NA OVOJ SRPSKOJ PLANINI SNEG PADA DUŽE OD ŠEST SATI! Putevi zavejani - smetovi dostigli visinu i do POLA METRA
Podeli vest
Na Goliji sneg ne prestaje da pada više od šest sati, putevi su zavejani a visina smetova je skoro pola metra.
Da ništa nije gotovo i da je zima ponovo stisla svoje zube na zapadu Srbije, najbolje pokazuju i poslednje vremenske prilike zabaležene na Goliji. Tokom večernjih sati kiša je prešla u jaku snežnu mećavu, koja traje već duže vreme. Imajući u vidu da se nije otopio sneg koji je pao pre nekoliko dana, visina novog belog pokrivača dostići će visinu na pojedinim mestima i preko pola metra.
Aprilski sneg koji je prethodnog dana okovao Srbiju, najviše se zadržao na planini Goliji. Na pojedinim mestima visina belog pokrivača dostiže visinu od jednog metra, a vetar je napravio izuzetno visoke smetove.
05.04.2023
12:56
- Sipa kao iz rukava duže od šest sati, kao da je januar. Sve je ponovo potpuno obelelo, pa ujutru opet moramo lopatu u ruke i krenuti u čišćenje snega. Kad zime nije bilo kad joj je vreme, evo šta nas stiže usred proleća. Nije ovo za nas nikakav veliki šok, navikli smo na surove planinske uslove - kaže Milun Borović iz sela Dajići.
Foto: rina.rs
Zavejani putevi Golije
Usled ponovnih jakih snežnih padavina put preko Golije ka Novom Pazaru ne proporučuje se vozačima za saobraćaj. Visoki nameti za samo par trenutaka mogu u potpunosti da zaveju tu deonicu.
- Sezona čišćenja snega definitivno još uvek nije gotova. Imajući u vidu nove padavine, već u ranim jutarnjim časovima na Goliju će biti poslata teška mehanizacija za održavanje i čićenje puteva - kaže Vitomir Arsović iz Puteva Ivanjica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Aprilski sneg koji je prethodnog dana okovao Srbiju, najviše se zadržao na planini Goliji. Na pojedinim mestima visina belog pokrivača dostiže visinu od jednog metra, a vetar je napravio izuzetno visoke smetove.
Najmanje sedam osoba je poginulo, a još najmanje deset je ranjeno u noćnom napadu bespilotnim letelicama na hemijsko preduzeće „Dorogobuž“ u Smolenskoj oblasti, prema najnovijim informacijama ruskih vlasti i istražnih organa.
Veliki broj građana okupio se danas u mesnim zajednicama širom opština u kojima će se 29. marta održati lokalni izbori, kako bi pružili podršku listi Srpske napredne stranke (SNS).
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić danas je boravila u Aranđelovcu sa građanima koji su se okupili u mnogobrojnim mesnim zajednicama ove opštine kako bi svojim potpisima pružili podršku listi Srpske napredne stranke (SNS) pred predstojeće lokalne izbore.
Veliki broj građana okupio se danas u mesnim zajednicama širom opština u kojima će se 29. marta održati lokalni izbori, kako bi pružili podršku listi Srpske napredne stranke (SNS).
Komemoracija nekadašnjem ministru inostranih poslova u Vladi SR Jugoslavije i nekadašnjem ambasadoru Jugoslavije u Turskoj Vladislavu Jovanoviću održana je u Domu Narodne skupštine Republike Srbije.
Nevena Petrović otkrila je na šta je upozorila bivša takmičarka Exatlona Sanja Kalinović neposredno pre izlaska iz rijalitija, kao i koju takmičarku je davno otpisala.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Nakon što je jedan učenik (14) OŠ ''Rade Končar'' u Zemunu na svom Instagram profilu objavio sadržaj pod nazivom ''Pesma o smrti'', uz navođenje konkretnog datuma, 3. marta 2026. godine, roditelji učenika ove škole su veoma zabrinuti.
Policija u Boru i Kladovu isključila je iz saobraćaja četvoricu vozača, trojicu koji su vozili pod dejstvom psihoaktivnih supstanci i jednog pod dejstvom alkohola.
Ukrajinska vojska pre pet dana izvela je raketni udar na Votkinski mašinski zavod u ruskoj Republici Udmurtiji, više od 1.300 kilometara od ukrajinske granice, a Generalštab Oružanih snaga Ukrajine (OSU) potvrdio je da je pogođeno preduzeće ruskog vojno-industrijskog kompleksa, gde je izbio požar.
Latinoamerički plaćenici masovno napuštaju ukrajinski front i prelaze u redove meksičkih narkokartela, gde su plate višestruko veće nego u Oružanim snagama Ukrajine (OSU), navode izvori bliski bezbednosnim strukturama i međunarodnim regruterskim mrežama.
Savet Ruske Federacije uputiće zahtev nemačkom Bundestagu da pokrene parlamentarnu istragu o navodnim planovima za transfer nuklearnog naoružanja ili nuklearne tehnologije Ukrajini, izjavio je zamenik predsednika Saveta Ruske Federacije Konstantin Kosačov na konferenciji za novinare.
Iran je blizu sklapanja dogovora s Kinom o kupovini nadzvučnih protivbrodskih raketa CM-302 dometa oko 290 km, javlja Rojters pozivajući se na povreljive izvore.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer Branko Vukomanović, potomak grofa Save Vladislavića Ragužinskog govorio je o istorijskim vezama Rusije i Srbije i uticaju srpskog nasleđa na ruske vladare.
Digitalno restaurisana verzija kultnog jugoslovenskog filma "I Bog stvori kafansku pevačicu" biće premijerno prikazana 25. februara u Jugoslovenskoj kinoteci u Beogradu, od 18:00 i 20:30 časova, uz slobodan ulaz za sve posetioce.
Na današnji dan 2020. godine preminuo je glumac Miroljub Trošić, nezaboravni Đoda iz jedne od najgledanijih domaćih serija "Selo gori, a baba se češlja".
Kultni srpski film "Maratonci trče počasni krug" iz 1982. godine, režisera Slobodana Šijana po scenariju Dušana Kovačevića, krije brojne zanimljivosti i tajne sa snimanja i inspiracije koje malo ko zna.
Učesnica "Elite 9" Maja Marinković sela je, u dvorištu Bele kuće, u krilo bivšeg dečka Marka Janjuševića Janjuša, koji je strastveno krenuo da je ljubi.
Pevačica Goca Tražan otkrila je šta misli o Miljani Kulić sa kojom njen bivši suprug Ivan Marinković ima dete, ali i o odnosu njene ćerke Lene sa polubratom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar