OVIH 5 VAKCINA SU PONUĐENE PREKO E UPRAVE, evo po čemu se razlikuju i koliko je doza potrebno primiti
Svi koji su zainteresovani za vakcinaciju protiv korona virusa u Srbiji od juče mogu da se prijave preko portala eUprava
12.01.2021
15:27
Srbija
Tom prilikom, najavljeno je da će od ponedeljka početi akcija obaveštavanja sugrađana starijih od 65 godina na koji način mogu da se prijave za vakcinaciju, a osim toga, za one koji ne mogu da dođu do mesta gde se vrši vakcinacija biće organizovan besplatan prevoz.
Zamenik gradonačelnika Goran Vesić rekao je da grad Beograd, kao lokalna samouprava u kojoj živi najviše građana Srbije, ima obavezu da pomogne da se što više njih vakciniše.
Podsetio je da u Beogradu živi oko 350.000 građana starijih od 65 godina i istakao da Grad želi da im pomogne da što pre prime vakcinu kako bi bili zaštićeni od korona virusa.
- Mi smo, kao Grad, ponudili 17 lokacija za vakcinaciju koje smo spremni sami da opremimo, finansiramo i obezbedimo. Potrebno je samo da na te lokacije dođu lekari i medicinske sestre da vrše vakcinaciju, a o svemu ostalom će brinuti Grad - rekao je Vesić.
Najavio je da će se od ponedeljka krenuti sa akcijom obaveštavanja sugrađana kako mogu da se prijave za vakcinaciju i istakao da će Grad dati svoj maksimum da se što više građana Beograda vakciniše kako bi bili zaštićeni od korona virusa.
Foto: Beograd.rs
- Naš cilj je da se što pre izvrši vakcinacija u Beogradu. Želimo da se što pre vratimo normalnom životu i što pre živimo bez restrikcija. To je najveći i najvažniji interes Beograda i zato smo kao lokalna samouprava spremni da uložimo i finansijska sredstva i ljudske resurse i sve što je potrebno kako bi pomogli ljudima da prime vakcinu - rekao je Vesić.
Naveo je da je na svakom građaninu izbor da li će vakcinu primiti ili ne, kao i koju vakcinu želi da primi.
- Na nama je da im pomognemo da se obaveste o tome i da se što pre vakcinišu jer na taj način čuvamo javno zdravlje - dodao je Vesić.
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić saopštio je danas da se preko portala e-uprave prijavio da primi vakcinu protiv kovid-19.
- Prijavio sam se za opciju da primim bilo koju vakcinu koji naša Agencija za lekove registruje u Republici Srbiji. Sada čekam da moja država odredi kada ću da primim vakcinu. Kao i svi drugi građani koji su se prijavili - napisao je Vesić na svom Fejsbuk profilu.
Predsednik Skupštine grada Nikola Nikodijević rekao je da će Grad uzeti aktivno učešće u pomoći republičkom štabu i Minisatrstvu zdravlja oko imunizacije svih zainteresovanih osoba starijih od 65 godina na teritoriji prestonice.
- Moramo obezbediti sve tehničke mogućnosti svim građanima koji žele da se prijave za vakcinaciju da to i učine u realnom roku. Ne sme ostati nijedan jedini Beograđanin koji je želeo da se vakciniše, a nije samo zato što nije imao informaciju gde treba da se prijavi ili nije bio u mogućnost da to učini na način kako je predviđeno - rekao je Nikodijević.
Pojasnio je da će preko opština i Sekretarijata za socijalnu zaštitu biti pokrenuti kol-centri koji će komunicirati sa svim građanima starijim od 65 godina.
- Uradićemo i posebne brošure kako bismo im objasnili kako mogu da se prijave za imunizaciju, a onima koji žive sami ili se teško kreću ponudićemo i besplatan prevoz do punktova namenjenih za vakcinaciju - rekao je Nikodijević.
Dodao je da će svim domovima zdravlja i zdravstvenim radnicima koji budu radili na imunizaciji u Beogradu biti omogućena tehnička podrška kako bi se bavili samo svojim poslom, dok će se administrativnim delom baviti Grad i gradske opštine da bi se ubrzao proces imunizacije na teritoriji prestonice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pompezno najavljeni blokaderski "Beogradski marš" doživeo je totalni debakl.
14.03.2026
22:48
Snimak hapšenja nasilnika M.G (44), koji je brutalno napao aktiviste Srpske napredne stranke na Mirijevu, objavljen je na društvenim mrežama.
14.03.2026
23:07
Tajno novinarsko odeljenje Informera ponovo je ušlo u trag Zoranu Živkoviću poznatijem kao Zoki Bunda.
14.03.2026
21:33
Nasilniku M.G (44), koji je zverski napao aktiviste Srpske napredne stranke na Mirijevu, određeno je zadržavanja do 48 sati, saznaje Informer.
14.03.2026
20:55
Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke i predsednik Pokreta Sigurna Srpska, ponovo je danas zadržan na Graničnom prelazu Gradina između BiH i Hrvatske, na ulazu u Hrvatsku.
