JEDAN FILM O DANIJELU BILO BI MALO! Ovaj bajker iz Slovenije sa presađenim srcem, na motoru obilazi svet ZAHVALAN ŽIVOTU (FOTO)
Podeli vest
Život Slovenca Danijela Jakša (40) iz Novog Mesta mogao bi stati u jedan film, a možda bi i to bilo malo
Nakon transplantacije srca pre pet godina, ovaj bajker i pasionirani ljubitelj motora, nema gde nije kročio, zajedno sa svojim dvotoškašem, čije su gume zaprašile i ravnim Banatom. Obreo se Danijel i na moto-susretima u Kikindi i za Informer ispričao emotivnu i poučnu životnu priču, posle koje poželite da udahnete duboko, zagrlite najbliže i shvatite kako je većina vaših problema minorna, a da su stvarne vrednosti svima na dohvatu ruke.
Zajedništvo, sloga, tolerancija, ljubav, mir - sve je moguće kada se okupe dobri ljudi iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Srbije
25.05.2022
18:05
Foto: V.N.
Danijel Jakše
Imao je samo 35 godina, kada je saznao da srce ne može više da kuca u njegovim grudima. Transplantacija je bila jedino rešenje za život čoveka sa ogromnom dušom i srcem, koje je ludački kucalo od neizvesnosti i straha za budućnost.
- Kada sam saznao da treba da mi se presadi srce, u prvom momentu sam pomislio da ću umreti. Šta će biti sa dvojicom sinova i ženom, neprestano sam razmišljalo. U jednom trenu srušio mi se čitav svet. Imao sam urođenu srčanu manu, ASD ili pretkomorski septalni defekt-počinje priču ovaj vaspitač po struci, zaposlen u farmaceutskoj kući „Krka“ Novo Mesto, u Sektoru razvoja novih lekova.
- Jednog dana došao sam na posao, a kolege na poslu, eminentni stručnjaci u oblasti farmacije, primetili su da je moje zdravstveno stanje loše. Čuo se šum na srcu, pa su me uputili na ispitivanje. Otišao sam u bolnicu gde su mi doktori saopštili da pod hitno mora da se uradi transplantacija organa. Ustanovljeno je da na srcu imam rupu od 4 milimetra. Nedugo nakon toga, urađena mi je operacija i presađeno srce u Kliničkom centru u Ljubljani-nastavlja Jakše.
U grudima mu kuca srce Amerikanca
U grudima ovog Slovenca kuca srce jednog Amerikanca i to je sve što zna. Za druge detalje nije želeo da se raspituje.
Foto: V.N.
- Mogao sam da saznam čije srce nosim u grudima, ali nisam hteo. Samo znam da imam srce jednog Amerikanca koji je bio na letovanju u Evropi, imao je saobraćajnu nesreću i poginuo. Nisam želeo da znam ni okolnosti pod kojima je izgubio život, da li je bio na motoru, u kolima, avionu ili je poginuo na neki drugi način. Neizmerno sam zahvalan majci i ocu čoveka čije srce imam, iako ih ne
poznajem. Kada mi je presađeno njegovo srce, osećao sam se dobro, kao da je
moje. Stavio sam ruku na grudi i pomislio- kuca, dobro je, radi-priseća se Danijel.
Živite punim plućima
Datum i godinu presađivanja srca, Danijel neće nikada zaboraviti. To je bio dan njegovog novog rođenja koje mu je život promenio iz koren.
- Moj život se potpuno promenio posle transplantacije srca, 31. jula 2017. godine. Nakon toga sam počeo da živim kao da je svaki dan poslednji. Svaki dan nam je dar. Najpre mi se svet srušio, pao sam u depresiju, a nakon izvesnog vremena sve mi se iskristalisalo. Svet sam počeo da gledam drugim očima, uvideo sam šta je najvažnije, a to je porodica, sinovi i supruga. Sada cenim više život i putujem što više. Pre operacije to nisam radio. Putujem po Srbiji, Bosni, Hrvatskoj, Saudijskoj Arabiji, Španiji, Africi obišao sam svet. Živite punim plućima-poručuje naš sagovornik.
Foto: V.N.
Žena mu kupila motor
Za razliku od Danijela, njegova supruga Danijela nije ljubitelj motora. Zato je njena odluka da udovolji mužu, posle svih iskušenja kroz koje su zajedno prošli, dokaz ljubavi koja nema ograničenja.
- Kada sam saznao da treba da mi se presadi drugo srce, potonuo sam. Pao sam u depresiju, odao se alkoholu, bilo je svega. Supruga Danijela koja je arhitekta mi je pružila podršku, izvukla me je iz ponora. Pitala me je: Šta treba da uradim da bi ti bilo bolje?“Znala je i sama da bi mi samo motor pomogao da se uzvučem iz takvog stanja i po mojoj želji kupila mi je „suzuki intruder“. Napravljen je samo za mene, sve je po mojoj meri-priča ovaj bajker uz neizmerno poštovanje prema supruzi.
Bajker s pedigreom
Danijel Jakše seo je prvi put na motor kada je imao samo 4 godine. Od tada do danas ne želi, niti razmišlja da se odrekne svog dvotočkaša kojim jezdi drumovima.
Foto: V.N.
- Ja sam bajker od rođenja. Moj deda, otac i brat su vozili motore. Predsednik sam Moto-kluba „Bratje cvička“, što je u prevodu braća vina. Pristupnica za naš klub je zahtevna. Ukoliko neko želi da bude član, pored motora i vozačke dozvole, mora da ima vinograd.
Imam 6 hektara vinograda. Živim u mestu Šmarješke Toplice, u blizini Novog Mesta, a vinograd mi je na Vinji vrhu-kaže ovaj Slovenac, dok nam ponosno pokazuje svoj motor, koji mu je, ponavlja, supruga kupila.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poljske specijalne službe učestvovale su u pomoći ukrajinskim bezbednosnim strukturama prilikom organizacije pokušaja atentata na ruskog generala Vladimira Aleksejeva, saopštila je u ponedeljak Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB).
Direktorka Instituta za uporedno pravo Jelena Ćeranić Perišić i njeni najbliži saradnici napravili su od zdanja tog Instituta u Beogradu kulperaj, saznaje Informer.
Program reformi Bosne i Hercegovine sa NATO savezom danas je podržalo Veće ministara, uključujući i srpske ministre, što je šef diplomatije Elmedin Konaković pripisao prošlonedeljnoj poseti srpskog lidera i izaslanstva Vašingtonu.
Tamara Jeremić, blokaderka sa Stomatološkog fakulteta koja je gostovala u Utisku nedelje i sa kojom se sprdaju društvene mreže, podigla je nivo blokaderske gluposti na viši nivo.
U 26. epizodi Exatlona Plavi tim je došao do zaključka da među njima postoji "krtica", odnosno izdajnik, koji Crvenima otkriva informacije. Najsumnjivija im je Anabela Zonai, kapitenka ekipe.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Srbin (33) iz Jagodine poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 7. februara u Minhenu, dok je vozač ''poršea'' teško povređen. Sada su se pojavile prve fotografije sa mesta nesreće, a scene su uznemirujuće.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se 7. februara u Minhenu, a u njoj je poginuo muškarac iz Jagodine (33), dok je vozač ''poršea'' u kom je bio, teško povređen.
Nakon filmskih dešavanja i kidnapovanja pevača Daniela Kajmakoskog, koje sticajem okolnosti nije prošlo po planovima otmičara,, oglasila se njegova supruga Marina kao i advokat Branislav Stanišić.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 15 časova na državnom putu drugog A reda između Vladičinog Hana i Surdulice, kod sela Žitorađe, a jedna osoba je nastradala.
Stanovnica Harkova, Ana Kornilova, objavila je na društvenim mrežama ispovest u kojoj navodi da je potpuno iscrpljena od stalnih očekivanja da bude čvrsta i nepokolebljiva.
Zvaničnici Merilenda saopštili su da se u ponedeljak popodne dogodila pucnjava u jednoj srednjoj školi. Kako se navodi, najmanje jedna osoba je pogođena iz vatrenog oružja.
Nastup portorikanskog repera Beda Banija na poluvremenu Superboula nimalo se nije dopao američkom predsedniku Donaldu Trampu, koji je uputio niz kritika na račun izvođača i organizatora.
Sin glumačkog para Dragana Petrovića Peleta i Olge Odanović je proteklog petka prvi put nastupio u javnosti kao direktor Filmskog centra Srbije, a tu funkciju obavlja od oktobra prošle godine.
Dok se opozicioni blok utrkuje da film "Svadba" proglasi simbolom pomirenja između Srba i Hrvata, katolička župa javno je pozvala vernike na bojkot filma jer "ismeva veru".
Otac preminulog glumca Nebojše Glogovca, Milovan Glogovac, u svojoj poslednjoj televizijskoj ispovesti otvoreno je govorio o poslednjim trenucima Nebojše Glogovca.
Nikola Tesla je verovao da jutarnja ishrana mora da rastereti telo i izoštri um, pa je birao namirnice koje ne troše energiju, već je čuvaju, kao što je celer.
Bivši kandidat za predsednika Hrvatske Miro Bulj, poznat po proustaškim stavovima, udario je na bivšeg čelnika Dinama Zdravka Mamića i pevačicu Svetlanu Cecu Ražnatović zarad jeftinih političkih poena.
Pevačica Rada Manojlović otkrila je da mnogi greškom misle kako je ugradila silikone u grudi i zadnjicu, a sve zbog viška kilograma koji je nedavno dobila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar