Informativnu tablu na ugostiteljskom objeketu “Lazić”, kući u kojoj je nekada živeo Zoran Gerzić otkrili su Branko Popović član Gradskog veća i dr Nikola Malidžan direktor Doma zdravlja Užice.
- U ovoj kući živeo je Zoran Gerzić istaknuti hirurg, profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu i dopisni član SANU. Čovek koji je dao ogroman doprinos u oblasti opšte i abdominalne hirurgije, jedan je od osnivača moderne hirurgije jednjaka i želuca kod nas. Iza njega je ostalo mnogo naučnih radova i kongreda u zemlji i inostranstvu, a dobitnik je i značajnih priznanja u oblasti kojom se bavio - rekao je Popović i dodao da je svojim radom i podrškom zadužio užičku bolnicu, gde je nekoliko godina radio kao konsultant.
On je najavio da će u narednom što kraćem periodu biti postavljene table na kućama gde su živeli: Žarko Petrović - kompozitor, Rade Jovanović - književnik i aforističar, Branko Kovačević - slikar, prota Milan Đurić - narodni poslanik, ratnik, čovek koji je zaslužan za izgradnju železničke stanice, užičke gimanzije, nosilac 14 odlikovanja, Jurij Drizo - dugogodišnji direktor nekadašnjeg GP „Zlatibor“, u ulici gde je živeo Slobodan Era Milivojević - svetski poznati konceptualni umetnik, a table će biti postavljene na zgradi starog Narodnog pozorišta (današnja trgovina Kadinjača) i na zgradi gde je nekad bio hotel Palas u kome se u aprilu 1941. godine održala poslednja sednica tadašnje Vlade Kraljevine Jugoslavije.
- Ovim gestom želimo da podstaknemo nove generacije da ne zaborave svoju baštinu, a upravo ove informativne table biće podsetnik na sve što su ovi ljudi učinili za našu zajednicu i inspiracija da nastavimo njihovim stopama - zaključio je Popović.
Na magistralnom putu od Užica ka Čajetini tokom popodnevnih sati dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala najmanje dva putnička vozila.
Na putu u užičkom selu Karan, u utorak veče oko 23.30 časova, došlo je to prevrtanja automobila kojim je upravljao maloletnik, a u kom je bilo više maloletnika.
Zapadna Srbija suočava se sa ekološkom bombom, zbrinjavanjem otpada nakon havarije na deponiji „Duboko“. Dok država i devet opština osnivača pokušavaju da pronađu rešenje i obezbede zdraviju budućnost, grupa nasilnika pokušava da sve to sruši.
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov održala je danas izuzetno konstruktivan sastanak sa predstavnicima devet lokalnih samouprava koje pripadaju Regionalnom centru za upravljanje otpadom "Duboko".
Istražni organi potvrdili su da je Đorđe Š. (20) iz Užica, čije je telo nađeno u nedelju oko 4 sata na platou ispred zgrade u kojoj je živeo, izvršio samoubistvo skočivši sa terase svog stana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na magistralnom putu od Užica ka Čajetini tokom popodnevnih sati dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala najmanje dva putnička vozila.
Vladan Đokić, uzurpator na poziciji rektora Beogradskog univerziteta, prvi na blokaderskoj listi, baškari se u Bigovu u jednom od najskupljih restorana.
Nadležni organi u Rumuniji danas sprovode opsežnu intervenciju na Dunavu kako bi se održalo snabdevanje vodom neophodno za rad nuklearne elektrane Černavoda i pripremaju detonaciju stenovite formacije, prenose lokalni mediji.
Tajkunski Danas, autošovinistička medijska trovačnica, ponovo je dokazala da će dati prostor svakom antisrpskom huškaču da napada Srbiju i pljuje srpske žrtve.
Novinarka tajunskog lista Danas Jelka Jovanović i voditelj tajkunske televizije Nova S - demonstrirali su nezapamćen nivo očaja i licemerja, priznavajući da od njihovih političkih maštarija nema ništa.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) uhvatila je danas političara Vladana Đokića, koji bi trebalo da je rektor Univerziteta u Beogradu, kako se baškari u mestu Bigovo u Crnoj Gori i jede u jednom luksuznom restoranu, a sada smo otkrili i ko je muškarac koji mu je pravio društvo.
Snimak nekadašnjeg predsednika Srbije i lidera Demokratske stranke (DS) Borisa Tadića, koji je nastao u jednom supermarketu na Dedinju u Beogradu, izazvao je haos na društvenoj mreži Iks.
Sasvim "slučajno" mesec dana uoči izricanja presude pred Specijalnim sudom u Hagu Hašimu Tačiju i komandantima OVK, v.d. premijera tzv. Kosova Aljbin Kurti imenovao je Agrona Ljimanija, jednog od bivših komandanata tzv. OVK, za predsednika vladine Komisije za nestala lica.
Beogradska Hitna pomoć intervenisala je 101 put tokom protekle noći, a na ulicama prestonice dogodile dve saobraćajne nezgode bez teže povređenih lica.
Prilikom proslave crkvene slave, u dvorištu Crkve Svetog Ilije u Vraniću, na današnji dan pre 11 godina ubijen je Saša Joksić, a Dragan Jovanović zadobio je teške povrede opasne po život. Za ubistvo Joksića i pokušaj ubistva Jovanovića pravosnažno je na 17 godina zatvora osuđen Marko Petković.
Teheran bi vrlo lako mogao da rasporedi iranske jedinice na frontu, umesto da balističkim raketama gađa Ukrajinu, tvrdi ruski vojni dopisnik Aleksandar Koc.
Na obalu Sicilije isplivalo je više od 700.000 evra koje su kupači pokušali da pokupe, dok je policija je zaplenila novac i gliser, a istraga o poreklu gotovine je u toku.
Glumac Dragiša Milojković, koga će publika zauvek pamtiti kao Milutina iz serije "Seljaci", biće sahranjen u utorak, 4. avgusta, na Gradskom groblju u Jagodini.
Netfliks se suočava sa tužbom od 105 miliona dolara nakon što je iz njihovih kancelarija u Los Anđelesu ukraden eksterni hard-disk sa još neobjavljenim ratnim trilerom "Fortitude", u kom glavnu ulogu tumači Nikolas Kejdž.
Holivudski veteran Robert Redford (88) ispričao je jednom prilikom kontroverzne detalje iz snimanja legendarnog filma "The Way We Were" (1973) u kojem je glumio zajedno sa Barbrom Strejsend (82).
Totalno pomračenje Sunca 12. avgusta, prema astrološkim tumačenjima, donosi snažne preokrete, a njegov uticaj najviše bi mogli da osete Ovan, Rak, Škorpija i Jarac.
Tigrica, nimfa i rozela važe za jedne od najboljih papagaja za početnike, jer se dobro prilagođavaju životu u stanu, nisu preterano bučni i lako se pripitome.
Bodi mist je ovog leta jedan od najpopularnijih kozmetičkih proizvoda jer pruža lagan, osvežavajući miris, ne opterećuje kožu i idealan je za visoke temperature.
Rak penisa je retka, ali ozbiljna maligna bolest koja se često otkrije tek u kasnijoj fazi. Iskustvo Stivena Hamila pokazuje koliko zanemarivanje prvih znakova može dovesti do teških posledica.
Na venčanju Neše Twinsa atmosfera je dovedena do usijanja, a među zvanicama koje su privukle posebnu pažnju našli su se pevačica Mina Kostić, njen partner Mane Ćuruvija Kasper i folker Era Ojdanić.
Pevačica Katarina Živković večeras je u velelepnoj vili u Beogradu organizovala raskošnu proslavu povodom drugog rođendana sina Stefana, kojeg je dobila sa Nebojšom Stojkovićem Stojketom, navodnom vođi rakovičkog klana.
Vladimir Perović, estradni menadžer i bivši muž Lepe Lukić, svojevremeno je izneo šokantne tvrdnje na račun Mirjane Antonović, bivše ljubavnice Miroslava Ilića.
Na društvenim mrežama osvanula je emotivna fotografija sa letovanja koja prikazuje pravu trudničku idilu u kojoj uživaju Saša Kovačević i njegova supruga Zorana.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.