BRANIČEVO POBEĐUJE KORONU! Prvi put posle 5 nedelja, broj pacijenata u bolnici manji od 100!
Podeli vest
Opšta bolnica u Požarevcu već punih pet nedelja nalazi se u sistemu kovid bolnica u Srbiji koja pored pacijenata iz svoje Opštine i okruga zbrinjava i pacijente iz ostalih delova Srbije
Jučerašnji dan je bio prvi dan nakon pet nedelja kada se u ovoj zdravstvenoj ustanovi, broj zaraženih pacijenta od virusa kovid-19 spustio ispod sto. Trenutno ih je na grudnom odeljenju bolnice hospitalizovano 98 od kojih je 93 pacijenta iz Opština Braničevskog okruga od kojih je većina pozitivna na korona virus, za Informer kaže dr Danko Nikolić v.d. direktora Opšte bolnice Požarevac.
Prvo smo beležili stabilniji broj obolelih od kovida-19, a sada beležimo trend laganog pada, međutim to su još izuzetno visoke vrednosti, upozorava epidemiolog Darija Kisić-Tepavčević
31.07.2020
09:06
- Koronavirus ne štedi ni naše zaposlene. Kod sedam zdravstvenih radnika Opšte bolnice potvrđeno je prisustvo virusa kovid-19, od kojih su tri hospitalizovana a ostali se nalaze u kućnoj izolaciji i oporavku. Još petoro očekuju rezultate testiranja i takođe se nalaze u samoizolaciji. U Poslednja 24 sata imali smo još pet prijema, dok je deset pacijenata otpušteno iz bolnice na kućno lečenje. Na respiratorima se nalazi šest težih slučajeva. Opšta klinička slika stanja je mešovita, od srednje do teške, i može se reći da situacija još uvek nije zanemarljiva, jer dominiraju pacijenti sa lošijim opštim stanjem zdravlja - ističe doktor Danko Nikolić.
S obzirom na to, da je virus još prisutan iz Opšte bolnice u Požarevcu apeluju na poštovanje mera zaštite, uz obavezno nošenje maski i poštovanje distance ali i mogućnost izbegavanja većih okupljanja na mestima gde se nalazi veći broj ljudi. Misli se pre svega na kupališta , izletišta i proslave u zatvorenom prostoru, jer je to jedini način da se korona virus savlada , koji je evidentno krenuo da stagnira i čija je virulentnost poslednjih dana u slabljenju. Međutim, disciplina je preko neophodna kod građana, bez opuštanja kako bi se širenje u potpunosti suzbilo - podvlači direktor Opšte bolnice u Požarevcu dr Danko Nikolić.
Inače u takozvanoj "zelenoj zoni" lečenja nalazi 121 pacijent.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prvo smo beležili stabilniji broj obolelih od kovida-19, a sada beležimo trend laganog pada, međutim to su još izuzetno visoke vrednosti, upozorava epidemiolog Darija Kisić-Tepavčević
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Nema većeg neprijatelja islama od organizacije "Muslimanske braće", jer je ona, umesto islama, ponudila političku interpretaciju vere i to nasilnu, esktremnu, političku orjentaciju u koju je integrisala dogmatičku interpretaciju vere – vehabizam kao versko učenje i versku praksu, rekao je ekspert za bezbednost Dževad Galijašević.
Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.
Publicista i analitičar Zoran Ćirjaković uputio je oštre kritike na račun studenata koji učestvuju u blokadama, ocenjujući da je kod dela njih došlo do, kako kaže, ozbiljnog osećaja samovažnosti i uverenja da imaju apsolutni legitimitet da predstavljaju državu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas novi javni poziv studentima blokaderima i svim zainteresovanim stranama na otvoren dijalog, naglašavajući da je spreman za razgovor u svakom trenutku - ali uz jasan uslov.
U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Viši sud u Leskovcu je danas doneo i javno objavio presudu kojom je optuženi Dragiša R. iz Lebana, oglašen krivim zbog krivičnog dela ubistvo i osuđen na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina, u koju će mu se uračunati i vreme provedeno u pritvoru, počev od 15. decembra 2025. godine.
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras u Zemunu, u Ulici cara Dušana kod broja 122, kada je vozač putničkog automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u više parkiranih automobila.
Nemanji R. (29) koji je, kako se sumnja, juče u kući u Petrovčiću ubio komšiju Uglješu T. (58), a potom izvršio samoubistvo, sudi se za nasilje nad suprugom, a prema nezvaničnim informacijama prošle godine dva puta je bio u pritvoru.
Pripadnici MUP u Kraljevu uhapsili su J.D. (27) i K.S. (22) iz ovog grada zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršile krovočno delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i ometanja službenog loca u bršenju službene duznosti.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Ukrajinski televizijski kanali bliski vlastima u Kijevu objavili su da je Ukrajina „ponovo pobedila“, ovoga puta u kontekstu sukoba sa Iranom, uz tvrdnju da je ključnu ulogu u toj navodnoj pobedi odigrala ukrajinska protivvazdušna odbrana.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar