"Dan tradicije" je namenjen deci! Slavimo našu istoriju i kulturu!
Podeli vest
Povodom Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave danas je u centru Beograda, po prvi put, održana manifestacija "Dan tradicije" u okviru koje je priređen muzičko-scenski program sa ciljem promovisanja srpske tradicije, istorije i kulture
Manifestaciju je otvorio zamenik gradonačelnika Goran Vesić koji je izrazio uverenje da će ona postati tradicionalna i podsetio da se u okviru proslave Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave u Srbiji i Republici Srpskoj organizuje niz manifestacija.
Besplatne tablete za učenike trećeg, četvrtog, petog i šestog razreda i laptopove za njihove učitelje i nastavnike danas je dobila i Osnovna škola "Nikola Tesla" u gročanskom naselju Leštane
15.09.2021
12:38
- Od ove godine pokrenuli smo manifestaciju ''Dan tradicije'' koja je namenjena deci i tokom koje deca oblače nošnje svojih predaka, igraju igre koje su oni igrali i slavimo našu tradiciju, istoriju i kulturu - rekao je Vesić.
Foto: Tanjug
Zahvalio je Dečjem kulturnom centru Beograd i svima koji su učestvovali u organizaciji manifestacije jer na taj način, dodao je, rade na tome da se promoviše srpska tradicija i kultura, ali i da se razvija stvaralaštvo kod dece.
Manifestaciju "Dan tradicije" organizovali su Dečji kulturni centar Beograd i Udruženje koreografa narodnih igara Srbije, u saradnji sa Turističkom organizacijom Srbije i Turističkom organizacijom Beograda.
Uvod u manifestaciju bio je nagradni konkurs "Biraj Srbiju" u okviru kojeg su deca i mladi imali priliku da kroz sliku, fotografiju, poeziju, prozu i video-klip dočaraju prirodne lepote, kulturu i tradiciju svoje zemlje.
Foto: Tanjug
Nagrade najuspešnijim učesnicima uručene su danas u okviru centralnog programa manifestacije "Dan tradicije", a dobili su vaučere za putovanje po Srbiji za sebe i užu porodicu, porodični ručak u beogradskom restoranu, vožnju helikopterom iznad Beograda, ragledanje srpske prestonice iz otvorenog turističkog autobusa...
- Dobili smo više od stotinu radova iz čitave Srbije. U saradnji sa Turističkom organizacijom Srbije i Turističkom organizacijom Beograda najuspešnije smo i nagradili - rekla je urednica programa u Dečjem kulturnom centru Beograd Ivana Teodorović Stojanović.
Foto: Tanjug
Prisutnima se obratio i direktor Turističke organizacije Beograda Miodrag Popović, koji je rekao da je danas veliki događaj.
- Nama je ovo veoma važno. Turustička organizacija Beograda ima misiju da razvija i promoviše turizam Beograda i naše lepe Srbije, ali prega svega zadatak da obrazuje sve nas u prestonici zašto je Beograd ovako velik, lep i pametan. Ova manifestacija nam pruža priliku da vidimo zašto su i Beograd i Srbija lepi, veliki i pametni - zbog naše dece koja će tu tradiciju da nastave - rekao je Popović.
Foto: Tanjug
Savetnica u Turističkoj organizaciji Srbije Smiljana Novičić rekla je da su se sa zadovoljstvom priključili organizaciji i dodeli nagrada jer, kako je istakla, tradiciju svi moramo negovati svakoga dana i učiti je od najranijih koraka. "Nadamo se da će deca još više upoznati svoju tradiciju na lepim destinacijama na koje će otići", dodala je ona.
Pre centralnog programa manifestacije "Dan tradicije" Knez Mihailovom ulicom održana je svečana povorka učesnika obučenih u narodne nošnje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Besplatne tablete za učenike trećeg, četvrtog, petog i šestog razreda i laptopove za njihove učitelje i nastavnike danas je dobila i Osnovna škola "Nikola Tesla" u gročanskom naselju Leštane
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Novinar Uroš Piper raskrinkao je pakleni plan blokadera za sutra, 28. decembar, za kada su oni koji pokušavaju da ruše Srbiju najavili novi protest u gradovima širom zemlje, kao i nekakvo sakupljanje potpisa za izbore na štadovima na više lokacija.
Bivši predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac po svoj prilici vrlo je nezadovoljan zašto ta partije nije bila deo takozvane pro-EU opozicije koja je nedavno formiralan nekakav savez.
Srbija izražava punu podršku teritorijalnom integritetu i suverenitetu Savezne Republike Somalije i ohrabruje sve napore usmerene ka očuvanju mira, stabilnosti i inkluzivnog političkog dijaloga, saopštilo je danas Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Izrael je priznao Somalilend, otcepljeni region Somalije, kao „nezavisnu i suverenu državu“, čime je postao prva zemlja koja je to učinila, izjavio je izraelski premijer Benjamin Netanjahu.
Britanska vlada predstavila je program plaćene „vojne pauze“ namenjen mladima mlađim od 25 godina, sa ciljem da poveća interesovanje za službu u Oružanim snagama.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je uoči sutrašnjeg sastanka sa predsednikom SAD Donaldom Trampom na Floridi da Kijev neće priznati nikakve teritorijalne ustupke niti rusku kontrolu nad Zaporoškom nuklearnom elektranom.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države neće brzo slediti Izrael u priznanju nezavisnosti Somalilenda, navodeći da je to pitanje koje tek treba "detaljno proučiti" "Sve je predmet razmatranja.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Nova godina i Božić su sve bliži, a ako ste već okitili jelku ili planirate uskoro, imamo sjajnu vest - jedan ukras se vraća u velikom stilu. Reč je o mašnama - prelepim detaljima koji svakoj dekoraciji daju završni pečat.
Voditeljka Ana Radulović vodi sudski spor protiv Nađe Rakić bivše devojke Nenada Marinkovića Gastoza, koja se ponovo nije pojavila na zakazanom ročištu.
Starleta i bivša rijaliti učesnica Milica Živanović, poznatija kao Mimi Oro, doživela je nezgodu u svom stanu zbog čega je potražila pomoć u Urgentnom centru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar