Hoćemo li u Šabac na vašar? Biće svega, ali najveća zvezda vašara ne dolazi
Podeli vest
Kapije vašarišta na 17 hektara na Mihajlovcu su otvorene! Šabački Malogospojinski vašar, nastariji, najveći i najluđi u regionu čeka posetioce!
- Sve je spremno. Pokošena je trava, obavljena dezinfekcija i deratizacija,
nasute staze, priključena voda i struja. Zabavni parkovi su stigli prvi, jer njima treba više vremena da raspakuju i montiraju silnu skalameriju - rekla je Milica Ranković iz JKP "Stari grad" kojem je poverena organizacija vašara.
Mara Branković, ćerka despota Đurđa Brankovića i Jerine Branković, rođena je u Vučitrnu oko 1416. godine. Čim je njen otac došao na presto, došlo je do pregovora o Marinoj udaji za turskog sultana Murata II, što se i dogodilo 1435, kada je despotova ćerka ušla u harem.
Stablo hrasta u selu Runjani u Jadru za koji je utvrđeno da je star oko 400 godina, prkosi vremenu i još se dobro drži...
13.09.2024
18:31
Cene zakupa prostora su iste kao prošle godine, a po pozivima trgovaca iz celog regiona koji su se proteklih dana interesovali, može se očekivati da vašarište bude krcato tezgama nove i polovne robe, svakakvim drangulijama koje se mogu pazariti samo ovde po bagatelnim cenama.
Zabavni parkovi su vašarska atrakcija i osim dobre zabave za posetioce svih uzrasta nude izazov za hrabre da se provozaju "balerinom", "grle sa zmijama", obiđu "kuću strave"...
Povodom 90 godina od rođenja legende jugoslovenske i srpske kinematografije, Velimira Bate Živojinovića u Kulturnom centru u Paraćinu upriličena je izložba „Bata u 90 slika”.
U okviru akcije preventivnih pregleda koji se svakog vikenda održavaju u većini zdravstvenih ustanova u Srbiji, u Čačku će u nedelju primati pacijente lekari Opšte bolnice i Doma zdravlja.
13.09.2024
15:45
Foto: G.R.
"Sagni se pa biraj"
Na buvljaku polovne robe, po tradiciji, najviše se pazar po prinicpu "sagni se, pa biraj"! Nigde, osim na šabačkom vašaru, ne može se kupiti donji veš na kilo i štošta još za kuću čega nema u prodavnicama.
A kad padne mrak pod šatrama sa narodnjacima, uz vruće pečenje i hladno piće, kreće luda zabava koja traje do jutarnjih sati.
Ali, najveća zvezda šabačkog vašara Vesna Vukelić Vendi koja je godinama bila atrakcija i i čiji su se nastupi prepričavali danima pošto se šatre sklope, ove godine neće pevati!
Ona je nedavno potvrdila za Informer da neće nastupati. O detaljima prekida tradicije duge dve decenije Vendi nije želela da govori, ali je priznala da joj je žao.
Foto: Printscreen
Vesna Vukelić Vendi
- Mogo mi je krivo i toliko se radujem šabačkom vasaru, najviše jer sam godinama pobeđivala sa narodom i svake godine je bila neviđena erupcija. Ali, nažalost ove godine moram iz objektivnih razloga da preduzmem pedagoške mere - bila je misteriozna Vendi.
Ranijih godina je zbog vašara u Šabac dnevno dolazilo najmanje 20.000 ljudi, a na Malu Gospojinu kada je udarni dan, i nekoliko puta više.
I ove godine, u vreme vašara, od 19. do 21. septembra u Šapcu se organizuju "Čivijada", čuveni
belosvetski vašar humora i satire i veliki "Šabački karneval".
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Milica Đurđević Stamenkovski posetila je Pirot, gde je posle razgovora sa gradonačelnikom i obilaska Doma zdravlja i vrtića "Crvenkapa" posetila i porodicu Kostić u u pirotskom prigradskom selu Krupac.
Dan venčanja je za mladence najvažniji dan u životu i planiraju ga do najsitnijih detalja. Užičanka Emilija Todorović nedavno je ostvarila veliku želju da se na svoje venčanje doveze u omiljenom automobilu!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mara Branković, ćerka despota Đurđa Brankovića i Jerine Branković, rođena je u Vučitrnu oko 1416. godine. Čim je njen otac došao na presto, došlo je do pregovora o Marinoj udaji za turskog sultana Murata II, što se i dogodilo 1435, kada je despotova ćerka ušla u harem.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) snimila je Nebojšu Bojovića, intimnog prijatelja blokaderskog rektora Vladana Đokića, u jednom poznatnom beogradskom klubu.
Izvršilac pokušaja atentata na general-potpukovnika Vladimira Aleksejeva je Ljubomir Korba, državljanin Rusije, saopštio je Centar za odnose s javnošću Federalne službe bezbednosti.
Ratni veteran Darko Anđelković Raška, borac sa Košara, poslao je poruku onima koji su prekrečili mural 'Kad se vojska na Kosovo vrati' ispred osnovene škole "Učitelj Tasa" u Nišu.
Prijatelj Radojice Lazića Aleksandar Mitrović ima teoriju da član Crvenog tima spušta slušalicu posle pobeda po uzoru na Novaka Đokovića koji je to prvi put uradio 2023. godine na US openu.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Pomahnitali mladić i devojka su u subotu uveče uz pretnju nožem napali vozača autobusa na liniji 47N na Voždovcu i pokušali da mu otmu vozilo puno putnika!
Ospežna policijska akcija sprovodi se u okolini Rume, nakon što su se u tom mestu otmičari Daniela Kajmakoskog, nakon udesa pobegli, a pevača ostavilo u olupini.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Nišu na predlog VJT odredio je pritvor do 30 dana Nišliji Dušku G. (55) zbog teškog ubistva Nišlijke Aleksandre Š. (43), koju je 6. februara u Ulici Babičkih odreda usmrtio hicima iz pištolja.
Improvizovani spomenik posvećen stradalima u požaru u Kran-Montani, švajcarskom skijalištu gde je u novogodišnjoj noći život izgubilo više od 40 ljudi, zapalio se jutros, saopštila je lokalna policija.
Tri najveće indijske rafinerije otkazale su ponude za isporuke ruske nafte u aprilu, a očekuje se da će se uzdržavati od takvih kupovina i u narednom periodu, prenose izvori Rojtersa iz trgovine i prerade nafte.
Fridrih Merc, nemački kancelar, je u trodnevnoj poseti Saudijskoj Arabiji, Kataru i Ujedinjenim Arapskim Emiratima, s ciljem proširenja saradnje u oblastima energetike i odbrane, kao i smanjenja zavisnosti Nemačke od Sjedinjenih Država i Kine.
Kako je svakog dana termin od 20 sati na Prvom programu RTS-a rezervisan za domaći serijski program, publika će od večeras, 8. februara, moći da gleda novu reprizu kultne domaće serije "Selo gori, a baba se češlja", stoji u programskoj šemi.
Dejvid i Viktorija Bekam možda neće imati nikakvu ulogu u životu budućeg unuka kog njihov najstariji sin Bruklin i njegova supruga Nikola Pelc planiraju da usvoje.
Serija "Selo gori, a baba se češlja" vraća se od večeras na TV ekrane. Selo u kom se snimala serija, a koje se za ove potrebe zvalo Petlovac, danas izgleda potpuno drugačije.
Iza nezaboravnih uloga i harizme legendarnog glumca Josifa Tatića kriju se godine boemije, cigareta i alkohola koje su, kako je sam priznao, ostavile su dubok trag na njegovo zdravlje i obeležile njegovu sudbinu.
Mati Kaspi, jedan od najznačajnijih izraelskih kompozitora i kantautora, autor nekih od najvoljenijih pesama u istoriji izraelske muzike, preminuo je u 76. godini nakon duge borbe sa teškom bolešću.
Žene nekada iako su jako lepe, svoj izgled umeju da naruše lošim odabirom odeće, pored kroja način na koji kombinuju boje je presudan. Međutim, postoji rešenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar