(VIDEO) GRADSKO VEĆE GRADA BEOGRADA DONELO ODLUKU, budžet smanjen za 20,3 milijarde dinara
Podeli vest
Gradsko veće grada Beograda je donelo odluku o rebalansu ovogodišnjeg budžeta koji je smanjen i umesto planiranih 143,1 milijarde dinara, sada iznosi 122,8 milijardi dinara, izjavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
On je pojasnio da je takva odluka doneta zbog proglašenog vanrednog stanja, a u skladu sa preporukama Vlade Srbije i Ministarstva finansija i procenama o smanjenoj privrednoj aktivnosti u ovom periodu.
BEOGRAD, 13. aprila (Tanjug) - Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić demantovao je danas izjavu funkcionera SzS Nikole Jovanovića da je grad smanjio rashode za zdravstvo za 160 miliona dinara, navodeći da od 5. marta ni Beograd ni druge lokalne samouprave nemaju nadležnost nad zdravstvenim ustanovama i da sada nema potrebe da izdvajaju novac jer to čini država.
13.04.2020
11:10
Vesić je podsetio da je gradski budžet za ovu godinu utvrđen na 143,1 milijarde dinara i da je kao takav bio najveći u istoriji Beograda, te dodao da je sada, rebalansom, smanjen za 20,3 milijarde dinara i iznosi 122,8 milijardi dinara.
"Beograd je odgovoran domaćin. Veoma se odgovorno odnosimo prema našim finansijskim sredstvima”, rekao je Vesić i dodao da je jasno da će zbog epidemije korona virusa biti smanjene privredne aktivnosti.
Naveo je da će deo paketa koji je Vlada Srbije ponudila privrednicima pasti i na teret Grada Beograda.
"Porez na zarade koje će privrednici moći da plaćaju naredne dve godine pripada većim delom lokalnim samoupravama . U slučaju grada Beograda, to je 66 odsto, što znači da ćemo imati manje prilive", rekao je Vesić.
Foto: Tanjug
Zato je, kaže, doneta odluka da se smanje i prihodi i rashodi za 20,3 milijarde dinara.
Vesić je poručio da sva socijalna davanja Grada ostaju na istom nivou i biće uredno isplaćivana.
Takođe, plate će ostati na istom nivou i biće uredno isplaćivane svim zaposlenima, kako u Upravi grada Beograda, tako i u javnim gradskim preduzećima, dodao je Vesić.
Kada je reč o infrastrukturi, odluka je da većina projekata ostane.
"U Beogradu je u toku veliki broj projekata među kojima su radovi u Bulevaru patrijarha Pavla, na Savskom trgu, Savskom keju, na Domu zdravlja u Borči, Osnovnoj školi u Leštanima…svi ti projekti ostaju i biće završeni“, rekao je Vesić.
Pored toga, dodao je, narednih nedelja biće pokrenuti i neki novi projekti, poput izgradnje pristupnih saobraćajnica oko nove autobuske stanice, nastavak rekonstrukcije ulice Džordža Vašingtona između Drinčićeve i Francuske ulice, izgradnja urbanog džepa na uglu Džordža Vašingtona, Palmotićeve i Hiladarske ulice.
Vesić je rekao da se Grad ponaša odgovorno i da su na vreme donete ovakve odluke, te dodao da će se pratiti situacija sa prihodima i rashodima grada.
Foto: Tanjug
Rekao je da će tek će za nekoliko meseci moći da se proceni koliki će biti pad prihoda i dodao da će se na osnovu toga tokom jeseni reagovati, odnosno usvajati novi rebelansi.
"Možda će prihodi biti veći i u tom slučaju ćemo ulagati novac u neke nove projeke, a ukoliko budu manji spremni smo i na takav scenario”, rekao je Vesić.
Za razliku od nekih drugih gradova u regionu, koji su najavili i smanjenje plata i socijalnih davanja, Beograd ima novca i svr obaveze će uredno ispunjavati, zaključio je Vesić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
BEOGRAD, 13. aprila (Tanjug) - Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić demantovao je danas izjavu funkcionera SzS Nikole Jovanovića da je grad smanjio rashode za zdravstvo za 160 miliona dinara, navodeći da od 5. marta ni Beograd ni druge lokalne samouprave nemaju nadležnost nad zdravstvenim ustanovama i da sada nema potrebe da izdvajaju novac jer to čini država.
Pomoćnik direktora Klinike za pulmologiju UKCS Spasoje Popević otkrio je najnovije informacije o zdravstvenom stanju ministra unutrašnjih poslova i lidera SPS Ivice Dačića.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), izneo je jezivu prognozu kada su u pitanju međunarodni odnosi, raskrinkavši pritom ulogu Sjedinjenih Američkih Država u svemu tome.
Strava i užas u Inđiji - blokaderi iz grupe "Građanin" na brutalan način su na proslavi ove organizacije pretukli jednog od svojih, a potom zabranili da bude pozvana Hitna pomoć.
Dragan Gagi Jovanović, nekada jedan od boljih glumaca, a sada samo blokader koji se pojavljuje na različitim okupljanjima zgubidana kako bi glumio klovna, pošteno se izblamirao u Boru.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić završio je dvodnevnu posetu Kazahstanu, a na aerodromu u Astani ispratio ga je predsednik Vlade Republike Kazahstan Olžas Bektenov.
Licemerju blokadera i njihovih saradnika u okviru državnih institucija definitivno nema kraja, a najnoviji primer dvostrukih aršina to samo dodatno potvrđuje.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Pripadnici policije u saradnji sa Upravom kriminalne policije uhapsili su R.S.(28) po nalogu Višeg Javnog tužilaštva zbog sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo.
Đorđe Ždrale (50), višestruko osuđivani Sarajlija, kao i njegov prijatelj Zoran Šljivić, optuženi su za nanošenje povreda dvojici mladića, koje su brutalno pretukli 2024. u Istočnom Sarajevu.
Toni R. (56), vatrogasac u penziji, jutros je u krvavom piru presudio svojoj supruzi a zatim i sebi, a sve je počelo time što je prvo napao svoju majku Grozdanu R. (79).
Pripadnici policije su, nakon više sati opsade zgrade grade u Ulici Vuka Karadžića u Podgorici, u kojoj su prostorije filijale Prve banke i stan biznismena Aca Đukanovića brata Mila Đukanovića, napustili lokaciju.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da nije zadovoljan ponašanjem Irana, ali da se tokom dana očekuju novi razgovori o nuklearnom programu Teherana.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da ruske obaveštajne službe raspolažu informacijama o mogućim planovima Kijeva za sabotažu gasovoda "Plavi tok" i "Turski tok".
Rusija će pažljivo pratiti eventualnu realizaciju planova o prenosu nuklearnog oružja Ukrajini, kao i moguću ulogu Velike Britanije u tome, izjavio je ambasador Rusije u Londonu Andrej Kelin za televiziju "Rusija 1".
Zvanični carski arhivi priznaju samo dvoje dece Katarine Velike i Petra III, Pavla i Anu. Međutim, život slavne ruske carice obeležili su i skandali oko njene vanbračne dece.
Holivudska diva Elizabet Tejlor ostala je upamćena, ne samo po filmovima i burnim ljubavima, već i po čuvenom dijamantu od 69 karata koji je nosila kao simbol glamura i strasti.
Niv Kembel otkriva koje su poznate uloge odbila tokom karijere, uključujući Laru Kroft i "Perl Harbor" i priznaje da su te odluke bile teške, ali nužne.
Grad svetlosti navikao je na umetničke ispade, ali čak je i Pariz ovog puta ostao bez teksta. Influenserka Koko Kendal objavila video koji je brzinom munje obišao internet i izazvao pravu buru reakcija.
Bore oko usana, poznate kao perioralne bore, često su među prvim znacima starenja kože i lako uočljive. One nastaju prirodno kao posledica mimike i protoka vremena, ali s vremenom postaju izraženije, menjajući celokupan izgled lica.
Šest nedelja star zlatni retriver Bernardo postao je internet senzacija zbog svog neobičnog krzna. U videu objavljenom na Instagramu ponosno pokazuje svoje retke zlatno-crne šare.
Bivša rijaliti učesnica Slađa Lazić Poršelina progovorila je o Maji Marinković i Jovani Cvijanović, pa otkrila detalje iz njihovog odnosa koje je malo ko znao.
Pevačica Suzana Jovanović otvoreno je govorila o tome koliko joj nedostaje pokojni suprug Saša Popović i kako se nosi sa ogromnim bolom nakon njegove smrti.
Voditeljka Suzana Mančić otkrila je istinu o luksuznom automobilu marke "Porše" koji je svojevremeno kupio od nje Aleksandar Knežević Knele, žestoki momak devedesetih godina.
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović otkrio je da je tokom boravka na "Farmi" istovremeno bio sa starletom Stanijom Dobrojević i još nekoliko devojaka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar