• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/S. K.

18.06.2024

18:20

Redovna odbrana od poplava od Bogojeva do Begeča

S. K.

Srbija

Redovna odbrana od poplava od Bogojeva do Begeča

Podeli vest

Na osnovu izmerenih vodostaja, JVP @Vode Vojvodine“ proglasilo je redovnu odbranu od poplava na dodatnih 98,2 km leve obale Dunava na deonici od Bogojeva do Begeča.

- Trenutno su na snazi mere redovne odbrane od poplava na Dunavu, na levoj obali od državne granice sa Mađarskom do Begeča u dužini od 160,12 km i na desnoj obali Dunava kod Novog Sada, u zoni Sremske Kamenice, Petrovaradina i Sremskih Karlovaca u dužini od 11,44 km – navode u tom
preduzeću.

Dunav je, u svom gornjem toku, u opadanju, a prema prognozama, vodostaj će i kod Bezdana početi da opada, a potom i u delovima toka koji su nizvodno.


- Prognozirani vrh talasa u zoni Novog Sada je oko 565 cm, što neće ugroziti nasipe i branjena područja. Porast vodostaja prouzrokovale su obilne padavine u slivu Dunava koje su tipične za ovo doba godine – navode u JVP "Vode Vojvodine".


Viši vodostaj je na području Novog Sada uglavnom izazvao da Gradska plaža Štrand, plaža Oficirac i drugi delovi obale budu pod vodom, a voda je stigla i do ponekih vikendica na ovim mestima.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Oglasio se Petrov: Odluka Ustavnog suda je konačna i obavezujuća za VST
Politika

Oglasio se Petrov: Odluka Ustavnog suda je konačna i obavezujuća za VST

Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov istakao je da je svaka odluka Ustavnog suda opšteobavezujuća i da svi moraju da je poštuju, što važi i za Visoki savet tužilaštva (VST) i odluku koja je doneta povodom rešenja Saveta kojima su odbijeni prigovori izjavljeni u vezi sa tužilačkim izborima za nove članove VST.

17.01.2026

15:12

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set