Savica Popov (27), medicinski tehničar iz Novog Miloševa koji je 2019. godine široj javnosti postao poznat kada je u avionu spasao život jednoj Amerikanki, konačno je dobio stalan posao na Prijemnom odeljenju kikindske Opšte bolnice
Da se herojstvo, predan i naporan rad isplati u životu, Savica je video tek u kovid krizi, jer je posle 3,5 godine vrednog zalaganja, u junu 2020. konačno dobio ugovor na neodređeno vreme u kikindskoj bolnici.
Stalan posao ovom medicinskom tehničaru nije usledio nakon njegovog herojskog podviga u avionu, ali je veštinom, znanjem i danonoćnim dežuranjem za vreme korone, i te kako pokazao da je zaslužio mesto u timu Prijemnog odeljenja.
Foto: V.N.
- Da nije bilo kovida i celokupne pošasti koja je zadesila ceo svet, ne znam kada bih dobio ugovor na neodređeno vreme. To je bila moja sreća u nesreći - iskren je ovaj mladić - Radimo i dežuramo ceo dan i noć, bukvalno 24 časa i transportujemo teže kovid pacijente iz kikindske bolnice za KC Vojvodine-kaže Savica.
Kako navodi, o dobijanju ugovora koji je dugo očekivao više nije ni razmišljao, jer su svakodnevne radne obaveze u vreme epidemije potpuno obuzele njegov život. A onda su usred borbi za život pacijenata, stigle i lepe vesti .
- Naravno, bio sam srećan, jer je to nešto što sam sve vreme priželjkivao. Od 10. januara 2017. godine do juna 2020. radio sam kao medicinski tehničar pod ugovorom na određeno vreme-kaže on.
Foto: V.N.
Ovaj smeli mladić je krajem marta 2019. upotrebio svoje znanje iz medicine i spasao život Amerikanki na letu iz Rima do Atlante, gde je presedao na putu za Memfis. Nakon 10 sati vožnje prekookeanskog leta kapetan je upitao da li je među putnicima osoba medicinske struke, jer je jednoj putnici loše.
- Bez razmišljanja sam se javio. Odveli su me na kraj aviona. Tamo sam zatekao ženu u ležećem
položaju koja je bila pri svesti i ubrzano disala. Pitao sam njenu ćerku sa kojom je putovala šta se desilo, da li je uzimala neku terapiju, da li boluje od nečega, ali je odgovor bio negativan.
Foto: V.N.
Omiljen
Jednostavno, ženi od 48 godina je pozlilo. Imao sam veliku tremu, uplašio sam se pošto je bilo sve na meni i ničiju pomoć nisam imao-pričao je tada Savica o događaju koji ga je zatekao na putu ka bolesnoj drugarici, koja je, nažalost, preminula novembra prošle godine od tumora poprečno- prugastih mišića.
- Nakon nekoliko minuta žena je prestala da diše, nije bilo pulsa i krenuo sam sa renimacijom. Sve se dešavalo 45 minuta pred sletanje. Bila je to neizvesnost u kojoj dajete sve od sebe, strahujete za nečiji život i želite najbolji završetak-priseća se naš sagovornik svakog sekunda koji ga je profesionalno stavio na test.
Foto: V.N.
Iako je dobio zahvalnicu i nagradu aviokompanije u vidu vaučera od 150 dolara, Savici niko nije mogao da otkrije identitet žene kojoj je spasao život. Sindikat Opšte bolnice u Kikindi nagradio je iste godine svog radnika i njegovu majku letovanjem u Čanju.
- Posebno mi je bilo drago, jer je majci to bio prvi put da putuje na more-rekao je ovaj skroman i
vredan mladić.
Heroj koji podjednako dobro radi i na zemlji i hiljadama kilometara iznad, danas zajedno sa svojim kolegama spasava živote mnogih.
Pokretanje proizvodnje soka od trnjine, svojevrsne divlje šljive, prvi u Srbiji su započeli supružnici Smiljana Mraković i Zoran Gocić iz Kikinde za čiji kvalitet su nagrađeni zlatnom medaljom na Novosadskom sajmu poljoprivrede
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pokretanje proizvodnje soka od trnjine, svojevrsne divlje šljive, prvi u Srbiji su započeli supružnici Smiljana Mraković i Zoran Gocić iz Kikinde za čiji kvalitet su nagrađeni zlatnom medaljom na Novosadskom sajmu poljoprivrede
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Uoči velikog narodnog skupa "Srbija, jedna porodica", koji će danas biti održan ispred Narodne skupštine u Beogradu, roboti su tokom generalne probe izašli na binu i zaigrali moravac, najavljujući spektakl koji očekuje posetioce.
Blokaderski profesor Milo Lompar izazvao je pažnju izjavom o velikoj srpskoj zastavi koja će biti predstavljena na skupu "Srbija, jedna porodica", ocenivši da ona predstavlja "karikaturu", a ne autentičan izraz patriotizma.
Uoči "velikog" Vidovdanskog skupa koji je najavljen za 28. jun 2026. godine u Kraljev, u javnost su procurile tvrdnje o nesuglasicama između pojedinih blokaderskih struktura koje učestvuju u organizaciji događaja.
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) oglasilo se povodom jučerašnjeg skupa podrške predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u selu Oplanić nedaleko od Kraljeva.
Iznoseći svoju odbranu pred Višim tužilaštvom u Beogradu, Danka Vuković, supruga Saše Vukovića Bosketakoji se sumnjiči da je 12. maja u restoranu "27" na Senjaku ubio Nešovića, ispričala je da je izričito bila protiv druženja njenog muža sa Aleksandrom Nešovićem.
Sve više se priča o motivu likvidacije Darka Veskovića Prike, a prema nezvaničnim saznanjima, mogao bi biti povezan sa njegovim navodnim kontaktima sa istražnim organima i spremnošću da govori o pojedinim događajima iz kriminalnog miljea.
Tokom jučerašnjeg dana došlo je do teške saobraćajne nezgode u Ulici vojvode Stepe u Čačku kada je žena koja je upravljala putničkim automobilom izgubila kontrolu, sletela sa puta i udarila u ugostiteljski objekat.
Više državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je optužnicu protiv M.M, osumnjičenog za krivična jela trgovina ljudima i nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici, saopšteno je iz tog tužilaštva.
B. V. (43), iz Subotice, osumnjičen je da je tokom izvođenja molerskih radova iz kuće jedne sugrađanke ukrao dragocenosti velike vrednosti, nakon čega su ga pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici intenzivnim radom identifikovali i uhapsili.
Burkina Faso je prekinula diplomatske odnose sa Francuskom, bivšom kolonijalnom silom, posle godina sve dubljeg sukoba oko bezbednosti, suvereniteta i francuskog uticaja u Sahelu.
Ruski politikolog Jurij Barančik tvrdi da je Vašington praktično srušio „duh Ankoridža“ i da Moskva mora da prestane da se poziva na dogovore koje druga strana više ne priznaje.
Predsednik SAD Donald Tramp može da pritiska Damask koliko hoće, ali ideja da Sirija može da „reši“ Hezbolah u Libanu je, prema oceni ratnog dopisnika i političkog analitičara Elajdže Dž. Magnijea, „velika fantazija koja nema nikakve veze sa realnošću“.
Novi zemljotres pogodio je severnu obalu Venecuele samo dva dana nakon što su dva razorna potresa sravnila zgrade sa zemljom, usmrtila najmanje 920 ljudi i ostavila desetine hiljada nestalih.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Pravilna nega stopala, dobra hidratacija i nekoliko trikova pri lakiranju dovoljni su da nokti izgledaju besprekorno, a sandale nosite sa više samopouzdanja.
Sunce pozitivno utiče na organizam, ali prekomerno izlaganje bez odgovarajuće zaštite može ubrzati starenje kože i povećati rizik od ozbiljnih oboljenja.
Elitarka Maja Marinković se u emisiji "Amidži šou" prisetila nekadašnjih partnera, pa otkrila publici koji je bio najvatreniji, a koji najlošiji tokom vrele akcije.
Pevačica Vera Matović i u svojoj 79. godini oduševljava javnost svojim izgledom, a njena tajna mladolikosti i vitalnosti je u disciplini, zdravoj ishrani i svakodnevnoj fizičkoj aktivnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.