(VIDEO) Da se zna kad je stigao asfalt! Ovako su meštani sela Vučak obeležili veliki dan!
Podeli vest
Kako bi narod rekao "sto godina su meštani Vučaka čekali na asfalt". Danas im se ostvarila dugogodišnja želja pa su prva tri kilometra obeležili prigodnom proslavom.
Kažu niko sem njih koji su ostali na svojim ognjištima ne zna koliko je ovo značajno.
Porodica Todorović iz ivanjičkog zaseoka Rokci za nekoliko meseci dobiće novu kuću! Posle teških godina provedenih u nemaštini, pod krovom koji je pretio da se uruši, mukama se nazire kraj.
Mališani iz sela Močioci kod Ivanjice pešače od kuće do škole tri do osam kilometara gotovo svakodnevno i svi su odlični đaci!
03.04.2024
07:30
- Znači nam mnogo. Bez puta nema života. Kao što nam znači vazduh, tako nam je i put. Ko živi na selu i ko voli selo, navikao je na borbu - kaže Mile Grujović za portal infoliga.
Nedeljko Grujović ne krije zadovoljstvo.
- Čekamo put od rođenja i željno iščekujemo da dođe do kraja - dodaje.
Kako se bliže prvomajski praznici, Vasrks ali i jedna od najvećih srpskih slava Đurđevdan, obori u okolini Čačka su sve prazniji, a kilogram najboljeg pečenja sve je teže naći.
24.04.2024
19:30
Foto: infoliga.rs
Meštani Vučaka dočekali prva tri kilometra asfalta
Sredstva za pripremne radove i nasipanje obezbedilo je Ministarstvo poljoprivrede u vrednosti od 14.373.000,00 dinara dok je opština Ivanjica za asfaltiranje izdvojila 16.298.400,00 dinara.
Doktor Milorad Dramićanin koji je rođen u Vučaku i godinama se borio za bolji život ljudi iz ovog kraja, danas nije skrivao radost i zahvalnost lokalnoj samoupravi jer, kako je istako, put je žila kucavica za opstanak na selu.
Predsednik opštine Ivanjica, Momčilo Mitrović, pozvao je meštane da nastave zajedničku borbu za bolji život svakog građanina i podrže politiku razvoja i napretka ističiću da su posle toliko godina prvi kilometri asfalta u Vučaku potvrda da je Srbija na dobrom putu.
U znaku dobrog raspoloženja meštani Vučaka proslavili su ovu investiciju.
Strahinja Ivković i Bogdan Maksić iz Vrnjačke Banje, pobednici su nedavno završenog Svetskog takmičenja za Mistera turizma i kulture koje je održano u Antaliji u Turskoj.
"Užički strip susreti" u Užicu okupili su predstavnike domaće i međunarodne strip scene, a što je još važnije i mladi Užićani imali su prilike da pokažu svoju kreativnost.
Bosiljka Dević i Siniša Veličković venčali su se danas u Domskom odeljenju Centra za socijalni rad u Novom Kneževcu! Jedno drugom zavetovali su se na večnu ljubav, i to u devetoj deceniji!
Prodavci u poljoprivrednim apotekama u Jagodini ne pamte kada su poslednji put prodali motiku! Poljoprivrednici su prestali da ih traže pre dve decenije, jer se, kažu trgovci, gotovo više ništa ne okopava!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Porodica Todorović iz ivanjičkog zaseoka Rokci za nekoliko meseci dobiće novu kuću! Posle teških godina provedenih u nemaštini, pod krovom koji je pretio da se uruši, mukama se nazire kraj.
Blokaderska politika može se svesti na svega dve reči - linč i nasilje i to je pre dva dana u srcu Čačka potvrdila lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović, poznata po skandaloznim, uvredljivim izjavama na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatlović, zaposlena na antirspskoj televiziji N1, poznata je po neprimerenim komentarima na račun predsedika Srbije Aleksandra Vučića, ali i drugih visokih državnih funkcionera, kao i po nekulturnom ponašanju na konferencijama za medije, ovog puta je prevazišla samu sebe.
Biznismen Branko Babić hitno je reagovao nakon što je danas objavljena vest da je sud u Kragujevcu izdao nalog za hapšenje glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića.
Novi skandal u režiji blokadera - sada im smeta i izložba o Jasenovcu u holu Narodne Skupštine Republike Srbije jer strahuju kako će na to da reaguju osvedočene ustaše Tonino Picula i Davor Ivo Štir koji u svojstvu predstavnika Evropskog parlamenta (EP) dolaze u Srbiju 23. januara.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ubistvo iz nehata koje se dogodilo početkom devedesetih godina i danas se navodi kao jedan od najneobičnijih i najbizarnijih slučajeva u kriminalističkoj istoriji Srbije.
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
Policija i dalje traga za ubicom Živka Bakića, koji je 16. januara ubijen rafalom ispred svoje kuće u Sopotu, dok je bio u dozvoljenoj šetnji sa nanogicom.
Vasilije Gačević, osumnjičeni za ubistvo MMA borca i reprezentativca Srbije Stefana Savića, uhapšen je u ponedeljak u Španiji po Interpolovoj poternici, nakon dve godine skrivanja.
Bela kuća objavila je spisak od 365 uspeha američkog predsednika Donalda Trampa koje je, prema zvaničnom saopštenju, ostvario tokom prve godine svog drugog mandata, među kojima se posebno ističu njegovi posrednički napori u rešavanju rata u Ukrajini.
Slovački premijer Robert Fico obratio se predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen sa zahtevom da Brisel suspenduje "zelenu agendu" koja uništava strateške grane industrije.
Novoimenovani ministar odbrane Ukrajine Mihail Fedorov izjavio je da je jedan od ključnih strateških ciljeva Kijeva u ratu nanošenje gubitaka ruskim snagama brzinom od do 50.000 vojnika mesečno.
Francuski predsednik Emanuel Makron privukao je veliku pažnju svetske javnosti kada se na Svetski ekonomski forum u Davosu pojavio noseći plave pilotske sunčane naočare sa ogledalima, dok se obraćao globalnim liderima i predstavnicima poslovnog sveta.
Glumica Branka Katić je pre braka sa američkim rediteljem Džulijanom Farinom bila u vezi sa vaterpolistom Igorom Milanovićem sa kojim je i nakon raskida ostala u prijateljkom odnosu.
Televizijska novinarka Marina Rajević Savić se emotivnom objavom na Instagramu oprostila od dugogodišnjeg prijatelja Miroslava Mike Aleksića koji je preminuo u nedelju.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Veštačka inteligencija analizira podatke iz jedne noći sna i procenjuje rizik za više od 130 bolesti, uključujući demenciju, rak i Parkinsonovu bolest.
Majka Ane Rajković, Nela Cakić, oglasila se na mrežama uz objavu kako je "svaka ćerka ogledalo svog oca". Sada je otkrila da objava nema veze sa njenom ćerkom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar