Maleni Viktor i Vasilije, braća blizanci iz Odžaka, od kojih je jedan rođen u automobilu na putu ka Novom Sadu, a drugi u novosadskom porodilištu napreduju i do kraja meseca će možda biti kod kuće!
Mama Marina Sabadka kaže za Informer da dečaci imaju oko 1800 grama i presrećna je što je mogla da ih uzme u naručje.
- Polako spremamo sve za njihov dolazak. I dalje ne mogu bez kisonika, hrane se pomoću sonde, ali lekari kažu da nema naznaka da će biti nekih posledica što su rođeni pre vremena - kaže Marina i nada se da će sve biti kako treba.
Foto: Privatna arhiva
Neopisiv osećaj
Viktora i Vasilija kod kuće čekaju baka i deka, ali i starija sestra i brat. Uprkos tome što ju partner ostavio u poodmakloj trudnoći, mama Marina rešila je da sama izgura trudnoću i da im podari život.
Stevan Silađi iz Odžaka opisao je na društvenim mrežama neverovatnu dogodovštinu od pre nekoliko noći, čiji je finalni rezultat bio da je njegova komšinica rodila jedno blizanče u njegovom automobilu, a drugo u novosadskom porodilištu, poznatom kao Betanija.
Klinika za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Vojvodine u Novom Sadu jedinstvena je po tome što joj većina građana ne zna "kršteno ime“, već je opšte poznata kao porodilište Betanija.
Blizanci, VIktor i Vasilije, rođeni 3. decembra, jedan u automobilu na putu od Odžaka do Novog Sada a drugi u porodilištu "Betanija" oporavljaju se na odeljenju neonatologije. Podsetimo, bebice su rođene prevremeno u sedmom mesecu, ali su već posle dva dana bili medijske zvezde.
Žućo je kao štene ostavljen u jednom parku u Beogradu i od tada luta gradom. Njegov vlasnik je mislio da je to bio poslednji put da se video sa njim, sve do ovog Božića....
Za treći rođendan najveće atrakcije Zapadne Srbije, najduže panoramske gondole na svetu, na Torniku je za goste organizovan provod uz tradicionalni specijalitet.
Kad god se ranije pominjalo selo Kremna prvo bismo pomislili na braću Tarabić i njihova proročanstva. Poslednjih dana, međutim, priča se o porodici Tošić...
Aleksandr Ristić je treća generacija obućara u Topoli koji izrađuju unikatnu obuću. Njegov deda Mladen, pre više od sedam decenija otvorio je zanatsku radnju, otac Zoran nastavio a on unapređuje!
Rade i Anka Savić više od pola svog života proveli su u Beogradu, gde su izrodili osmoro dece, ali želja da gradski asfalt zamene šumama i livadama tinjala je u njima sve vreme..
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stevan Silađi iz Odžaka opisao je na društvenim mrežama neverovatnu dogodovštinu od pre nekoliko noći, čiji je finalni rezultat bio da je njegova komšinica rodila jedno blizanče u njegovom automobilu, a drugo u novosadskom porodilištu, poznatom kao Betanija.
Nakon što smo najavili objavljivanje ekskluzivnog audio-snimka GOSI službe sa blokaderskog plenuma, javnost sada može u celosti da se uveri u opšti raspad, bedu, licemerje i paniku koja vlada među njima.
I nasilnik i ekstremista Miša Bačulov, poznat po uništavanju javnih zgrada u Novom Sadu nasilnih protesta, ima svog kandidata za poslanika na blokaderskoj listi.
Novinar Uroš Piper žestoko je raskrinkao opasne namere blokaderskog novinara Aleksandra Dikića, koji je u svom sramnom tekstu bez trunke blama izneo uvijene pretnje smrću predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću!
Asocijacija novinara Srbije (ANS) najoštrije osuđuje incidente usmerene prema Draganu J. Vučićeviću i njegovoj porodici, kao i novinarki Nini Kuburović.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić žestoko je odgovorio na bezobzirne napade i jeftine laži tajkunske televizije N1, koja je na najprizemniji način pokušala da izmisli kako se predsednik nalazi na nekakvom "holideju" dok obilazi Srbiju i bori se za narode u svakom kutku naše zemlje.
Doc. dr Milan Lazarević, direktor Univerzitetskog kliničkog centra Niš, napravio je potez koji je uzdrmao javnost, podneo je ostavku na jednu od najmoćnijih funkcija u gradu, mesto predsednika Odbora za imenovanje u Skupštini grada Niša.
B.Ž. (54) iz jednog sela kod Ražnja mesec dana seksualno je uznemiravao devojčice od desetak godina da bi 7. avgusta bio uhapšen nakon što su roditelji maloletnica alarmirali policiju.
Mađarsko pravosuđe pokrenulo je novu istragu protiv plaćenog ubice Čabe Dera, i to zbog pretnji smrću koje je uputio advokatu koji ga je godinama zastupao.
Policija u Sremskoj Mitrovici rasvetlila je tešku krađu na štetu vlasnika kuće u okolini grada i uhapsila K. P. (22), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo.
Tokom velikih letnjih vrućina danas se oslanjamo na klima-uređaje i ventilatore kako bismo se rashladili. Naše bake su, znale kako da svoje domove učine prijatnijim i svežijim i bez savremene tehnologije.
Među onima koji su prednjačili u najprljavijoj kampanji protiv muzičke zvezde Jelene Karleuše našao se i hrvatski modni kreator Juraj Zigman, kog je upravo ona svojevremeno proslavila i pogurala na veliku scenu.
Marko Janjušević Janjuš uživa na moru sa ćerkom Krunom, a tamo je doživeo neočekivani susret sa bivšom devojkom, koja ga je iznenadila svojim priznanjem.
Nakon silnih haosa koji su se izdešavali u predhodnom periodu između Asmina Durdžića i Maje Marinković, došlo je do šokantnog preokreta koji je zapalio javnost.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.