Počinje Župska berba! Praznik vina i grožđa! A sutra spektakl!
Podeli vest
U slavu početka berbe grožđa u Aleksandrovcu danas počinje tradicionalna Župska berba.
Sve do nedelje čuvenom Vinskom ulicom i na Vinskom trgu održavaće se glavni program, a organizatori su najavili i izložbe domaće radinosti, stručne tribine ali i zabavu.
Apsolutni šampion 57. Međunardnog poljoprivrednog sajma u Svilajncu je krava muzara Mara! Mara je ljubimica Aleksandra Jeremića iz sela Vojska, a u konkurenciji 70 grla simentalske rase goveda bila je najbolja!
11.09.2024
18:35
Manifestacija počinje paradom najmlađih pod maskama u 11 sati, a večeras od 20 sati biće upriličeno zvanično otvaranje posle defilea učesnika.
Sava Grujičić, profesor u penziji iz Sremske Mitrovice, ponosni je vlasnik impresivne kolekcije od 18 bicikala!
11.09.2024
16:09
Ovako je izgledao prošlogodišnji maskenbal i defile najmlađih
- Pripremili su bogat program, a time smo započeli pripreme i za jubilarnu 60. Berbu. Ove godine posetioce će dočekati brojne priredbe i dece i sportista, umetnika i poljoprivrednika - kaže Jelena Paunović, predsednica opštine Aleksandrovac.
Čuvena Fontana vina, zaštitni znak Aeksandrovca, u kojoj tokom Župske berbe umesto vode teče vino, otvara se u petak, tačno u podne.
U subotu, u isto vreme, održaće se tradicionalna Župska svadba, a još jedna atrakcija očekuje posetioce u nedelju, besplatan ručak - vo na ražnju.
Župljani i njihovi gosti tokom Berbe svakog dana imaće i koncerte, pa će večeras na sceni na Vinskom trgu nastupiti Belgrade soul sekstet i trubački orkestar Danijela. U petak nastupa Legacy bend od 20 sati a Amadeus bend sat kasnije, u subotu pevaju Husa Alijević i Džejla Ramović, a za završnicu, u nedelju od 21 sat peva Zorica Brunclik.
Uz komentar "Dobrodošli u srpski Bangladeš" na instagram stranici koja objavljuje obično saobraćajne "bisere" nedavno je osvanuo jedan koji je privukao veliku pažnju pratilaca...
U Vukovom Domu kulture u Loznici, zvucima himne "Vuku" Stevana Mokranjca, otvoren je 91. Vukov sabor - kulturna manifestacija koja već devet decenija neguje i slavi srpsku tradiciju, jezik i pismenost.
Dom zdravlja u Donjem Milanovcu odnedavno ima i pedijatra! Skoro deset godina, decu iz ovog kraja "za svaku sitnicu" vodili su kod lekara u susedne gradove, a onda je došao dr Novica!
O čistoći u Kragujevcu odnedavno brinu i trojica Nepalaca. Razlog je nedostatak radne snage u tom sektoru, pa ih je Javno komunalno preduzeće "Šumadija" angažovalo putem Agencije za privremeno zapošljavanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da se vode "vrlo dobri razgovori" u vezi sa ratom između Rusije i Ukrajine, navodeći da bi kao rezultat pregovora "nešto moglo da se desi", bez iznošenja dodatnih detalja.
Reditelj Srđan Dragojević, danas jedan od glavnih ideologa blokaderskog pokreta, nastavio je da vređa svoje kolege, nazivajući ih "debilima" i "Ćacijima".
Blokaderka N. M. iz Novog Pazara "proslavila se" pojavljivanjem na blokaderskim protestima propagirajući "prave vrednosti", ali ubrzo nakon toga pojavile su se njene fotogafije sa marihuanom čime je razotkrivena.
Željko Jakovljević, istaknuti blokader iz Kosjerića, predstavnik NVO Čisti ljudi za čist Kosjerić, u zagrljaju kod Severine u Hrvatskoj, dok je pre toga javno podržao i hvalio Tonina Piculu pripadnika najgore ustaške jedinice "Crne Mambe".
Više javno tužilaštvo u Beogradu najoštrije negoduje zbog neodgovornih tvrdnji koje je na skupu na Pravnom fakultetu u Beogradu izneo glavni javni tužilac Javnog tužilaštva za organizovni kriminal Mladen Nenadić, a koje se dalje eksploatišu u javnosti.
Influenser Jovan Radulović Jodžir eliminisan je iz Exatlona, a tokom svog učešća pokazao je izuzetnu spretnost, brzinu, borbenost, ali i prepoznatljivi humor.
Gledaoci Informer televizije večeras od 21 čas imaće priliku da saznaju kako je Exatlon doživeo Jovan Radulović Jodžir koji je juče eliminisan iz takmičenja.
Pošto je Jovan Radulović Jodžir ispao iz Exatlona, svi njegovi saigrači i protivnici briznuli su u plač, što dovoljno govori o tome koliko je bio popularan među njima.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Efikasnom i pravovremenom akcijom pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom, sprečeno je izvršenje planiranog teškog ubistva muškarca starog 38 godina.
Istražitelji u Srbiji i Severnoj Makedoniji razotkrili su snažnu međunarodnu vezu u jednoj od najvećih zaplena marihuane u regionu, u kojoj se linija šverca jasno proteže od Skoplja i Strumice do sela kod Kruševca.
Ministarstvo unutrašnjih poslova objavilo je snimak hapšenja Aleksinčanina A.M. (44) zvanog Jojka. koji je sa prijateljima upao u kafanu i tukao goste.
Pripadnici policije uhapsili su, pri rutinskoj kontroli saobraćaja, N.R. (38) i A.M. (32), jer su pri pretresu vozila naišli na nedozvoljene supstance i hladno oružje.
Postoji mogućnost da se zastrašujući zvuk zujanja propelera na ukrajinskim bojištima proizvodi dronovima iz zemlje sa svega nešto više od milion stanovnika na jugoistočnoj ivici Evrope - Kipra.
Sud u Istanbulu je doneo presudu u slučaju napada na katoličku crkvu Svete Marije, a trojica glavnih optuženih dobila su po dve doživotne kazne zatvora i još 143 godine iza rešetaka.
Predsednik Saveta Ukrajinskog udruženja za obnovljive izvore energije Stanislav Ignjatjev izjavio je da će Ukrajina u naredna četiri dana imati ozbiljne probleme sa snabdevanjem električnom energijom.
Na snimku, koji se munjevito proširio internetom, u kadru su 23 godine mlađa Bojana Radić i njen partner, popularni glumac Vahidin Prelić, dok opis videa glasi:
"Tata kad mu kažem da mi je dečko njegovo godište". J
Filmovi nosioci 12 nominacija za Oskara i nagrađeni na svetskim festivalima biće premijerno prikazani publici u Beogradu u okviru dvodnevnog događaja FEST Intro, 25. i 26. februara 2026. u Sava centru.
Italijanska manekenka Vitorija Sereti, devojka holivudske zvezde Leonarda Dikaprija, pojavila se na svečanom otvaranju Zimskih olimpijskih igara kao nosilac nacionalne zastave i svojom pojavom zasenila čitavu ceremoniju
Vaš računar iznenada počinje da radi sporije, često se blokira ili samostalno pokreće programe koje ne prepoznajete? Važno je da na vreme prepoznate ove signale i preduzmete korake kako biste zaštitili svoje podatke.
Koh je vazdušasti kolač koji se prosto topi u ustima, a tajna njegove mekoće krije se u savršenoj meri sastojaka i dobro poznatom mlečnom prelivu koji svi obožavamo.
Štenci istražuju svet ustima, pa nije ni čudo što često grickaju sve što im padne pod šapu. Iako je to prirodan deo odrastanja, ponekad može biti opasno po njihovo zdravlje.
Brend Balensijaga je ponovo dospeo u centar pažnje zahvaljujući odevnom komadu koji je izazvao lavinu komentara, jakna koja namerno izgleda pohabano, iznošeno i pocepano, a čija cena dostiže oko 805 evra.
Pevačica Marija Šerifović pružila je podršku Milici Todorović, koja se našla u centru skandala nakon što je u javnost dospela informacija da je otac njenog deteta oženjen.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar