BRNABIĆ: Tokom kovid krize Srbija se pokazala kao jedna od najozbiljnijih zemalja!
Premijerka Ana Brnabić ocenila je danas da se Srbija tokom virusa korona pozicionirala kao jedna od najozbiljnijih zemalja na svetu
21.01.2021
11:51
Srbija
Na sastanku su se razmenila mišljenja i o trenutnoj situaciji u vezi sa virusom korona i o tome šta lokalne samouprave mogu da urade po pitanju organizovanja vakcinacije, odnosno omogućavanju starijim sugrađanima da dođu do punktova za vakcinaciju, kao i pomoći oko prijavljivanja starijih sugrađana.
– Razgovarali smo i o intenziviranju saradnje Grada, gradonačelnika i predsednika opština. Složili smo se da su najvažniji pravci ravnomeran razvoj svih opština, te da svaka opština treba da dobije ono što je građanima neophodno. Ovakvi sastanci su važni kako bismo svi zajedno stekli sliku o važnosti različitih projekata u svim delovima grada – istakao je gradonačelnik Radojičić.
Prema njegovim rečima, vrlo značajno pitanje za Grad Beograd i sve opštine jeste pitanje životne sredine i kako realizovati saradnju u toj oblasti.
– Nacrt plana za unapređenje kvaliteta vazduha je na javnoj raspravi, a predsednici opština takođe treba da daju svoje mišljenje u delu gde procene da to može bolje da se uradi – naveo je gradonačelnik.
Foto: Beograd.rs
Kako je naveo, bilo je reči i o problemima koje je svima napravio kovid-19, kao i načinima ublažavanja tih posledica zajedničkim aktivnostima, racionalnim pristupom i radom u cilju nastavljanja projekata značajnih za Beograd.
– Predsednicima opština sam rekao da želim što češće da obilazim opštine, a ideja je da posetim barem jednu sedmično, te da razgovaramo o ključnim izazovima s kojima se susreću, a da mi učinimo sve kako bismo im pomogli. Moramo da razgovaramo i o trenutno aktuelnim infrastrukturnim projektima koje opštine sprovode i koje tek planiraju da realizuju, ali i da vidimo kako to može da se brže i bolje ostvari. Beograd je trenutno najznačajnija lokacija za mnoge investitore, to je već prihvaćeno i ne može se zaustaviti. Tu je velika zasluga predsednika i Vlade, kao i lokalnih samouprava. Upravo lokalne samouprave treba da nam ukažu na primere dobre prakse i na one projekte koje su stanovnici opština osetili da će poboljšati njihov kvalitet života da bismo to iskustvo mogli da prenesemo na druge opštine – istakao je Radojičić.
Složili smo se, dodao je, da je važan usklađen rad opština, Grada i Republike, i da to postoji, ali da uvek ima prostora da se unapredi, a ovo je jedan od načina da i u tom segmentu napravimo još jedan iskorak, a sve u interesu boljeg kvaliteta života građana.
– Ovakvi sastanci postavljaju platformu za unapređenje rešavanja problema i svima stvaraju širu sliku šta i kako se radi – zaključio je gradonačelnik.
Foto: Beograd.rs
Predsednik opštine Surčin Stevan Šuša naglasio je dobru saradnju sa Gradom.
– Surčin je primer dobre politike Grada koja za osnov ima ravnomeran razvoj svih delova Beograda. U našoj opštini prioritet su vodovod i kanalizacija. Na sreću, mali deo opštine nema vodu, a za kanalizaciju još mnogo toga treba da se uradi iako je već urađeno 44 kilometra mreže i stvoreni su uslovi za priključenje četiri hiljade objekata – rekao je Šuša.
On se osvrnuo na imunizaciju, naglašavajući važnost što je novi dom zdravlja neposredno pre epidemije kompletno opremljen. Kovid ambulanta radi efikasno, kol centri takođe, dodao je Šuša, i precizirao da je juče vakcinisano oko sto žitelja ove opštine. Šuša je na kraju pozvao sugrađane da se prijave i da se što pre vakcinišu.
Predsednik opštine Novi Beograd Aleksandar Šapić istakao je da je tema sastanka bila saradnja Grada Beograda i gradskih opština.
– Gradonačelnik je izneo predlog plana po kojem bi svake nedelje posećivao jednu opštinu i razgovarao o aktuelnim problemima, temama i projektima. Ovakva praksa je novost, a Opština Novi Beograd je uvek za saradnju, ne samo sa Gradom Beogradom već i sa drugim opštinama i institucijama, a sve u cilju poboljšanja kvaliteta života Novobeograđana – rekao je Šapić.
Foto: Beograd.rs
On je rekao da na Novom Beogradu od pre nekoliko dana funkcioniše kol centar čiji je zadatak što bolja organizacija imunizacije na beogradskoj opštini koja ima najviše stanovnika.
– Građani se preko kol centra prijavljuju za vakcinaciju, ali takođe mogu da dobiju i sve potrebne informacije o procesu imunizacije – potvrdio je Šapić.
Predsednik opštine Zemun Gavrilo Kovačević istakao je da je razgovarao sa gradonačelnikom o unapređenju saradnje gradskih opština i Grada Beograda, kao i da Opština Zemun ima solidan broj projekata koji su u različitoj fazi realizacije. Pomenuo je i problem sa infrastrukturom kanalizacije, ali i da je u toku izrada plana regulacije za fabriku za prečišćavanje vode u Batajnici.
– Primetili smo određene zastoje i probleme u administraciji, ali očekujemo da će se Grad uključiti i ubrzati proceduru – rekao je Kovačević.
Naveo je da je saradnja sa Gradom odlična i da očekuje da će biti još bolja. Opština Zemun je na zahtev građana inicirala još 20 projekata.
– Uz saglasnost gradonačelnika, krajem prošle godine izmenili smo odluku da možemo da intervenišemo u pojedinim delovima Zemuna koje „Gradska čistoća” ne pokriva – dodao je Kovačević.
Takođe, predsednik opštine Zemun pozvao je građane da se prijave za vakcinaciju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na Instagramu novim video-snimkom i porukom zbog koje su mreže bukvalno u nekoliko minuta počele da "gore".
01.07.2026
21:29
Jedan komentar koji je danas osvanuo na društvenoj mreži Iks izazvao je pravu buru u domaćoj javnosti.
01.07.2026
19:08
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da je rejting Srpske napredne stranke u porastu i da će se prava podrška građana videti na izborima, uz ocenu da pojedini mediji potcenjuju birače i njihove odluke.
01.07.2026
18:30
Opštinski odbor Demokratske stranke u Gornjem Milanovcu saopštio je juče da je doneo odluku o kolektivnoj ostavci članova Odbora i tela koje je formirao za predstojeće izbore, a danas je Informer otkrio ko je za to kriv!
01.07.2026
17:45
Branko Miljuš, potrčko tajkuna Dragana Đilasa, napao je državnog sekretara Perka Matovića, ali je ubrzo dobio brutalan odgovor.
01.07.2026
20:30
Bratislav Dikić, bivši komadant Žandarmerije gostujući u Info jutru govorio je o policijskom i vojnom pozivu i zakletvi koju je dao Republici Srbiji.
01.07.2026
11:35
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sutra od 07:40 biće telefonski gost emisije Prve info.
30.06.2026
13:35
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
27.06.2026
16:31
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
25.06.2026
09:55
Ruski državljanin Nikita Karandašev uhapšen je zbog sumnje da je pomagao ubicama Darka Veskovića Prike.
01.07.2026
17:24
Crnogorska policija, u saradnji sa Interpolom i FAST timom za ciljano traganje, uspešno je realizovala ekstradiciju Vuka Lakićevića (28), visokorangiranog pripadnika "škaljarskog klana". Primopredaja je izvršena na graničnom prelazu Debeli Brijeg, nakon što je Lakićević lociran i uhapšen u Hrvatskoj krajem aprila ove godine po poternici Višeg suda u Podgorici.
01.07.2026
21:33
Pred Osnovnim sudom u Aleksincu 21. jula počeće suđenje Beograđaninu N.P. (33) optuženom da je 27. aprila prošle godine izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Nevena Zdravković (20).
01.07.2026
19:46
Više javno tužilaštvo u Somboru podiglo je optužnicu protiv Z. K. (28) iz okoline Sombora i M. D. (43) iz Odžaka zbog sumnje da su izvršili teško ubistvo Aleksandra Stankovića (55) iz Odžaka.
01.07.2026
18:34
Sarajevska policija uspešno je identifikovala i uhapsila muškarca koji je danas popodne u Hadžićima upucao muškarca.
01.07.2026
19:59
01.07.2026
17:33 >> 20:03
Na severoistoku Turske, u crnomorskoj provinciji Trabzon, srušio se i eksplodirao još jedan ukrajinski dron, prenose lokalni i regionalni mediji.
01.07.2026
20:11
Predsednik SAD Donald Tramp očekuje da sve članice NATO-a na samitu u Ankari budu spremne da krenu ka izdvajanju pet odsto BDP-a za odbranu, izjavio je američki ambasador pri NATO-u Metju Vitaker.
01.07.2026
19:40
Kazahstan se sprema da Rusiji u julu i avgustu isporuči oko 50.000 tona benzina A-92 i A-95 kao humanitarnu pomoć, ali dogovor još nije potpuno zatvoren zbog straha od sankcija i posledica po domaće tržište goriva, prenose mediji pozivajući se na izvore iz naftne industrije.
01.07.2026
19:10
Savezno državno tužilaštvo Nemačke podiglo je prvu zvaničnu optužnicu u slučaju sabotaže gasovoda "Severni tok 1" i "Severni tok 2", prenose vodeći nemački mediji.
01.07.2026
18:44
Glumica Šeron Stoun je u filmu "Niske strasti" pokazala polni organ, a sve je snimljeno bez njenog znanja.
01.07.2026
15:30
Evropska radiodifuzna unija saopštila je da je CBS/Radio Kanada nacionalni javni emiter Kanade njen novi član i da će ta zemlja učestvovati na Evroviziji 2027. u Bugarskoj.
01.07.2026
14:52
Pevačica Tejlor Svift i njen verenik Trevis Kelsi grade ogroman dvorac unutar arene "Medison Skver Garden" u Njujorku za svoje venčanje koje je zakazano za 3. jul.
01.07.2026
14:06
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
01.07.2026
13:20
Producent Nikola Burovac izrazio je veliku zahvalnost predsedniku Aleksandru Vučiću, istakavši da zahvaljujući njegovoj višegodišnjoj podršci domaćoj filmskoj i televizijskoj produkciji danas svedočimo zlatnom dobu i velikom uspehu domaće kinematografije.
01.07.2026
12:24
Instagram uskoro uvodi nove opcije koje će korisnicima omogućiti znatno veću kontrolu nad sadržajem koji im se prikazuje.
01.07.2026
21:40
Tokom letnjih vrućina grudnjak mnogo brže upija znoj i nečistoće, pa stručnjaci upozoravaju da ga ne bi trebalo nositi predugo bez pranja. Evo koliko često bi trebalo da ga perete.
01.07.2026
21:00
Ako želite da vaša spavaća soba konačno prodiše i dobije onaj prepoznatljivi, sofisticirani izgled koji viđamo u luksuznim hotelima i na stranim sajtovima za dizajn, sve se vrti oko izuzetno pristupačnih trikova koji menjaju celokupan doživljaj prostora.
01.07.2026
20:20
Tenerife, najveće od Kanarskih ostrva, nosi titulu "ostrva večnog proleća" s apsolutnim pravom.
01.07.2026
19:40
Ako vam je već pomalo dosta standardnih pohovanih šnicli koje uvek prate isti koraci ili vam je ponestalo inspiracije za teške sosove, vreme je da probate savršene šnicle u korama.
01.07.2026
18:20
Ekipa Informera uhvatila je pevačicu Sandru Valterović, poznatiju kao Seksi Sandra, u Crnoj Gori u kupaćem, dok hladila u vodi, ali i izazovno nameštala kao da je sama na plaži!
01.07.2026
14:54
Veljko Ražnatović sa porodicom odmara u luksuznoj vili na Kipru, a paparaco Informera uhvatio ih je tokom kupanja na gradskoj plaži.
01.07.2026
11:41
Jedna pekara pohvalila se da među mušterijama imaju i pevača Radišu Trajkovića Đanija, a snimak sa nadzornih kamera privukao je pažnju javnosti.
01.07.2026
21:33
Voditeljka "Elite" Ivana Šopić pokazala je kako se baškari na bazenu, a njena objava u bikiniju usijala je mreže.
01.07.2026
19:54
Ceca Kitić otvoreno je govorila o najtežim trenucima kroz koje je prošla, od ranog odlaska iz porodičnog doma, preko smrti majke i finansijske borbe zbog kredita, pa sve do razočaranja u ljude i bivše partnere.
01.07.2026
19:37
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.