Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić posetio je danas Leskovac, gde je obišao i Policijsku upravu i renovirani objekat Vatrogasno-spasilačke čete, ali i Roštiljijadu.
U Službi hitne medicinske pomoći Zdravstvenog centra u Loznici za samo nekoliko dana zbrinuto je čak 550 pacijenata, a među njima i moždani udari i infarkti.
28.08.2025
18:20
Nakon pečenja, prečnik džinovske pljeskavice iznosio je 2 metra i 17 centimetara, a debljina bila je 3 centimetra.
- Uprkos veličini, nikada lakše nije ispečena, a ukusnija nije bila. Pri okretanju nije otpala ni trunčica - rekao je predsednik žirija Slaviša Milošević.
Prethodne godine, na 34. roštiljijadi po redu, pljeskavica je težila 3,6 kilograma manje nego sada i mislilo se da se rekord ne može oboriti.
Roštiljdžije koje su pripremile ovo remek-delo su: Ivica Zdravković, Predrag Lazarević, Bojan Cvetković, Ljubiša Đorđević, Dušan Cvetković, Stefan Cvetković i Kristijan Mladenović.
- Nikada nisam bio zadovoljniji. Nadam se da ćemo u ovom sastavu oboriti i rekord od 100 kilograma. Mislim da mi to možemo - rekao je jedan od majstora.
Nažalost, pljeskavica od 90 kilograma neće ući u Ginisovu knjigu rekorda, pošto stručnjaci te institucije pljeskavicu tretiraju kao isti proizvod kao hamburger, za koji već postoje upisi, ali Leskovčani svoje rekorde beleže sami!
Nakon pripreme, ogromna pljeskavica podeljena je okupljenim meštanima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić posetio je danas Leskovac, gde je obišao i Policijsku upravu i renovirani objekat Vatrogasno-spasilačke čete, ali i Roštiljijadu.
Vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu donelo je odluku da se postupci protiv Gorana Vesića, Jelene Tanacković i Anite Dimoski u slučaju pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu obustavljaju.
Nakon jučerašnje sednice Skupštine Grada tokom koje su iznete brojne poluinformacije a sve vezano za rad javnih preduzeća u Nišu i njihovo buduće fukcionisanje, oglasio se i prvi čovek Pokreta za narod i državu u Nišu, doc. dr Milan Lazarević koji je dao bezrezervnu podršku gradonačelniku Niša Dragoslavu Pavloviću.
Dok opozicija i blokaderi svojim akcijama rade na tome da osujete rad aktuelne vlasti, predsednik Aleksandar Vučić obilazi novootvorene objekte i projekte, koji će život u Srbiji podići na viši nivo.
Vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu donelo je ranije danas odluku da se postupci protiv Gorana Vesića, Jelene Tanacković i Anite Dimoski u slučaju pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu obustavljaju.
U velikoj akciji MUP i Poreske policije na 94 lokacije u Srbiji uhapšeno je pet osoba, a protiv 52 su podnete krivične prijave zbog nelegalne trgovine akciznim proizvodima.
U selu Bekova dogodio se težak porodični incident u kojem je, prema nezvaničnim informacijama, otac M.P. (68) fizički napao sina M.P. (21), nanevši mu teške povrede glave, opasne po život.
Policija u Obrenovcu u utorak je uhapsila L. D.(20), P. B. (20), L. O. (18) i braću M. A. (19) i K. A. (21) zbog prebijanja četiri maloletnika ispred noćnog kluba.
Šef beloruske kontraobaveštajne agencije odbacio je tvrdnje Volodimira Zelenskog da Kijev zna lokaciju ruskih raketa "orešnik" raspoređenih u Belorusiji.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da je uočena veza između snimaka teritorije Ukrajine koje prave kineski sateliti i ruskih napada na objekte energetske infrastrukture.
Film "Bitka na Neretvi" koji je premijerno prikazan 1969. godine koštao je između sedam i 12 miliona tadašnjih dolara. To je najskuplji film ikada snimljen na prostorima bivše Jugoslavije.
Kao da je izašla iz ruske bajke, manekenka Gia Skova provezla se Njujorkom u kočiji, pretvarajući gradske ulice u modnu pozornicu praznične elegancije.
Ako želite glamuroznu pozadinu koja na fotografijama izgleda kao profesionalni studio, postoji jedan jednostavan trik, za koji vam je potrebna ukrasna folija i malo vremena.
Influenser Jovan Radulović, poznatiji kao Jodžir, stigao je u Dominikansku Republiku gde će u narednom periodu učestvavati na najspektakularnijem sportskom rijalitiju Exatlonu. Međutim, priznao je da se šokirao onim što ga je sačekalo u ovoj karipskoj državi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar