Milovan Milutinović – užički Supermen, koji se 7. marta u svojoj 76. godini uputio peške na Olimpijske igre u Parizu, nastavio je put iz Lozane ka Francuskoj.
Milovan kaže da je u Lozani bio u Olimpijskom komitetu te da su mu rekli da se e-mailom obrati predsedniku Tomasu Bahu, što je, dodaje i uradio. - Još su mu rekli da je trenutno prezauzet i da bih morao da se najavim do 10 dana ranije da bi me primili. Ipak sam odlučio da nastavim put za Pariz, jer mi vreme teče, a nadam se da ću dobiti odgovor – kaže Milovan Supermen, koji je u pismu zamolio predsednika Olimpijskog komiteta da mu dozvole da na Olimpijskim igrama trči sa teretom na 100 metara, u čemu drži Ginisov rekord.
Užički Supermen je krenuo dalje peške ka granici. - Ostalo mi je još 350 kilometara do Pariza. Zdravlje me dobro služi, mada me finansije izdaju. Smršao sam 9 kg, jer glavna hrana mi je hleb, mleko, riba iz konzerve i jabuke. Nadam se da ću za 15 do 17 dana stići na Jelisejska polja i do Ajfelove kule – rekao je Milovan.
Milovan je pošao na oko 2.700 km dug put kroz sedam država. Cilj mu je da stigne na Olimpijske igre koje se održavaju 26. jula. Njemu je ovo treći put da kreće na put peške. Prvi put je išao peške za London 2012. godine kada je postao i zvanično Ginisov rekorder. Tu je 100 m sa 200 kg tereta pretrčao za 1 minut i 33,9 sekundi, dok je sa 50 kg tereta 100 m pretrčao za 25,19 sekundi.
Drugi put se užički Supermen uputio u Moskvu 2020. godine na proslavu Dana pobede nad fašizmom. Stigao je u Moskvu, ali se ubrzo vratio jer je tada bila pandemija korona virusa.
Sada, u 76.godini života sa srpskom zastavom na rancu Milovan gazi put Pariza.
Polarna svetlost, poznata kao aurora borealis će počevši od ove večeri i noći, pa sve do ponedeljka uveče, biti vidljiva iznad severne hemisfere i na nižim geografskim širinama.
Neobičan slučaj desio se nedavno u naselju Dubočica u Leskovcu, kada je mladić šetajući se ugledao na klupici kesu sa desetak knjiga, naslova poznatih ljubavnih romana.
Na Zlatiboru je počeo prvi Međunarodni sajam poljoprivrede i ruralnog turizma, a kako su izlagači svoje štandove sa proizvodima postavili na Kraljevom trgu, za posetioce Sajma i turiste, prvi dan manifestacije je bila svojevsrna gozba na otvorenom!
U organizaciji poljoprivredne škole "Radoš Jovanović Selja" u Prokuplju održana je tradicionalna "Pogačijada" na kojoj učestvuju đaci svih škola sa svojim proizvodima.
Tročlana porodica Ivanović nedavno se vratila sa putovanja po Evropi. Živi i zdravi, puni lepih utisaka i to istim onim "jugićem" kojim su se i otisnuli na ovaj put!
Stanovnici Novog Sada, posebno zaljubljenici u prirodu koji uživaju u sređivanju svojih bašta i balkona, imaju priliku da se svima pohvale i prijave svoje "male oaze" na tradiciionalni konkurs "Najlepša bašta Novog Sada".
U kultnoj kragujevačkoj kafani "Biblioteka kod Milutina" organizovana je tradicionalna, majska akcija dobrovoljnog davanja krvi. Vlasnici restorana, porodica Rašković započeli su ovu humanitarnu akciju pre deset godina, a zahvaljujući dobroj organizaciji i podršci ljudi i institucija i ova je bila uspešna.
Ana Guo od svog četvrtog meseca živi u porodici Stojković u selu Oraovica kod Leskovca. Voli da kaže da je privilegovana jer ima dve porodice. Bolje govori srpski od kineskog, ali ima samo kinesko državljanstvo. Danas je student prve godine FON-a u Beogradu.a Guo od svog četvrtog meseca živi u porodici Stojković u selu Oraovica kod Leskovca.
Jedna od najstarijih kuća u Novom Sadu je zdanje koje se nalazi na uglu Pašićeve i Ulice Grozde Gajšin. Na tom mestu nekada se nalazila kafana neobičnog imena.
Kardiolog jedne bolnice na jugu Srbije našao se u čudu kada su mu na početku nedavnog noćnog dežurstva kao "hitno stanje" doveli dedu (80) sa izraženom tahikardijom i neobjašnjivim bolovima.
Užičanin Boško Karaić, advokat u penziji, svoj umetnički deo sebe je posvetio pravljenju finih i veoma komplikovanih predmeta. I sada, kada je u penziji i sa uničićima provodi dobar deo vremena, svoje slobodno vreme koristi za pravljanje brodića, ali i drugih stvari, u malim bocama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Polarna svetlost, poznata kao aurora borealis će počevši od ove večeri i noći, pa sve do ponedeljka uveče, biti vidljiva iznad severne hemisfere i na nižim geografskim širinama.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Talas negodovanja izbio je u Poljskoj nakon nedavnih vesti o ruskom profitu od izvoza mineralnih đubriva, koji je Evropska unija pokušala potpuno da blokira u drugoj polovini 2025. godine.
Blokaderi su sastavili čak 39 strana dug ''dokument'' o političu Vladanu Đokiću, koji treba da bude rektor Univerziteta u Beogradu, a u kojem objašnjavaju zašto ga vetiraju sa blokaderske liste!
Vojno-bezbednosni mehanizam koji su Zagreb, Tirana i Priština započeli potpisivanjem Zajedničke deklaracije o odbrambenoj saradnji u martu prošle godine mogao bi u narednoj fazi da dobije još jednog učesnika sa zapadnog Balkana - Crnu Goru.
Dok poštene građane maltretiraju blokadama, sami blokaderi vole da "odu na holidej“ i to, ni manje ni više, nego na hrvatskom primorju kao omiljenoj blokaderskoj destinaciji.
Pukao je potpuno otvoren rat i sveopšte rasulo unutar studentskog pokreta. Članovi grupe "Zbor Kalemegdan" poslali su svim beogradskim plenumima dopis i tajni snimak u kom direktno optužuju svog saborca Lazara Mišića, poznatijeg kao Gandi, da je opasno mutio i spletkario iza leđa pokreta.
Među blokaderima izbila je sveopšta čistka, a jedno od imena na njihovoj listi za "odstrel" je i Dragan Jovanović. Razlog koji navode za njegovo šikaniranje je pod stavkom "ostalo", a radi se o tome što, verovali ili ne, nije priložio svoju biografiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv trojice osumnjičenih zbog postojanja osnova sumnje da su 5. avgusta 2026. godine na teritoriji GO Surčin radi prodaje držali ukupno oko 85 kilograma različitih vrsta narkotika.
Pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) otkrili su i rano jutros zatvorili ilegalnu laboratoriju za uzgoj i preradu opojnih droga na teritoriji Smedereva.
Teroru takozvanog "otimača zlatnih lančića" u Novom Sadu, prema navodima objavljenim na društvenim mrežama, došao je kraj nakon akcije policije u kojoj je osumnjičeni uhapšen.
Na meti prevaranata u Vranju, našla se jedna žena kojoj je u četvrtak telefonom saopšteno da joj je ćerka navodno teško povređena i da je hitno potrebna operacija.
Četvrta barža, koju vlasti u Rumuniji nameravaju da potope kako bi se tok Dunava preusmerio ka nuklearnoj elektrani Černavoda, utovarena je danas i ona bi zajedno sa preostale tri trebalo da bude potopljena u narednim satima.
Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas poručila je danas da je svaki novi ruski napad na Ukrajinu dodatni razlog da Evropa pojača pritisak na Moskvu.
Španski premijer Pedro Sančez predsedavaće danas vanrednim koordinacionim sastankom sa nekoliko ministara kako bi se razmotrila situacija u Seuti, nakon masovnog priliva migranata iz Maroka prošle nedelje.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Kupovne kore za pitu mogu postati jednako ukusne kao domaće uz samo jedan jednostavan trik. Saznajte kako da napravite sočnu, mekanu i savršeno ukusnu pitu, bez suvih kora i razočaranja.
Kaomi Dženigs (28) iz Irske bila je na putovanju iz snova sa svojim suprugom Oliejem na Tajlandu, gde su slavili njegov 30. rođendan. Međutim, idiličan odmor pretvorio se u noćnu moru kada su počeli da se javljaju neobični simptomi, za koje se ispostavilo da su znak terminalnog tumora na mozgu.
Postoji jednostavan trik koji mesari često koriste, a za koji vam je potrebno svega nekoliko sekundi. Pomoću njega možete lako proveriti da li je piletina koju kupujete sveža i biti sigurni u svoj izbor.
TV lice Ana Radulović u emisiji "Demanti" nije zaobilazila nijednu temu, te nam je oktirla kome je prvo rekla da se razvodi, kao i kakva je reakcija njenih roditelja bila.
Bivši rijaliti učesnici Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz otputovali su na Maldive, odakle su podelii nestvarne snimke na kojima su okruženi ajkulama dok plutaju na dušeku.
Broj telefona bivšeg rijaliti učenika Uroša Stanića, ali i njegova fotografija osvanuo je u jednom oglasu za poslovnu pratnju, nakon čega se on hitno oglasio.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.