruge na višedecenijskom takmičenju u Guči, od Bojnika preko Vlasotinca, Vladičinog Hana, Surdulice i Vranja.

Foto: jugmedia.rs

 

 

Najboji među njima postali su zvezde u međunarodnim okvirima i snimani su filomovima o njihovom umeću i karijeri. Sada, stopama starijih idu mlade generacije, piše jugmedia. 

- Najbolji smo, bez premca! U sebi nosimo muzikalnost toplog juga i temperament ljudi iz ovog kraja. Ali, i najuporniji smo, jer bez rada talenat nije dovoljan - kaže za Jugmediu Željko Bakterović.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

E naša Srbijo, sin bombaša juri fotelju! Skandal trese Majdanpek
Politika

E naša Srbijo, sin bombaša juri fotelju! Skandal trese Majdanpek

Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!

25.03.2026

23:20

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set