• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

24.04.2021

10:10

DUGOROČNA PROGNOZA ZA MAJ I JUN, evo kakvo nas vreme očekuje u naredna dva meseca

Srbija

DUGOROČNA PROGNOZA ZA MAJ I JUN, evo kakvo nas vreme očekuje u naredna dva meseca

Podeli vest

U narednih pet dana vreme će biti pretežno sunčano, od utorka i toplije, ali sa poslepodnevnim pljuskovima i grmljavinom. Temperatura oko prosečnih vrednosti

Srednja minimalna temperatura vazduha u maju imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 0,7 stepeni u odnosu na višegodišnji prosek.

Maj 2021 - malo topliji i suvlji maj

U Beogradu i široj okolini predviđa se vrednost majske srednje minimalne temperature vazduha od 13.7ºS. Srednja maksimalna temperatura vazduha u maju biće iznad višegodišnjeg proseka, sa vrednostima u proseku višim za oko 0.8ºS u odnosu na višegodišnji prosek.

U Beogradu i široj okolini srednja maksimalna temperatura vazduha tokom maja biće oko 24.8ºS. Mesečna suma padavina tokom maja biće ispod višegodišnjeg proseka sa vrednostima u proseku za oko 18 mm nižim u odnosu na višegodišnji prosek.

Majska suma padavina iznosiće oko 43 mm.

Foto: printskrin RHMZ

Vreme RHMZ
Jun 2021 - topliji i malo suvlji

Ipak, mesečne količine padavina biće u granicama višegodišnjeg proseka.

Srednja minimalna temperatura vazduha u junu imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 0.7ºS u odnosu na višegodišnji prosek.

U Beogradu i široj okolini predviđa se vrednost junske srednje minimalne temperature vazduha od 16.4ºS. Srednja maksimalna temperatura vazduha u junu biće iznad višegodišnjeg proseka, sa vrednostima u proseku višim za oko 1.4ºS u odnosu na višegodišnji prosek.

U Beogradu i široj okolini srednja maksimalna temperatura vazduha tokom juna biće oko 27.8ºS. Mesečna suma padavina tokom juna biće u granicama višegodišnjeg proseka sa vrednostima u proseku nižim za oko 5 mm u odnosu na višegodišnji prosek.

Junska suma padavina iznosiće oko 58 mm.

Vreme u narednih 5 dana:

Foto: printskrin RHMZ

Vreme do kraja aprila

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

KONAČNO DAN BEZ KIŠE Danas sunčano, do 18 stepeni
Srbija

KONAČNO DAN BEZ KIŠE Danas sunčano, do 18 stepeni

U Srbiji će ujutru biti hladno, ponegde sa slabim prizemnim mrazem, a tokom dana će biti pretežno sunčano osim na jugu Srbije gde će biti umereno oblačno, ponegde sa slabom kratkotrajnom kišom. Vetar slab i umeren, severni.

24.04.2021

08:04

sledeća vest

Politika

UDARNO: Uhapšen Haradinajev koljač iz OVK - Šiptarski terorista radio monstruozne stvari 1998. i 1999. (FOTO)
Politika

UDARNO: Uhapšen Haradinajev koljač iz OVK - Šiptarski terorista radio monstruozne stvari 1998. i 1999. (FOTO)

Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Službe za otkrivanje ratnih zločina, u saradnji sa Bezbednosno-informativnom agencijom, na Graničnom prelazu Batrovci, uhapsili jedno lice zbog krivičnog dela ratni zločin protiv civilnog stanovništva.

05.02.2026

20:25

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set