"Pomagajte, ljudi, ukradoše mi ćerku!" Urnebesno svedočenje o krađi mlade, iz prve ruke!
Podeli vest
Srećnih godina kada su nam sela bila puna žitelja dešavali su se mnogi interesantni događaji. Jedan od tih događaja jeste i krađa devojaka, jer su mnogi brakovi u selima upravo nastali na taj način.
O jednom takvom događaju, odnosno krađi devojke, svedoči Sidžim Bogdanović iz sela Opaljenika i sam saučesnik u krađi.
Jezera, reke, banje u ovim vrelim letnjim danima su najposećenija mesta u Srbiji. Oni koji još uvek nisu otišli na more, rado se odlučuju da vikend provedu na nekom od naših poznatih izletišta, a jedno takvo je definitivno Srebrno jezero, koje je poznatije u narodu kao "Srpsko more".
Prvi put ove godine, u Prijepolju se organizuje manifestacija PP fest, spoj muzike, sporta i dobre zabave.
04.07.2024
15:17
- Ne bih spominjao imena, možda im bude neprijatno, ali da je bila krađa bila je - počinje svoju priču Sidžim.
- Lepi mladi, ludo se voleli, on dvadesetogodišnjak, ona tek postala punoletna. Ipak, mržnja između njihovih porodica delovala je nepremostivo i prenosila sa kolena na koleno.
Slikovito je Sidžim nastavio da opisuje pripreme za ovu akciju, a on je dobio najvažniji zadatak.
Kafana u Aleksincu, u neposrednoj blizini bolnice u tom mestu, čija je vlasnica Jasmina Stanković (56), dokaz je da ugostiteljski objekti mogu da rade i sa cenama znatno nižim od onih koje obično viđamo, posebno u gradskim sredinama.
Za upis u srednje škole u Kragujevcu vladalo je veliko interesovanje, dok u drugim gradovima Šumadijskog okruga ima slobodnih mesta, čak i za gimnaziju!
04.07.2024
12:12
- Svake nedelje u našoj školi održavane su igranke, a mi smo znali da će se mlada devojka pojaviti u pratnji majke. To nam je predstavljalo glavni problem, kako da je odvedemo, a da majka ne primeti. Dugo smo se dogovarali i na kraju odlučili da ja nekako zagovorim majku dok igra kolo, a da neko od drugara povede devojku napolje.
Sidžim, poznat u selu kao veliki šeret dosetio se načina kako će devojkinu majku nečim da zabavi dok se akcija ne završi.
- Poneo sam od kuće jednu staru fotografiju na kojoj je grupa naših meštana snimljena na nekom poselu. Prišao sam majci i zamolio je da mi kao starija objasni ko je ko na slici. Ona se zagledala u sliku i počela da nabraja. Za to vreme drugari su već odveli devojku - nastavlja Sidžim.
Prema njegovim rečima devojka je uz pomoć mlađe sestre dopremila spakovane stvari i iste su bile ostavljene na dogovoreno mesto. Dok je krađa tekla po planu u sali je nastala kuknjava.
- Kada je majka shvatila da je ćerka nestala gromoglasno je zakukala udarajući se u grudi: Pomagajte, ljudi, ukradoše mi ćerku! Uz pomoć komšinica, majku su odveli kući, a mi sa mladom kod budućeg mladoženje gde su čekali trubači i slavili sve do zore.
I dok se u kući mladoženje slavilo, kako dalje priča Sidžim, u kući mlade žalopojka.
- Pričale su komšije da je otac devojke govorio da će da stavi crni barjak na kuću jer je za njega ćerka mrtva. Ubedili su ga nekako da to ne čini, ali otac više nije želeo da čuje za nju - prenosi atmosferu iz devojačke kuće Sidžim.
Kao u nekom napetom filmu i u ovoj priči ipak se desio srećan kraj.
- Posle nešto više od godinu dana mladenci su dobili sina. Brzo se po selu pročulo pa je narod došao da čestita. Nakon par dana na kapiji mladoženjine kuće pojavila se grupa ljudi koji su predvodili mladin otac i majka. Na ramenu oca umotano zaklano jagnje, a u ruci balon sa rakijom. Posle kratkotrajnog šoka uz suze radosnice nastalo je grljenje i ljubljenje, a baba i deda sa mladine strane bogato su darivali unuka - zaključuje svoju priču Sidžim uz opasku:
- Bilo je i dogovorenih krađa. Tako na primer, jedna devojka ostala je u drugom stanju pa da ne bi pukla bruka po selu, dogovore se porodice da se navodno organizuje bekstvo. Ono što ja znam takvi brakovi su dugovečni i retki su slučajevi da je došlo do razvoda - završio je ovu interesantnu priču Sidžim Bogdanović pred Raškom Nešovanovićem, koji ju je trajno zabeležio.
Pančevački osnovci koji nisu uspeli da upišu srednju školu u prvom roku imaju priliku danas do 15 sati da odnesu prijave za upis u srednje škole za drugi upisni krug.
Tročlani tim Naučno-tehnološkog parka u Novom Sadu (NTPNS) uspešno je testirao inovaciju koja spaja tehnologiju i gastronomiju – “štampajući” čokoladu uz pomoć 3D štampača!
Pre samo osam godina u Srbiji je postojao samo jedan par orlova krstaša, ptica koje krase nacionalni grb Srbije! Ove godine, aktivisti Društva za zaštitu i proučavanje ptica imaju lepe vesti!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jezera, reke, banje u ovim vrelim letnjim danima su najposećenija mesta u Srbiji. Oni koji još uvek nisu otišli na more, rado se odlučuju da vikend provedu na nekom od naših poznatih izletišta, a jedno takvo je definitivno Srebrno jezero, koje je poznatije u narodu kao "Srpsko more".
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Rusija uvek obaveštava javnost o telefonskim razgovorima ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući Trampovu tvrdnju da nastavlja komunikaciju sa ruskim liderom.
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Lider SNS-a Miloš Vučević oglasio se nakon sastanka Opštinskog odbora stranke u Vrbasu i poslao jasnu poruku – Srpska napredna stranka nastavlja da radi u interesu građana i razvoja Srbije.
Lažni ekolog Bojan Simišić iz nevladine organizacije ''Eko straža'' udario je na glavnu urednicu portala "Vaseljenska" Vesnu Veizović, što je oštro osudila Asocijacija novinara Srbije.
Mladić (24) koji je bio za volanom automobila "golf" u koji se danas oko 13 sati na auto-putu Ruma-Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, zakucao "ford", preminuo je u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici!
Samo nekoliko minuta pre nego što je došlo do jezivog sudara u kojem je poginulo tri osobe, a jedna teško povređena, na auto-putu Šabac - Ruma kod petlje u Hrtkovcima, na jednoj Vajber grupi stigla je poruka upozorenja.
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas na auto-putu Šabac-Ruma kod petlje u Hrtkovcima, gde su se direktno sudarila dva vozila, a prema prvim informacijama sumnja se da je vozač "forda" ušao u kontra smer i tom prilikom se zakucao u drugo vozilo u kojem je bila porodica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Vladimir Putin je na sastanku sa iranskim ministrom spoljnih poslova Abasom Aragčijem u Sankt Peterburgu objavio da je primio poruku od vrhovnog vođe Islamske Republike, Modžtabe Hamneija.
Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da će razgovarati sa iranskim vlastima posle svoje dvodnevne posete Andori, kao i da će insistirati na ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Sa pripremama za krunski događaj roštiljanje najbolje je početi dan ranije. Nabavite meso, ribu i povrće, marinirajte ih po izboru, a sutradan poranite, da ugrabite neko fino mesto za vatricu.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica, danas, 27. aprila, organizuje promociju prvog dela albuma "Descarada", a njen menadžer otkrio je nepoznate detalje o njoj.
Muzička diva Jelena Karleuša stigla je na snimanje "Zvezda Granda" gde je prokomentarisala povratak koleginice Zorice Brunclik u takmičenje, a dotakla se i Milana Stankovića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar