U čačanskim selima starci nemaju internet, ni mobilne telefone, ali znaju da bez vakcine nema života
Zbog odličnog odziva, u čačanskim selima i prigradskim mesnim zajednicama omogućena je vakcinacija i onim građanima koji se za imunizaciju nisu prijavili preko portala e-Uprave.
Vakcinacija se sprovodi u prostorijama mesnih zajednica Ključ i Ljubić kej, u terminu od 12 do 20 sati, kao i ambulantama u Mrčajevcima, Slatini i Trbušanima, u terminu od 10 do 17 sati. Zainteresovanim građanima na raspolaganju će biti vakcina kineskog proizvođača “Sinofarm“.
- Živim sama, deca su rasuta po svetu...unuk me prijavio za vakcinaciju, ali nije imao ko da me odveze u Čačak. Stara sam, mobilni telefon nemam niti znam da ga koristim, Čim sam čula za ovu akciju, zajedno sa komšijama, došla sam na vakcinaciju.
Mi na selu nemamo internet, ali mi stariji znamo da smo variolu preživeli zahvaljujući vakcini - rekla nam je osamdesetdvogodišnja baka Ljubinka iz Bečnja, koja se vakcinisala u susednim Mrčajevcima.
Minulog vikenda na ovim lokacijama vakcinisano je više stotina ljudi, pretežno sa seoskog područja, koji nemaju mogućnost pristupa portalu eUprava. Prednost je data stanovništvu starosti preko 60 godina, međutim sa vakcinalnih punktova nisu vraćeni ni mlađi. U Čačku je do sada vakcinisano oko 30.000 građana, od kojih je 11.300 primilo i drugu dozu.
U Kruševcu je od početka masovne imunizacije vakcinisano 42 odsto stanovnika starijih od 60 godina, a taj grad jedan je od onih koji su najbolje organizovali vakcinciju i imaju najveći odziv, rekla je danas ministarka državne uprave i lokalne samouprave Marija Obradović
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Kruševcu je od početka masovne imunizacije vakcinisano 42 odsto stanovnika starijih od 60 godina, a taj grad jedan je od onih koji su najbolje organizovali vakcinciju i imaju najveći odziv, rekla je danas ministarka državne uprave i lokalne samouprave Marija Obradović
Ugovor za obezbeđivanje finansijskih sredstava za završne radove na Hramu Svetog Save u Beogradu potpisan je danas, a tom događaju prisustvovao je i predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
Glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću vlast Crne Gore zabranila je ulazak u tu zemlju - vest je koja je odjeknula regionom u petak, a koju su pojedinci iz naše zemlje jedva dočekali da počnu da seire i da se raduju.
Glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću vlast Crne Gore zabranila je ulazak u tu zemlju - vest je koja je odjeknula regionom u petak, a koju su pojedinci iz naše zemlje jedva dočekali da počnu da seire i da se raduju.
Sinoć je u mestu Bresnica, kod Čačka, grupa građana blokirala prolaz autobusu koji je saobraćao iz Beograda i prevozio građane koji su prisustvovali skupu "Srbija - jedna porodica".
Čuveni profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu, Čedomir Antić, sasuo je blokaderima istinu u lice tokom, otkrio ključni detalj o lustraciji kojom oni prete, pa spomenuo Hrvatsku i Sloveniju.
Dok se građani Srbije u miru i slozi okupljaju u srcu Beograda kako bi podržali politiku koju vodi predsednik Srbije Aleksandar Vučić i poslali poruku zajedništva, druga, blokaderska strana Srbije pokazuje koliko je obolela u mržnji.
Tokom protekle noći u Beogradu dogodila se jedna saobraćajna nezgoda, u Ulici Antifašističke borbe na Novom Beogradu, u kojoj su lakše povređene dve osobe, rečeno je jutros iz službe Hitne pomoći.
Bacanje eksplozivnih naprava na ugostiteljske objekte i porodične kuće ponovo je skrenulo pažnju javnosti. Iako nema povređenih, ova dešavanju otvaraju pitanja motiva zločina. Jedan od njih, desio se u petak kada su na dva lokala u Smederevu bačene bombe.
Noćas oko 00.50 časova u Guči, u Ulici Prvomajska 9, iz hladnjače je procurio amonijak, a Sektor za vanredne situacije uputio je preporuke svim stanovnicima u zahvaćenom području da odmah zatvore prozore, isključe sve sisteme ventilacije i klima-uređaje, kao i da ako ne moraju napuštaju svoje domove.
Britanska Ratna mornarica ponovo se našla u ozbiljnom problemu: prema pisanju UK Difens žurnala, Ujedinjeno Kraljevstvo trenutno nema nijednu višenamensku nuklearnu podmornicu na borbenom patroliranju.
Ruska vojska nastavlja juriš na Krasni Liman i, prema saopštenju Ministarstva odbrane Rusije, potiskuje Oružane snage Ukrajine sa juga i severozapada grada, uz napredovanje ka centralnim delovima.
SAD su izvele nove udare po iranskim skladištima raketa i bespilotnih letelica, kao i po obalskim radarskim instalacijama, nakon što je predsednik SAD Donald Tramp optužio Teheran da je ponovo prekršio sporazum o prekidu vatre.
Serija snažnih eksplozija odjeknula je u centralnom delu Kijeva tokom novog ruskog raketnog udara, dok su se na meti našli centri odlučivanja i vojna infrastruktura Oružanih snaga Ukrajine, navode ruski vojni i monitoring izvori.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
Visoke temperature mogu da pokvare i najbolje našminkano lice. Ipak, uz nekoliko jednostavnih trikova moguće je da šminka ostane sveža i postojana tokom celog dana.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Ponosni roditelji Maja i Alen Hadrović su na mrežama podelili prelepe kadrove sa svog imanja i pokazali kako njihovi naslednici provode vreli letnji dan.
Bivša rijaliti učesnica i reperka Dia Kostić, otkrika je da je pevač Era Ojdanić svojevremeno hteo da joj kupi nekretninu u rodnom kraju, Vrnjačkoj Banji.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.