Ovde se "peku" najbolji mladi pekari! Marjan je šampion Srbije i oduševio umećem. Evo šta je pravio
Podeli vest
Biti pekar danas znači imati siguran posao i dobru platu! Neretko i tokom školovanja za ovo zanimanje, mladi dobijaju ponude za posao. Jedan takav je i republički šampion u pekarstvu, mladi Subotičanin Marjan Katanči.
Titulu najboljeg među mladim pekarima dobio je pletući pletenicu! Od testa! Učenik je treće godine srednje Hemijsko tehnološke škole, smera pekar, a pošto najviše voli da pravi pice, u budućnosti vidi sebe baš kao pizza majstora, pošto mu ponuda za posao već ne manjka.
Pekar Miloje Marjanović iz Pančeva ovenčan najvišim priznanjem Unije pekara Srbije i kao penzioner ne miruje. Ovaj vrsni majstor veštih ruku koji je više od 40 godina radio u pančevačkoj pekari, postao je nadaleko poznat kada je od testa pre nekoliko godina napravio maketu Hrama Svetog Save!
Džinovsku pljeskavicu videli smo u Leskovcu, ali nekoliko stotina kilometara dalje na zapadu Srbije ne daju se ni Užičani. Čuveni pekari iz ovog grada napravili su specijalitet po kom se ovaj kraj prepoznaje i to u ogromnoj veličini, komplet lepinju za Ginisa
28.08.2022
11:11
- Za svoj biznis baš i ne znam, to ćemo videti vremenom, kako se bude vreme postavilo. Za početak ću raditi, trenutno imam neke ponude za posao, tako da videćemo kada završim školu - priča Marjan za RTV.
Pekari su u Subotici na ceni, mogu da zarade i šestocifrenu platu, a nije prvi put da državni prvak dolazi iz Hemijsko-tehnološke škole, poznate po dualnom obrazovanju.
- Škola ima fantastičnu saradnju sa poslodavcima i samim tim oni i od nas traže učenike, ukoliko znaju, ili preporuku za učenika za zaposlenje- ističe pomoćnica direktora Hemijsko-tehnološke škole Jadranka Vojnić Purčar.
Željko Stanisavljev (52) je pekar velikog srca. Zrenjaninac koji živi i radi u Kikindi, sve obroke koje ne proda poklanja onima koji ne mogu da ih kupe...
Ovakve temperaturne promene sa snegom u aprilu jesu bile najavljene ali ne prijaju nikome, a posebno voću koje je već formiralo plodove.
17.04.2024
14:42
Marjan praksu stiče i dok sprema pite za svoje društvo. Za sada nije otkrio recept koji preko peciva vodi do ženskog srca, kaže da taj put prelazi na drugačiji način, dok maminu kuhinju smatra nezamenjivom.
- Više volim kada moja mama to spremi, jer moja mama ipak najbolje kuva - kaže Marjan.
Pred njim je još nekoliko meseci do diplome, verovatno i do posla, a do tada mu preostaje da usavrši tehniku pripreme bureka.
Osam mladih porodica dobilo je bespovratna sredstva za kupovinu kuće s okućnicom u selima opštine Bačka Palanka, a ove kuće, koje su obezbeđene na konkursu Ministarstva za brigu o selu, nalaze se u Pivnicama, Novoj Gajdobri, Tovariševu i Paragama.
Najstariji hotel u Novom Sadu je hotel "Vojvodina" koji je izgrađen 1854. godine. Smešten je u samom centru grada, na Trgu slobode. Osim što je od osnivanja imao nekoliko imena, iza njegovih vrata bilo je toliko zanimljivih događaja i priča koje ćete sigurno čuti od tamošnjih turističkih vodiča, a ko zna da li ih znaju Novosađani...
Posle nekoliko izuzetno toplih i sunčanih dana u nizu, od utorka se očekuje postepeno zahlađenje, pa će toplane širom Srbije, po potrebi, ponovo biti u pogonu.
Utakmicu leskovačke gradske lige između Fudbalskog kluba Gornje Sinkovce i FK Rad Šišince iz Šišinca, koja je odigrana u nedelju, obeležio je incident u drugom poluvremenu, ali i hrabrost sudije Aleksandra Gorčića!
Kristofer Taton je iz Lozane došao sa prijateljem u Srbiju pre osam godina da "pokrene biznis". Biznis je, na žalost propao, ali je Kris, kako ga ovde zovu, ostao. Kaže, “zauvek”!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pekar Miloje Marjanović iz Pančeva ovenčan najvišim priznanjem Unije pekara Srbije i kao penzioner ne miruje. Ovaj vrsni majstor veštih ruku koji je više od 40 godina radio u pančevačkoj pekari, postao je nadaleko poznat kada je od testa pre nekoliko godina napravio maketu Hrama Svetog Save!
Predsednica Skupštine Ana Brnabić poručič je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić kriv jer je medijalna zarada sada duplo veća nego što je bila prosečna zarada pre 11 godina.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Danica Vučenić, udarna pesnica tajkunske, antisrpske televizije N1 koja već duže od godinu dana otvoreno podržava rušenje Srbije na ulicama, sada je u programu uživo patosirala blokadere.
Ministar pravde Nenad Vujić oglasio se povodom postupanja predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića, istakavši kako to predstavlja otvoreno kršenje Zakona i Poslovnika o radu VST i nedopustiv čin institucionalne samovolje.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da su izbori za prištinski parlament koji se održavaju 28. decembra od presudnog značaja za opstanak srpskog naroda na Kosovu i Metohiji i pozvao sve Srbe da podrže Srpsku listu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće u subotu, 27. decembra polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Na deonici zlatiborske magistrale, u ataru sela Draglica, večeras je došlo do saobraćajne nezgode, u kojoj su, prema našim saznanjima, učestvovala dva automobila.
Goran L. (46) je, tri dana pre nego što je ubijen na brutalan i jeziv način u Savinom selu u Vrbasu, na svom Fejsbuk profilu objavio da ima "problem" sa nekim osobama, kao i da će to da reši.
Pripadnici policijske stanice Voždovac uhapsili su juče D.G. (42) zbog sumnje da je u javnom prevozu polno uznemiravao i fizički maltretirao dve devojke.
Iako danas u svetu besni više sukoba nego ikad od Drugog svetskog rata, na Filipinima postoji tradicija božićnog primirja u najdugotrajnijoj komunističkoj pobuni na svetu.
Kijev je praktično potvrdio dileme koje je ranije izneo ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov o načinu na koji bi eventualni izbori u Ukrajini bili organizovani i međunarodno podržani.
Grčka ne predstavlja pretnju nijednoj državi, ali će odlučno braniti svoja suverena prava, izjavio je grčki ministar odbrane Nikos Dendias povodom optužbi Ankare u vezi sa tenzijama u vazdušnom prostoru nad Egejskim morem i u regionu Istočnog Mediterana, prenose grčki mediji.
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar