Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić izjavio je danas da veruje da će Krizni štab danas doneti odluku da radno vreme maloprodajnih i ugostiteljskih objekata i dalje bude do 20 sati
Vesić je, gostujući u jutarnjem programu TV Hepi, istakao da nema razloga da odluka bude drugačija jer su i građanke i građani Beograda kao i ugostitelji pokazali pravu disciplinu i poštovali sve mere.
On je rekao i da će se tokom ove nedelje u Privrednoj komori Srbije sastati s predstavnicima kompanija koje rade u sektoru usluga kako bi predložili novo ublažavanje mera Kriznom štabu čim počne masovna imunizacija.
- Kada počne masovna imunizacija, tražićemo od Kriznog štaba da se radno vreme produži do 22 sata. Ne znam da li će to prihvatiti drugi članovi Kriznog štaba, ali moja obaveza je da se borim za svako radno mesto u Beogradu kao što će se zalagati za svaku vakcinu za naše Beograđanke i Beograđane - rekao je Vesić.
Foto: Beoinfo
Goran Vesić
On je istakao da Beograd mora da radi i da mu trebaju turisti koji donose skoro milijardu evra godišnje, saopštio je gradski Sekretarijat za informisanje.
- To je najveći interes Beograda. Naravno da je zaštita javnog zdravlja važna ali kada počne imunizacija, država daje svoj maksimum u zaštiti stanovništva - precizirao je Vesić.
On je dodao da zna da će ga mnogi napadati zato što traži da se produži radno vreme, ali je naglasio da u Beogradu u sektoru usluga radi 40.000 ljudi.
- Ja primam platu da bih se borio za radna mesta u Beogradu. Ja sam praktičan čovek. U Beogradu oko 190.000 ljudi više radi nego 2012. godine i namera mi je da se ta radna mesta sačuvaju i otvore nova - zaključio je Vesić.
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić obišao je danas radove na Savskom trgu i spomeniku Stefanu Nemanji koji će, kako je istakao, biti završen za 17 dana i poručio da je podizanja spomenika, na koji naša zemlja čeka osam vekova, dokaz koliko se Srbija okrenula svojoj tradiciji i koliko ljubomorno čuva svoju istoriju
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić obišao je danas radove na Savskom trgu i spomeniku Stefanu Nemanji koji će, kako je istakao, biti završen za 17 dana i poručio da je podizanja spomenika, na koji naša zemlja čeka osam vekova, dokaz koliko se Srbija okrenula svojoj tradiciji i koliko ljubomorno čuva svoju istoriju
Monstruozno iživljavanje blokadera nad jednom starijom gospođom iz Mladenovca samo je još jedan dokaz ko su zgubidani u stvari, na koji način oni razmišljaju, kakvim se rečnikom služe, šta priželjkuju svima onima koji ne misle kao oni, a pogotovo građanima Srbije koji se usude da im protivreče.
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj poručio je da bi Srbi u Vladi Crne Gore morali da podnesu ostavke posle skandalozne odluke da se zabrani koncert Mirka Pajčina poznatijeg kao Baja Mali Knindža u Pljevljima.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić gostovao je na TV Informer, gde se oštro osvrnuo na aktuelna politička dešavanja u zemlji, ponašanje opozicije, situaciju na fakultetima, kao i na pritiske sa kojima se Srbija suočava.
Predsednik SNS-a i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izneo je za Kurir televiziju ozbiljne optužbe na račun rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića, tvrdeći da mu je otvoreno pretio otporom i nemirima na univerzitetu.
Gosti emisije „Utisak nedelje" na blokaderskoj TV NovaS, 17.5.2026. godine, su bili: Ljiljana Knežević, predstavljena kao „studentkinja Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu - Inicijativa "Mladi Kule"", Tara Blagojević, predstavljena kao „master studentkinja Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu", Luka Đorđević, predstavljen kao „student Pravnog fakulteta Univerziteta u Nišu" i Jovan Mišeljić, predstavljen kao „student Fakulteta medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Danas u poslepodnevnim satima preminula je Vesna Pecirep iz mesta Jehovac kod Kiseljaka, na koju je jutros pucao njen suprug Miro Pecirep, potvrdili su iz MUP-a SBK za portal Avaz.ba.
Krvavi tragovi, sona kiselina, spaljeni dokazi i nestanci bez objašnjenja postali su novi obrazac najtežih zločina u regionu. Iako tela žrtava nikada nisu pronađena, istražitelji sve češće uspevaju da rekonstruišu ubistva do detalja, oslanjajući se na forenziku, kamere i digitalne tragove.
Ukrajinske oružane snage šalju strane plaćenike bez borbenog iskustva na front, izjavio je ambasador Ministarstva spoljnih poslova Rusije Rodion Mirošnik.
Nemačke oružane snage rasporediće od kraja narednog meseca jedinicu protivvazdušne i protivraketne odbrane "Patriot" u Turskoj u okviru NATO misije, saopštilo je danas nemačko Ministarstvo odbrane, dodajući da je misija za sada planirana do kraja septembra ove godine.
Mađarski premijer Peter Mađar povezao je ispunjavanje zahteva Budimpešte u vezi sa vraćanjem prava Mađarima u Zakarpatju sa podrškom Mađarske početku pregovora o prijemu Ukrajine u Evropsku uniju.
Specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom i šef Ruskog fonda za direktna ulaganja Kiril Dmitrijev pozvao je danas EU da bude konstruktivna u podršci miru u Ukrajini.
Argentinska pevačica Šakira dobila je konačnu pravnu bitku sa poreskim vlastima u Španiji koje će morati da joj vrate više od 60 miliona evra, koliko su iznosili nametnuti porez i novčani penali, koji su prema mišljenju suda, nezakonito određeni.
Stjuardesa Barbijebak La Asafata upozorava da sedenje sa prekrštenim nogama tokom leta nije preporučljivo, jer usporava cirkulaciju krvi i povećava rizik od stvaranja krvnih ugrušaka u nogama.
Produkcija "Elite" još jednom je pokazala da ne toleriše nepoštovanje pravila u Beloj kući, pa je nakon novog incidenta usledila hitna reakcija Velikog šefa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar