• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

05.01.2026

18:00

Početak godine za pamćenje: Beogradski Zoo vrt dobio novu bebu (VIDEO)

Informer

Srbija

Početak godine za pamćenje: Beogradski Zoo vrt dobio novu bebu (VIDEO)

Beogradski zoološki vrt ušao je u 2026. godinu s lepim vestima - izlegao se pelikan, prva beba rođena u ovom vrtu ove godine.

Ovaj događaj obradovao je i zaposlene i posetioce, a ujedno predstavlja važan trenutak za očuvanje ove vrste.

Dolazak mladunca nije iznenađenje za stručnjake, budući da je iz Beo zoo vrta još tokom prethodne godine najavljeno da se očekuje prinova među pelikanima. Nakon pažljivog praćenja gnezda i roditeljskog para, očekivanja su se i ostvarila početkom nove godine.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beo Zoo Vrt (@beozoovrt)

 

Po svemu sudeći, pelikan je postao simbol lepog početka 2026. godine u Beo zoo vrtu.

 

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Hronika

Pale rekordne kazne za članove "Balkanskog kartela": Vođa pobegao iz zatvora u Brazilu pa švercovao dve tone kokaina preko Atlantika
Hronika

Pale rekordne kazne za članove "Balkanskog kartela": Vođa pobegao iz zatvora u Brazilu pa švercovao dve tone kokaina preko Atlantika

Pred Posebnim odeljenjem za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu danas je doneta i javno objavljena presuda u velikom predmetu protiv pripadnika ozloglašenog Balkanskog kartela. Optuženi Slobodan Kostovski, Nikola Stojadinović, Nebojša Subin i Bojan Kopitović oglašeni su krivim za ilegalnu trgovinu više od dve tone kokaina koji je zaplenjen 24. avgusta 2024. godine na Atlantskom okeanu.

16.07.2026

15:30

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set