Tri ratna druga, Igor Vukašinović (54), Novica Pejić (63) i Ostoja Medić (68), prošli su danas kroz Užice na svom krstonosnom hodu sa Pala na Krf. Sa njima je i četvrtičlan Petar Dragaš u pratnji sa kombijem, a na put dug 1.200 km pošli su 14. maja.
Ovo hodočašće ova tri demobilisana borca Republike Srpske posvetili su u čast sećanja na stradale Srbe koji su prošli albansku golgotu u Prvom svetskom ratu.
Ovaj put je još upečatljiviji jer je Igor Vukašinović, ratni vojni invalid, koji je od posledica ranjavanja snajperom ratne 1992. godine u sarajevskom naselju Dobrinja izgubio vid. To ga ne sprečava da sa svojim prijateljima i saborcima po ko zna koji put krene na ovakva hodočašća.
- Ovo je velika privilegija da se ide na hodočašće. Nema većeg zadovoljstva kad
dođete peške do željenog cilja - rekao je Vukašinović.
Oni kažu da je i misija da mobilišu rodoljube i vasceli srpski rod, i pozovu ih da pomognu izgradnju dečijeg i omladinskog kampa na Krfu koji gradi Sveta Srbija.
- Tu već desetak godina dolaze najbolji đaci iz regiona uzrasta od 12 do 18 godina na dvonedeljni kamp na Krf. Tokom boravka deca izučavaju istoriju na mestima gde se ona događala, podražavajući život naših predaka koji su na tom “ostrvu spasa” našli gostoprimstvo i okrepljenje, nakon kojeg su se vratili na Solunski front i u junačkom jurišu podarili slobodu Srbiji i čitavom Regionu, koju i danas imamoi uživamo - kažu krsotnoše.
Nihov put je počeo od manastira Sokolica, čiji su zidovi obloženi mermernim spomen-pločama na kojima su ispisana imena 4.000 poginulih boraca za slobodu Republike Srpske, a zatim su prošli Višegrad, došli u Užice, a potom nastavljaju preko Požege, Čačka, Kraljeva, Leskovca, Vranja, Severne Makedonije do Grčke i Krfa. Plan im je da ceo put pređu za 35 dana.
U holu pozoršta otvorena je izložbu „Bata u 90 slika“, povodom 90 godina od rođenja glumca Velimira Bate Živojinovića (1933-2016), koju je prošle godine priredila Ljubica Đurić.
Jedan od upečatljivih učesnika domaćih kvizova, Užičanin, psiholog Vuk Ristović venčao se proteklog vikenda sa svojom izabranicom Mišel u crkvi Svetog Đorđa u Užicu. U gradskim krugovima i dalje se prepričava kako su iznenadili goste svojim performansom.
Milovan Milutinović – užički Supermen, koji se 7. marta u svojoj 76. godini uputio peške na Olimpijske igre u Parizu, nastavio je put iz Lozane ka Francuskoj.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U holu pozoršta otvorena je izložbu „Bata u 90 slika“, povodom 90 godina od rođenja glumca Velimira Bate Živojinovića (1933-2016), koju je prošle godine priredila Ljubica Đurić.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije su danas, 28. juna, organizovali prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, a potom i gađanja iz sredstava ratne tehnike na poligonu "Pasuljanske livade".
Kancelarija za Kosovo i Metohiju saopštila je danas da će obavestiti sve međunarodne predstavnike o privođenju više Srba nakon obeležavanja Vidovdana i parastosa na Gazimestanu, koje je ocenila kao sraman i besprizorni čin represije režima Aljbina Kurtija.
Viši sud u Beogradu izrekao je u četvrtak presudu Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima dečaka-ubice iz OŠ "Vladislav Ribnikar", na ponovljenom suđenju.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila rano jutros u Galovcu Začretskom, teško je povređen 23-godišnji vozač, nakon što je automobilom sleteo sa puta, a vozilo se potom zapalilo.
Vozač motora koji je teško povređen u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u selu Gornja Gorevnica kod Čačka, uprkos naporima lekara preminuo je od težine zadobijenih povreda.
Predsednik partije "Jedinstvena Rusija", Dmitrij Medvedev, zvanično je predstavio vodeću petorku kandidata koji će predvoditi stranačku listu na predstojećim parlamentarnim izborima zakazanim za septembar 2026. godine.
Nivo poverenja građana u poljskog predsednika Karola Navrockog skočio je na istorijski maksimum neposredno nakon njegove odluke da ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom oduzme Orden belog orla.
Avioni F-16 koje je Zapad isporučio Ukrajini nisu postali prava zamena za sovjetske lovce MiG-29, piše „Militari voč magazin“, komentarišući ruski udar na aerodrom OSU kod Nikolajeva, gde su, prema tvrdnji Ministarstva odbrane Rusije, uništena dva ukrajinska MiG-29.
Zapad Sjedinjenih Američkih Država zahvatilo je više velikih šumskih požara, a najteža situacija je u Juti, gde se požar Kotonvud proširio na više od 92.000 hektara i još nije stavljen pod kontrolu.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
Komšinica Selin iz Pariza otkrila je da Goran Bregović i njegova supruga Dženana žive u braku na daljinu, što nije iznenađujuće s obzirom na to da je muzičar stalno na putu.
Jovana Nikolić Mišković, snaja jednog od najbogatijih Srba Miroslava Miškovića, otvoreno je istakla da ne radi i da je u potpunosti posvećena porodici i deci.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.