14.03.2026
20:18
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
14.03.2026
14:19
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
14.03.2026
10:26
Obavezno pogledajte novu epizodu emisije "Na merama" u subotu 14. marta od 20h jer otkrivamo velike tajne.
14.03.2026
09:18
Jak vetar koji duva u Beogradu otkačio je jedan splav na Dunavu kod 25. maja, i počeo nekontrolisano da se kreće niz vodu zbog čega su evakuisani ljudi iz susednog objekta.
14.03.2026
23:40
Poznati splav na Savskom nasipu u potpunosti je izgoreo u požaru koji je izbio večeras oko 21 sat u ulici Dr Ivana Ribara, na Novom Beogradu.
14.03.2026
23:57
Teška saobraćajna nezgoda, u kojoj su učestvovala najmanje dva vozila, dogodila se večeras oko 23.15 časova na auto-putu u smeru ka Novom Beogradu, malo posle Beoradske arene.
14.03.2026
23:36
Veliki požar izbio je večeras oko 21 na Savskom nasipu u Bloku 45 u ulici Dr Ivana Ribara.
14.03.2026
22:01
Porodice i prijatelji dvoje tinejdžera, Mihaila S. (18) i Nede P. (19), koji su 12. marta poginuli u stravičnoj saobraćajnoj nesreći kod Busija i dalje su van sebe i ne mogu da se pomire sa velikom tragedijom koja ih je zadesila, a koja je potresla čitav kraj.
14.03.2026
19:14
Bart de Vever, premijer Belgije, uputio je dramatičan poziv Evropskoj uniji da pod hitno započne direktne pregovore sa Rusijom, uz priznanje da Evropa više nema čime da preti Vladimiru Putinu.
14.03.2026
23:10
Sjedinjene Američke Države potpuno su izgubile kontrolu nad vojnom operacijom protiv Irana, dramatična je ocena izneta u samom vrhu američkog Senata.
14.03.2026
22:40
Izraelski premijer Benjamin Netanijahu uputio je zvaničan zahtev Ukrajini za održavanje hitnih pregovora povodom presretanja iranskih bespilotnih letelica.
14.03.2026
22:10
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da u odnosima sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom vidi određenu dinamiku „oca i sina“, govoreći o njihovoj komunikaciji u intervjuu za francuski radio Frans enter.
14.03.2026
21:40
Glumci Đorđe Kadijević i Teodora Dragićević igraju glavne uloge u seriji "Izvor", a sada su otkrili sve detalje sa snimanja ove hit komedije.
14.03.2026
20:05
Treća epizoda serije "Izvor" emitovaće se večeras od 20.00 sati na Prvom programu RTS.
14.03.2026
08:03
Pevač Riki Martin zahvalio se na rasprodatom koncertu u Beogradu i poručio da jedva čeka da dođe u Srbiju.
14.03.2026
02:03
Večeras je na Informer TV od 21.00 sat emitovana 10. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
13.03.2026
22:00
Gledaoci širom Srbije prikovani su za ekrane uz hit seriju "Katarina Velika" na Informer TV, prateći neverovatan životni put najmoćnije žene u istoriji Rusije.
13.03.2026
21:30
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
14.03.2026
21:40
Amerikanka Bej Stoun je izazvala pravu buru na društvenim mrežama kada je pokazala svoj novi osmeh, za koji je platila skoro 20.000 dolara.
14.03.2026
21:00
Melanija Tramp je oduševila sve prisutne u Beloj kući najnovijim modnim stajlingom.
14.03.2026
20:20
Ukoliko polako gubite kreativnost tokom Vaskršnjeg posta i treba vam ukusan i zasitan obrok pripremljen bez ulja, obavezno probajte ove posne ćufte.
14.03.2026
19:40
Gabi Svjerževski ima naviku da grize nokte još od svoje osme godine, a ove godine joj se desila neverovatna komplikacija, koja je umalo koštala života.
14.03.2026
18:20
Na večerašnjem koncertu pevača Jakova Jozinovića u novosadskom Spensu došlo je do kratkog haosa kada je jednoj devojčici pozlilo.
14.03.2026
23:18
Supruga pevača Tonija Cetinskog Dubravka Cetinski oglasila se nakon što je otkazan njegov koncert u novosadskoj dvorani Spens, preuzimajući odgovornost za odluku koja je izazvala burne reakcije u javnosti.
14.03.2026
23:09
Pevačica Nives Celzijus otkrila je da se njen bivši suprug, fudbaler Dino Drpić, uselio u zgradu pored njene zajedno sa novom devojkom Ines.
14.03.2026
22:24
Pevač Toni Cetinski oglasio se povodom koncerta kolege Jakova Jozinovića u Spensu i još jednom pokazao koliko je kontradiktoran.
14.03.2026
21:54
Pevačica Milena Ćeranić otkrila je da je, i 15 godina nakon odlaska iz Granda, u lošim odnosima sa Žikom Jakšićem, te da nemaju nikakav kontakt.
14.03.2026
21:29
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar