• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: N.R.

01.07.2022

12:29

KO KVADRATE GRADI, MORA I DA SADI! Više nema gradnje bez ozelenjavanja, Kragujevac DONEO ODLUKU!

N.R.

Srbija

KO KVADRATE GRADI, MORA I DA SADI! Više nema gradnje bez ozelenjavanja, Kragujevac DONEO ODLUKU!

Podeli vest

Кragujevac je prvi grad u Srbiji koji je zabranio gradnju objekata bez sadnje drveća

Ovo je jednoglasna odluka odbornika gradskog parlamenta, doneta na inicijativu gradonačelnika Nikole Dašića kojom Кragujevac želi da unapredi kvalitet života građana, a počinje da se primenjuje od 1. septembra ove godine.

Za svaki novoizgrađeni objekat površine do 1.000 kvadrata, investitori u Кragujevcu moraće ubuduće da posade deset novih stabala u gradu. Ako je stambeno – poslovni objekat veći od tih dimenzija, sadiće još po jedno na svakih 500 kvadrata prostora.

Foto: N.R.

 

Investitore na to obavezuje odluka o sprovođenju Akcije „Vrati dah prirodi – posadi drvo“ usvojena na poslednjoj sednici Skupštine grada. Ova odluka je kruna zelenih kapitalnih projekata započetih u Кragujevcu. Zahvaljujući ubrzanom razvoju Кragujevca u poslednjih pet godina na svakom koraku niču novi stambeno – poslovni objekti.

Samo prošle godine nadležna gradska uprava izdala je 1.389 odobrenja za izgradnju, što znači da je na tim parcelama posečena jedna šuma. Grad ne može da raste i da se razvija na štetu zelene infrastukruture, zaključak je odbornika.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…
Live TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!

02.05.2026

10:11

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

Dramatično oglašavanje ruskog pukovnika: Gušimo se, vreme je!
Planeta

Dramatično oglašavanje ruskog pukovnika: Gušimo se, vreme je!

Format Specijalne vojne operacije više ne odražava ni ciljeve ni obim vojnih operacija u Ukrajini, vreme je da Rusija pređe sa ograničenih "policijskih" operacija na operacije na prvoj liniji fronta punog obima, poručio je penzionisani ruski pukovnik Anatolij Matvijčuk.

06.05.2026

23:30

Sarkoziju skinuta nanogica: Bivši predsednik Francuske od sutra na uslovnoj slobodi
Planeta

Sarkoziju skinuta nanogica: Bivši predsednik Francuske od sutra na uslovnoj slobodi

Bivši predsednik Francuske Nikola Sarkozi biće od sutra na uslovnoj slobodi, nakon što je prihvaćen njegov zahtev za izmenu kazne u slučaju koji se odnosi na prekomerno trošenje sredstava sredstava za izbornu kampanju 2012. godine i on neće nositi elektronsku nanogicu, javljaju francuski mediji pozivajući se na izvore iz Apelacionog suda.

06.05.2026

22:30

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set