Na kragujevačkom Šumadija sajmu svečano je otvoren 18. sajam automobila - Auto expo2024. Sudeći po broju i kvalitetu izloženih modela, punoletstvo ove manifestacije u "srpskom Detroitu" obeležiće luksuz, inovacije i prestiž.
Među evropskim i azijskim brendovima izdvojio se "mercedes" od oko 100.000 evra sa sajamskim popustom za koji je vladalo najveće interesovanje.
- Ovogodišnji Auto expo je daleko najbolji od svih do sada. Prosto ne znam gde da gledam ali me budžet ograničava na azijske modele - kaže jedan od posetilaca vođen željom da kupi nov automobil po povoljnijim uslovima.
Za neke kineske brendove odobren je popust pa tako dobar "terenac" može da se pazari i za značajno manju sumu od 20.000 evra.
Na sajmu izlažu najpoznatiji automobilski brendovi sa najnovijim modelima automobila: od luksuznih limuzina, SUV-ova, sportskih automobila, do komercijalnih i porodičnih vozila: Mercedes-Benz, Hyundai, Škoda, Jeep, Fiat, Nissan, Alfa Romeo, Lancia, Geely, Chery i mnogi drugi.
Prvog dana, među prvim posetiocima sajma bili su deda i unuk koji nipošto nisu hteli pred kamere ali je vremešni gospodin izgledao čvrsto rešeno da ozbiljno obraduje potomka.
Epilog je osmeh mladog momka koji će odmah po zatvaranju Auto Expa 2024 sesti za volan moćnog SUV-a. Pažnju brojnih posetilaca "ukrala" je nacionalna premijera dva Škodina modela- Kodiaq i SuperB.
Da li zbog lepote promoterki ili savršenog dizajna i performansi ponosa češke autoindustrije tek niko nije ostao ravnodušan. Spoj luksuza i sportskog duha oduševio je Kragujevčane.
Agencija za bezbednost saobraćaja kao i svake godine podržava Sajam automobila u Kragujevcu. Sa svoja dva trenanžera, simulatorima za čeoni sudar i okretanje automobila na krov privukli su pažnju uglavnom mladih posetilaca sajma. Bleda od šoka posle "prevrtanja" devojka koja je isprobala simulaciju, mogla je tek kratko da kaže "vezivanje pojasa nije stvar kazne već bukvalno života".
Danas, 29. novembra, besplatan ulaz
Sajam će biti otvoren 29. i 30. novembra od 10 do 20 sati, a u nedelju, 1. decembra, radiće do 18.
Direktor Šumadija sajma, Marko Vujnović istakao je da će ulaz na sajam u petak, 29. novembra, biti besplatan povodom obeležavanja Black Friday-a, a posetioci će moći da iskoriste brojne sajamske popuste, akcije i ekskluzivne ponude.
Ulaznice za subotu i nedelju koštaće 200 dinara, a uz svaku kupljenu ulaznicu posetioci će dobiti vaučer kompanije Tesla24h sa rokom važenja od tri meseca. Za sve posetioce biće obezbeđen besplatan parking.
Meštani 12 sela u mioničkoj opštini dočekali su da problem sa vodosnabdevanjem posle 40 godina bude rešen! Do svake kuće stigla je voda i to zahvaljujući novom vodovodnom sistemu Ključka Vrela koji je završen uz pomoć Ministarstva za javna ulaganja.
Poljoprivredni stručnjaci kažu da je jesenja sadnja bolja od prolećne zbog boljeg razvoja korena, a kako se klima promenila, ovaj posao može da se obavi i tokom decembra pa i u januaru, samo da zemlja nije pod snegom ili zalađena.
Dragan Marković Palma živeo je za Jagodinu a ono što je učinio za svoje sugrađane, pamtiće i njihovi unuci. Ovako komentarišu stanovnici Jagodine gde god se pomene njegovo ime...
U zlatiborskom selu Golovo došlo je do nesvakidašnje situacije - radnici preduzeća za puteve opštine Čajetina skidaju asfalt sa puta koji su prethodno asfaltirali, jer su pojedini meštani tužili opštinu "zbog zauzeća parcela"!
Velelepni mozaik Vavedenje Presvete Bogorodice, rad umetničke porodice Ivanović iz Paraćina, koji će krasiti ulaz manastira na Hilandaru, predstavljen je i građanima Paraćina pre nego što je krenuo put Grčke.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Propali političar, blokader sa dna kace i vojvođanski separatista Nenad Čanak na najsramniji način je udario na Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) i to u Sarajevu, gde je otišao da kuka i da se žali na situaciju u Srbiji.
Mađarska je posle izbora ušla u novi politički poredak, a desnica više nema luksuz da živi od stare snage i prethodnih pobeda, poručio je bivši mađarski premijer Viktor Orban.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je danas u Bakuu imao veoma koristan i plodonosan razgovor sa predsednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevom i izrazio uverenje da bi dve zemlje mogle 2027. da započnu zajedničku gradnju gasne elektrane kod Niša i da bude gotova do 2030.
Blokaderi su konačno otkrili ko im je uzor - okoreli kriminalac Miloš Medenica, koji je proglašen krivim za više krivičnih dela, između ostalog i za stvaranje organizovane kriminalne organizacije i šverc, a koji je više puta otvoreno napadao predsednika Srbije Aleksandra Vučića i članove njegove porodice.
Predsednica Narodne skupštine Srbije, Ana Brnabić oglasila se na mreži Iks povodom objave Borka Stefanovića u kojoj se on obraća Ursuli fon der Lajen, predsednici Evropske komisije.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Više javno tužilaštvo u Beogradu uložiće žalbu na odluku sudije za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu kojom je Danki V. koja je osumnjičena da je pomagala u ubistvu Aleksandra Nešovića, određena mera zabrane napuštanja stana, a ne pritvor kako je tužilaštvo predložilo.
Nikola Miljanić (37), sin Milete Miljanića Majka, koji je bio označen kao jedna od vođa kriminalne grupe"Amerika", sahranjen je juče u jednom selu kod Beograda, gde su ga porodica, prijatelji i rodbina ispratili na večni počinak.
Na svirep način, 5. avgusta 2023. godine, ubijen je Dejan Paunović (33) iz sela Klokočevac, u opštini Majdnapek, čije ubistvo je organizovala i isplanirala njegova supruga Slađana sa ljubavnikom Srećkom Milenkovićem i maloletnim M. R. (17).
Na Bulevaru oslobođenja u Novom Sadu, u parkiranom automobilu, pronađeno je telo muškarca, a kako ukazuju prve informacije, muškarac je preminuo prirodnom smrću.
Policija u Kraljevu uhapsila je M. M. (22) iz Kule, osumnjičenog da je na ulici u Vrnjačkoj Banji nakon kraće rasprave mladiću (17) iz tog mesta nožem naneo ubodnu ranu u predelu stomaka.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ocenio je da Kijev mora da reaguje zbog odluke Vladimira Putina da stanovnicima Pridnjestrovlja pojednostavi dobijanje ruskog državljanstva.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas komentarišući rasprave u Evropi o načinima dijaloga sa Rusijom, da evropski lideri, ukoliko žele kontakt sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, mogu da ga pozovu telefonom.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Guščija mast, nekada nezaobilazan sastojak u svakoj kući. Kroz istoriju je imala značajno mesto u narodnoj medicini, naročito kada je reč o tegobama sa disajnim organima.
Iako su prelepi, Maldivi imaju i svoje nedostatke, posebno za putnike sa specifičnim očekivanjima ili budžetom, od visokih troškova, mnogo gmizavaca, kratkog dana i još mnogo stvari.
U muzičkom takmičenju" Pinkove zvezde" atmosfera se ponovo usijala nakon povratka Zorica Brunclik u žiri, koja se nakon zdravstvenih problema vratila na scenu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar