Za jedan dan rođeno 10 beba! U ovom gradu u Srbiji dogodio se pravi bebi bum! (FOTO)
Podeli vest
Sudeći po broju novorođenih beba rode su kroz Šumadiju ovih dana u punom letu.
Nakon Kragujevca gde je juče zabeležen bebi bum, sada prelepe vesti stižu iz porodilišta u Čačku. Tokom protekla 24 sata rođeno je deset beba - šest dečaka i četiri devojičice.
Ogroman broj građana Čačka okupio se danas na Gradskom trgu kako bi dočekao svoje košarkaške velikane, koji su se ovenčali srebrnom medaljom na Svetskom prvenstvu u Manili.
Srpski košarkaš Aleksa Avramović imao je nestvaran doček u rodnom Čačku nakon povratka sa Svetskog prvenstva u Manili.
14.09.2023
13:11
- Svi porođaji su protekli uredno, bilo ih je i carskim rezom i prirodnim putem. Trenutno je u porodilištu čak 28 porodilja, a kapacitet je 30. Sve majke i bebe su dobro - rekao je dr Aleksandar Urošević, načelnik ginekologije.
Poznati street art umetnik, Stevan Šoln, završio je oslikavanje murala u strogom centru Čačka na kom su likovi četvorice tragično nastradalih mladića, koji su živote izgubili prošlog juna u saobraćajnoj nesreći u selu Jančići kod Čačka.
U porodilištu u Čačku u proseku se rode tri ili četiri bebe dnevno, a tokom dva dana poslednjeg vikenda rođeno ih je 12! Zanimljivo je još i to što su sve mame iz Čačka iako je ovo porodilište glavno i za opštine Ivanjica i Lučani.
Fantastične vesti stigle su u iz čačanskog porodilišta, jer za razliku od prethodnog perioda kada je broj bio daleko manji, ovog 13. avgusta na svet je došlo za jedan dan čak 11 mališana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ogroman broj građana Čačka okupio se danas na Gradskom trgu kako bi dočekao svoje košarkaške velikane, koji su se ovenčali srebrnom medaljom na Svetskom prvenstvu u Manili.
Situacija u području Kupjanska naglo se pogoršala do kraja dana 24. decembra, kada su jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izvele snažan napad na istočni deo grada i zauzele teritoriju nekadašnjeg mlečno-konzervnog kombinata, objavio je vojni analitičar Jurij Podoljaka.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu identifikovali su napadača koji je d 6. decembra 2025. godine u restoranu u Novom Beogradu izrešetao Nemanju Krstića (30).
Kako nezvanično prenose mediji, M.V. je, po izbijanju požara u prostoriji u kojoj se nalazio, pokušao da pobegne kroz prozor, na kome je razbio staklo. Nažalost, nije uspeo.
NATO je bio primoran da podigne ratne avione kako bi nadzirao masivne ruske "medvede", nuklearne bombardere koje je predsednik Rusije Vladimir Putin poslao da bi zapretio Velikoj Britaniji tokom božićnog leta iznad Norveškog mora, prenosi "Miror".
Kampanja mobilizacije koju sprovodi Kijev postala je drakonska usled velikih gubitaka na frontu, što je primoralo vojno sposobne muškarce da traže nove načine bekstva.
Božićni džez koncert, planiran za Badnje veče u Tramp-Kenedi centru, otkazan je nakon što se domaćin tradicionalne praznične manifestacije povukao u znak protesta zbog promene imena ove kultne institucije.
Poljski borbeni avioni presreli su ruski izviđački avion iznad Baltičkog mora, koji je leteo u blizini poljskog vazdušnog prostora, saopštila je u četvrtak poljska vojska.
Kina je danas kritikovala Sjedinjene Američke Države zbog, kako je navela, pokušaja da naruše veze između Pekinga i Indije, ocenjujući pristup Vašington "neodgovornim".
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Reditelj Martin Skorseze je često angažovao svoju majku da se pojavljuje u njegovim filmovima, gde je ona igrala majčinske uloge i kuvala za glumce i ekipu.
Za mnoge ljude, unošenje jelke i njeno ukrašavanje je radosna rutina. Međutim, vlasnici mačaka često gledaju na ovaj proces sa dozom straha, a uz par trikova možete da rešite ovaj problem.
Kada se približava poslednja noć u godini, svaka žena želi da zablista i ostavi neizbrisiv utisak. U tom trenutku, ništa ne govori više od hrabrosti, elegancije i samopouzdanja od crvene haljine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar